Vyhoření

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Syndrom vyhoření je známá věc. Šlapete jako perfektně seřízené hodinky, v hlavě se vám rodí inspirativní myšlenky jako houby po dešti, pod rukama se vám tvoří jedno dílo za druhým a najednou BUM! Vaše duševní hodinky se zastaví, jako by dostaly ránu dvoutunovým kladivem. Nepohnete se z místa a nejenže nejste schopni nic kloudného vykonat, ale ani nevíte, co byste chtěli vykonat. Ve vaší hlavě je pusto a prázdno jako v čerstvém hnoji. A navíc vám to začíná být úplně jedno. Dokonce nemůžete ani umřít, jelikož i tento čestný způsob odstoupení ze života, který evidentně ztratil jakýkoli smysl, je vám naprosto ukradený. Čumíte jen tak do blba v pozici nehybné sochy z žulového kvádru.

 

Lucifer


V něčem takovém se právě nacházím. Nastalo to zčista jasna úderem prvního dubna. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o apríl, ale vzhledem k tomu, že jsem se ani do půlnoci nezasmál, musel jsem tuto možnost zavrhnout. Byl to můj poslední duševní výkon, k němuž jsem se byl schopen z posledních sil dokopat. Od této chvíle se mi v hlavě už jenom motá Alzheimerovo blues. Jako obnošená ponožka ve zrezivělé pračce při ždímání na plný výkon.

 

Jak dlouho to bude trvat, netuším. Především proto, že absolutně netuším, že bych měl něco tušit. Že bych chtěl cokoli tušit. Jenom tak toporně mačkám klávesy na klávesnici, jako když kůň kope v posledním tažení. Ačkoli jsem vyhořel jako Mistr Jan Hus v Kostnici na hranici, pokouším se vám přece jenom ze záhrobí sdělit ten prostý fakt, že ze mne zřejmě už nic kloudného nevypadne.

 

Mé aktivní působení na Neviditelném čertovi se tím na dobu neurčitou končí. Možná by vám mohla napsat něco Stella, ale bez mého redigování si to bude muset nechat v šuplíku. Anebo to může poslat potrubní poštou do jiného šuplíku ve sklepě, kde sídlí moje mentální dvojče Rouper de Clotrimazol. Pokud ale vyhořel i on, tak už zde nezbyde nic jiného než šumění neviditelného vodopádu.

 

Děkovat za pozornost vám nebudu, protože vůbec netuším, co je to děkovat a co pozornost.

 

KONEC

 

Co je to KONEC?

 

Někdy příště…

 

 

devil


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Haaross
7
Haaross 03.04.2017, 21:07:40
Když se šéf zeptá, kdo může zůstat déle v práci:

https://www.youtube.com/watch?v=WTGB2h2f-2k


Lucifer
5
Lucifer * 03.04.2017, 18:11:39
Soldier of Fortune - Deep Purple

https://www.youtube.com/watch?v=xttiNVkEXjQ

Haaross
4
Haaross 03.04.2017, 13:07:04
To chce si dát jenom trochu oraz od příspěvků a nápady přijdou časem samy.

3
Tahiti (neregistrovaný) 03.04.2017, 12:51:20
Hele, ty jeden čerte, nebuď labuď. To není vyhoření, to je prostá jarní únava. Až budeš starší, tak teprve vyhoření poznáš, ale to už ti bude fuk. Zdravím Roupera, pusť ho na vzduch, uvidíš, co dokáže. Nemorduj ho v duchovním šupleti, dovol mu, aby tě pozvedl na duchu. Ten se totiž tebou nenechá nějak vyhořele vláčet. To je osobnost, která odolává všem strastiplným vlnám S vyplazeným jazykem

2
Lady Jane (neregistrovaný) 03.04.2017, 12:28:09
Mike Oldfield:
https://www.youtube.com/watch?v=u93XqCKhIxs

Lucifer
1
Lucifer * 02.04.2017, 20:12:25
Carpe diem

https://www.youtube.com/watch?v=0P9C7Eh69tY

Nevinný

«     1     »