Jekota a Štěkota

rubrika: Povídání


Jistě znáte tři pozoruhodné postavy slavného československého seriálu pro děti: Pekotu, Mekotu a Blekotu. Všechny tři jsou mužského rodu, poslední době však čím dál tím častěji narážím na Jekoty, které se spíše podobají ženám.

Lucifer


jekota.jpgPozdě večer se někdy chodím odreagovat s knížkou do kavárny či vinárny. Není tomu tak dávno, kdy v tomto prostředí byla příjemná a komorní atmosféra. Občas sice zablekotal nějaký Blekota, zamektal Mekota a někdy také zaburácel Pekota, ale ženy byly povětšinou komorně laděné. Zkrátka, pokud se tam ozýval nějaký hluk, tak ho v přiměřených dávkách a kvalitě emitovali pouze chlapci a chlapi. Kde jsou ty časy?

Teď tam čím dál tím častěji slýchám duchovně téměř nestravitelný jekot, obzvláště mladých lepých děv. Podle některých náznaků jde zřejmě o smích - čemu a proč se tak jekotně lepé děvy smějí, to vážně netuším, neboť se vždy soustředím na četbu svojí knížky a degustaci zlatavého moku z vinné révy. Ten jekot je však někdy na úrovni sirény leteckého poplachu, což mi mé kruhy začíná už skutečně poněkud rušit. Výsledkem je, že čtu pomaleji a piju rychleji - a to je už vážně tak trochu mimoňské.

Jekot se navíc opakuje téměř s pravidelnou frekvencí a přestávky mezi každým jekotným výbuchem se neustále zkracují. Verbální projev Mekotů a Blekotů se skoro ztrácí na pozadí jekotu jako těžce srozumitelný šum a Pekotové radši drží zobák.rumburak-blekota.jpg Ještě že to nevysílá televize, protože mimozemšťané, kterým by se tento signál podařilo dekódovat, by mohli utrpět těžkou újmu na zdraví, což by jistě byla velká škoda. Nakonec by totiž v celém jekotu dostupném vesmíru zbyli jenom pozemští Pekotové, Mekotové, Blekotové a Jekoty.

Jekota se někdy převtělí do Štěkoty. Obvykle se jedná o jezevčíka nebo nějaký podobný štěkavý druh, ale verbální projev je prakticky stejný, akorát tak trochu připomíná štěkot. Tato transformace je poměrně častým jevem, a tak se v ulicích, parcích a panelácích ozývá téměř neustálý jekot Štěkotů. V hospodách, kavárnách a vinárnách však dominují Jekoty. Konzumace alkoholu a nikotinu zřejmě zabraňuje jejich převtělení do Štěkotů - což je alepoň jedna dobrá zpráva, poněvadž kdyby tomu tak nebylo, asi bych nedokázal vůbec číst a jenom bych pil. A to už by vážně bylo na Chocholouška.

Na horním obrázku je typická Jekota a na dolním Rumburác s Blekotou převlečeným za Jekotu.


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer 15.05.2011, 22:19:28
Angioletto, nemůžu za to, že si to o sobě Jekoty myslí ];-D

1
Angioletto (neregistrovaný) 15.05.2011, 17:20:47
Lucifere, pokud "to" na fotografii má zastupovat kategorii mladé,lepé děvy,
máš opravdu divný vkus.

«     1     »