Sponsoring

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Neviditelného čerta

 

Lucifer


Neviditelný čert je soukromá webová záležitost, kterou vlastním já (Lucifer) a jejíž provoz si též platím. Po nějaké době tohoto provozu mě napadlo, že by mohl být částečně sponzorován třeba reklamami. Zkusil jsem Sklik a Google AdSense. V obou případech jsem pohořel. Kdejaký prťavý web může mít milion reklam, z nichž jeho autor žije, ale Neviditelný čert je v tomto směru zakázaný. Navždy. Prý na něm probíhalo jakési nepřiměřené klikání. Ono tam samozřejmě probíhá. Jsem jeho vlastníkem, ale ne správcem, což mi vůbec nevadí, jelikož se nemusím zabývat správou celého webu, mohu však spravovat jeho redakci s právy admina. Takže jsem vlastně též návštěvník a jakýkoli můj počin se započítává do kliků na NČ. Ano, při pokusech dávat sem reklamy jsem si na ně několikrát kliknul, abych jako vlastník NČ věděl, co vlastně reklamuji. Možná i za to jsem byl zlikvidován jak Sklikem, tak Google AdSensem. Seru jim na to. Je mi to jedno. Jsou to bastardi. Ale přece jenom si říkám:

 

Pokud by někdo chtěl sponzorovat Neviditelného čerta, tak to Neviditelný čert uvítá. Ne proto, že bych na tom chtěl nějak vydělat, ale alespoň částečná podpora provozu by nebyla od věci. Každý takový sponzor si může říct o zveřejnění reklamy na jeho záležitosti (viz redakční email pod jménem Lucifer). Bylo by to jen mezi námi, ne přes nějaké bastardy od Skliku čí Google AdSensu.

 

Účet Neviditelného čerta: 451106103/0800 (číslo účtu/kód banky)

Pro úhrady v cizí měně:

Číslo účtu (IBAN): CZ32 0800 0000 0004 5110 6103

Kód banky (BIC): GIBACZPX

 

Nepíšu to tady proto, že bych chtěl žebrat. Žebrání nikdy nebylo zakódováno do smyslu mého života. Tohoto způsobu se odjakživa štítím. Je to samozřejmě moje věc, že píšu články na NČ. Ale nejen já. Možná by nějaká pozornost za tuto činnost mohla k provozu NČ nějakým způsobem přispět.

 

Tímto nechci nijakého čtenáře NČ k ničemu nabádat. Jen mě to tak prostě napadlo. Osm let po založení Neviditelného čerta, Antoníne Pavloviči Čechove.


komentářů: 13         Komentáře (13)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

13
Gogo (neregistrovaný) 02.05.2019, 18:58:14
https://blog.idnes.cz/blog.aspx?c=711639

Có...?
Idealní doba... !

GE

12
Gogo (neregistrovaný) 03.03.2019, 14:22:03
Nemáš tu šuplíček na technikálije, jako třeba kocour, tak to šópu semka, do této tagřka mrtvé rubriky, jde o info pro již, nebo pre postižené něčím podobným, text z portálu viry.cz asi nebude celý, skrze omezenou kapacitu zdejšího wrajt systému, ale neva, keždý si může přečíst s virgílijem v originále >

Havěť (ransomware) s názvem GandCrab je poměrně rozšířená i na území ČR/SR. Ten, kdo se stal obětí této havěti, ten obvykle přišel o cenná data. Ransomware GandCrab totiž šifruje dokumenty, obrázky a další důležité soubory uživatele a následně po něm vyžaduje zaplacení výpalného za jejich obnovu. Zaplacení výpalného není zárukou, že útočník soubory obnoví. Záruku můžeme mít leda v tom, že to útočník zkusí v budoucnu znova. Ze získaných peněz může vytvořit ještě více sofistikovaný útok. A teď k tomu ještě tohle (níže)…

Společnost BitDefender informuje, že se jí s pomocí Rumunské policie, Europolu a dalších organizací, podařilo vytvořit nástroj pro dešifrování „spouště“ po ransomwaru GandCrab a to až do verze 5.1. Přitom ještě nedávno bylo možné dešifrovat bez výpalného jen do verze 5.0.3. Ač vypadá rozdíl v číslování minimální, za několik posledních měsíců jsme odmítli (i v rámci služby nešlape.cz) několik zájemců s tím, že jim nedokážeme se záchranou dat pomoci (obvykle šlo o GandCrab 5.0.4).


Po zašifrování lze na ploše počítače najít textový soubor, který obsahuje i stěžejní údaj o verzi havěti a tedy i odpověď na otázku, zda lze data zachránit zdarma, bez nutnosti platit výpalné.
To se teď změnilo! Kdo vydržel a zašifrovaná data si ponechal, má šanci na jejich obnovu! Pro jistotu uvádím obecná pravidla při napadení ransomwarem:

Pokud nelze dešifrovat soubory pomocí dostupných nástrojů, určitě je nemažte a ponechte si i soubor s instrukcemi ohledně výplaného, kde jsou obvykle i veřejné části dešifrovacích klíčů. Někdy později je totiž reálná šance, že takový nástroj vznikne. Obvykle vlivem dopadení útočníků, nebo získáním jejich klíčů. Jako v případě GandCrab.
Neplatit „výpalné“ – je zde riziko, že se na Vás útočník vyprdne. Tj. zaplatíte a on Vám nepomůže. Naopak ho finančně podpoříte v dalších útocích v budoucnu.
Nejlepší prevencí je zálohování. Více o této problematice v knize o havěti...


