Letní post scriptum ze džbánku

rubrika: Povídání


Byl jsem se rozloučit s jurodivým létem na vodní nádrži, které se říká Džbán.

Lucifer


dzban.jpgTeplota se vyšplhala až téměř ke třicítce, což se patrně už letos nebude opakovat. Někde v českomoravských luzích by teplota mohla tento týden ještě přesáhnout pětadvacítku, ale babí léto už začne klepat na dveře.

Na Džbánu bylo hezky a já jsem uskutečnil svou poslední letošní plavbu. Zaplaval jsem si skvěle, ale ve vodě to babí léto už skutečně klepalo. Voda byla totiž místy tak studená, že jsem se skoro rozklepal. Trošku přeháním, občas se do toho přimísily teplé proudy, přesto však jsem cítil, že léto už má na kahánku.

Zaplaval jsem si dvakrát, a to tak, že velmi usilovně, takže mě pozorovali ze břehu, co to tam vyvádím. Těch plavců tam totiž už bylo poskrovnu a až na mě všichni plovali decentně nedaleko břehu - já jsem však rázně křižoval Džbán na délku i na šířku. A když jsem se unavil a doklepal, tak jsem zakotvil v nedaleké restauraci U Džbánu, kde jsem tohle letní post scriptum začal psát.

Od západu se pozvolna začala blížit studená fronta a ve vzduchu jsem vnímal první příznaky onoho předělu.

Život se skládá z určitých období, kdy se skoro nic nemění, my si na to zvykneme - a pak nastane předěl. Předěl, který buď vítáme, nebo nás zneklidní. Když ho vítáme, tak to znamená, že se na nastávající období těšíme a předěl považujeme za jeho startovní fázi. Když nás zneklidní, tak se nastávajícího období obáváme a předěl považujeme za zlé znamení a konečnou fázi období, které nás těšilo.

V obou případech se můžeme dočkat "zklamání". V tom prvním je to "zklamání" bolestivé a ve druhém příjemné. Nejlepší poloha, kterou můžeme zaujmout, je taková, že každý předěl vnímáme jako přirozenou změnu a výzvu k aktualizaci našeho vědomí.

Zrovna když jsem psal tuhle myšlenku, tak mě u stolu v hospodě U Džbánu navštívila vosa a zkoumala mě tak vehementně, že mě maličko zneklidnila. Podařilo se mi však ji vcelku mírumilovně přesvědčit, že útočí dobře, ale na špatný hrob - a tak se bez řečí odkýblovala.

A to by snad mohlo být tím nejdůležitějším post scriptem tohoto léta.


Carpe diem

 

 


komentářů: 10         Komentáře (10)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

10
a.b.'s Multipass (neregistrovaný) 14.09.2011, 23:47:47
[6] kdo platí, ten poroučí

Lucifer
9
Lucifer 13.09.2011, 00:30:26
[6]

Hradní stráž takhle ve vodě? To snad ne! Ledaže by to byla la femme ]Mrkající

Lucifer
8
Lucifer 13.09.2011, 00:24:21
[7]

Vrať se Omeletko zpět k Angiolettě. To ti mnohem víc sedí ]Mrkající

7
Omeletka (neregistrovaný) 12.09.2011, 22:35:05
Tak to si neumím představit ani v nejbujnějších snech. Jelikož syn sloužil u hradní stráže a nastínila bych mu tento postoj, neodvažuji se odhadnout, jak by to komentoval.
Jinak co se týče obrázku, tak je jistě při pohledu na něj putna,zda se jedná o Džbán či jiné místo. Každý vidí pouze tu ženu. Jak jinak.

6
a.b.'s Multipass (neregistrovaný) 12.09.2011, 22:21:04
Džbán, Váza a Diadém jsou tři základní postoje transvestitnich umělkyň. Džbán vidíme nahoře, Váza je stejně, jen ruce v bok a dlaně vytočeny od těla, Diadém je jedna ruka na čele s dlaní ven, druhá v bok. Představte si tu krásu, kdyby takhle stála hradní stráž... ve vodě;)

Lucifer
5
Lucifer 12.09.2011, 18:56:38
Chtěl jsem tam dát nějaký obrázek Džbánu a první, co mě napadlo, byly moje vlastní snímky, pak jsem ale došel k závěru, že se tam ani jeden z nich nehodí. A tak jsem použil klasickou metodu a zadal Džbán do Googlu. První snímek, který mne zaujal byl tenhle, ale zprvu jsem netušil, co má společného se Džbánem, ledaže by se tomu podobal postoj dívky. Po namáhavém úsilí jsem tam tu vodu nakonec uviděl a dokonce není vyloučeno, že je ze Džbánu ]Mrkající

4
a.b.'s Multipass (neregistrovaný) 12.09.2011, 18:42:23
a jo- mě zase zaujal váš obrázek- když se na něj člověk delší dobu dívá, přísahal by, že vidí vodu. Zajímavý úkaz!

3
a.b.'s Multipass (neregistrovaný) 12.09.2011, 18:37:14
Lepší důkaz jsem nenašel ;) ale tož já jim tak nějak věřím!

Lucifer
2
Lucifer 12.09.2011, 14:41:23
Zdravím.

Rozesmálo mě přistání Apolla 17 na Měsíci

http://cafecremaambienteecafe.blogspot.com/2011/09/apollo-17-pristalo-na-opravdu-mesici.html

1 Nic netrvá věčně
a.b.'s Multipass (neregistrovaný) 12.09.2011, 14:26:51
11.9.2001 byl taky takový předěl. Včera to připomenul Obama. Nic není, jak bylo. Pádem komunismu, který živě terorismus proti Západu podporoval, se zaměřily teroristické skupiny jinam a jinak.Jsou to "revoluční turisté", kteří jiný styl života neznají. Che Guevara- Argentina, Arafat- Egypt, Osama- Saúdská Arábie. Řečeno s klasikem- nikdo není doma prorokem.

Ať to víme, nevíme, cítíme, necítíme- státy utáhly šrouby "bezpečnosti" a hrabou se nám v kapsách. Za to mohou oni turisté, kteří se svými batůžky zanechají bordel a zmizí. Ve jménu víry a svobody- samozřejmě.

Ale nic netrvá věčně. Kompletní výpadek proudu, computer black out- a jsme zase volní. Potom si můžeme konečně dát jména, která se nám vždycky líbila- třeba Vinetou Britney Novák. Zdravím.

«     1     »