10
Gogo (neregistrovaný) 24.02.2019, 14:50:09
A ať je desatero bóží ouplný, zde alternatýva, tak trocha související pro zmňenu s [3]...
Todlenc bereš taky? »

https://youtu.be/EmXe5EDQvsg

GA

9
Gogo (neregistrovaný) 24.02.2019, 13:57:16
Ač čtu POŘÁDNĚ zleva doprava i naopak, nedozvídám se nic novjejšího, než sem zvjeděl před tím půlrokem.
Pokud se jednalo o krizovou překlenovací sponzorskou akci, s dobou záruční omezenou, nevím proč tady tedy tenhle ostudný chlívek eště straší.
To žes ani nepoděkoval za mou iniciativu, jež by Ti zajistila 13. plat na náklady s provozem spojené, beru jako noumaulní, uďo, a nezlobím se na Tě... S vyplazeným jazykem Mrkající Zamilovaný

Mňej hezký zbytek dneška i dny další, s novými obzory Je na prachy Smějící se

Lucifer
8
Lucifer * 24.02.2019, 13:23:45
G, přečti si pořádně, o čem tady píšu. Byl to chvilkový nápad, o jehož úspěchu jsem téměř okamžitě pochyboval. Takže pokud (dosud) nepadl na úrodnou půdu, nemám žádný důvod pociťovat zklamání. Nicméně zkusil jsem to, protože každý nápad, který nezkusíte, se sám nezrealizuje. Jediným sponzorem NČ je zatím Starý kocour, který přispěl jednou symbolickou sumou. Za jeho symbolickou podporu jsem mu vděčný Úžasný

Nemám zájem ani čas pokoušet se někde dolovat nějaké bitcoiny. Pokouším se obstarat si obživu jiným způsobem. V dohledu je několik možností, přičemž jedna z nich je vlastně už v procesu. Pracuji pro jednu internetovou firmu, u níž mohu uplatnit své schopnosti shánět a zpracovávat informace na nejrůznější témata, k čemuž mi dopomáhá dlouholetá zkušenost na NČ.

7
Gogo (neregistrovaný) 24.02.2019, 08:11:09
...je neďele a já mám spoustu času...se spívá v jedné vodrhovačce...a prté sme se přetchvílí vrátili ze 144/41,9Mhz(besúspješně, pohonili, ale neeliminovali), mam trocha rigtajmu, v duchu konzervace s mym alteráčkem, sposledních nocí/írlymónynků na maratóncovo thema( sutterhand:je to bezpečné?, hoffman zarytě mlčí spoután na zubařském křesle...ticho prořízne bzzzzz), tak i Ty, takto veřejně, slyš/čítej toto >
Tento Tvůj blog je cinknutý, ať si péťa tvrdí, co chce...
Jen blázen by posílal dotační peníze ekaunt->ekaunt...a složenkou, pchá, v dnešní době?
Kde žiješ...
Proto jsem sem taky prsknul [4]...

Protožeses do dnešního dne, půl roku, neozval, zdas to zrealizoval (minim.netto výtěžek $1,49 pd, kde najdeš smetanu na chodníku každej měsíc?), ptám se Tě teť přímo!
Šels do toho a funguje Ti to?
Díky za fčasnou odpo.

6
Gogo (neregistrovaný) 12.09.2018, 20:34:24
Nůs info fójú »

https://www.viry.cz/tezba-kryptomen-na-webovych-strankach-aneb-z-ciziho-krev-netece/

GN, a chčije a chčije, jatečný zalezlý...sry, indy

5
Gg (neregistrovaný) 29.07.2018, 14:20:50
Tak to vidiš, jak je to ízi...
Očekávám desátek... Smějící se
Zítra výpověd, že mňeníš lejzr za zbíječku.
U příležitosti inagurační hostiny na Tvém hradě(Lucištejn) očekávám pozvánku
MSF

4
G (neregistrovaný) 29.07.2018, 04:49:54
Tak ná, nó >

https://btctip.cz/bitcoiny-zdarma/

GM

3
G (neregistrovaný) 28.07.2018, 21:41:55
Bereš i šuškojny?
A dyš si tady, tak padarók dlja ťebjá, hot ňůs »

https://youtu.be/IesIsKMjB4Y

Lucifer
2
Lucifer * 28.07.2018, 20:46:29
Lze. Opravím to v textu.

1
Starý kocour (neregistrovaný) 27.07.2018, 23:58:47
Nebylo bu nějaké lepší číslo účtu?
Moje banka tvrdí, že číslo je vadné.
Lze použít 451106103/0800?

«     1     »