Malé nedělní zamyšlení

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Tento můj příspěvek do Neviditelného čerta, kterého shodou okolností vlastním, vychází v poslední zářijovou neděli roku 2019. Jistou shodou okolností je v názvu slovo „nedělní“, ale kromě toho též „malé“ a „zamyšlení“. Neděli je možno brát jako koincidenci, zbývající dvě slova znamenají, že to bude skoro o ničem, ačkoli v jakémsi zamyšlení. V jádru je toto mé zamyšlení myšleno velmi hluboce – ovšem ten obal čili samotný text – jeho forma a stylistické zpracování – je na úrovni vyjadřovacích schopností diluviálního troglodyta.

 

Lucifer


Nějaká Gréta, šestnáctiletá dorostenka ze Švédska, si na půdě OSN stěžovala, že jí někdo ukradl dětství. Docela by mě zajímalo, kdo tento hnusný čin učinil. Ukrást dětství, to je bezpochyby ten největší zločin, jakého se může dopustit jen ten nejzrůdnější člověk. Já jsem kupříkladu své dětství strávil, jako miliony dalších dětí, v bolševické totalitě. Jiná děcka přede mnou si to prožila v první a ve druhé světové válce. Všem nám někdo, koho dobře známe, tak nějak ukradl dětství. Gréta se narodila v době, kdy se ve Švédsku a ve valné části Evropy žádné takové krutosti nekonaly. A přesto, jak se dle Gréty zdá, někdo jí to dětství uzmul. Ve svém proslovu na půdě OSN, za nějž by se nestyděl ani Joseph Goebbels, jemuž ukradli dětství Židé, plamenně a s krutým pohledem vřeštěla, že pokud okamžitě ti zloději nezastaví devastaci planety Země, tak dostanou od dětí, v jejichž čele stanula, pořádně do držky.

 

Faktem je, že současná konzumní společnost se svým způsobem chová jako dobytek utržený z řetězu. Peníze jsou na prvním místě a nadnárodním korporacím je úplně u prdele, jaké důsledky by tahle zmanipulovaná výkrmna zmanipulovaných konzumentů mohla mít. Produkují se megatuny přírodou nestravitelného odpadu, oceány se plní plasty, které se začínají hromadit v jejich obyvatelích, tuny odpadu se válí na plážích luxusních letovisek atd. Jenže přes devadesát procent toho všeho tam nevypouští Evropa či Severní Amerika, ale Asie a Afrika. Kupříkladu Čína má nějakou šestnáctiletou Grétu ze Švédska, a potažmo i Evropany, Američany a devastaci planety u prdele. Faktem nicméně je, že se o to částečně postaraly vyspělé státy Evropy a Ameriky tím, že do Číny nejen svůj průmysl, ale i odpad exportovaly. Na Pražském hradě dlí prezident, který Čínu obdařil v zájmu vzájemné hospodářské pomoci krtečkem.

 

Nechme Grétu na pokoji. Své dětství si prožila v nebetyčném luxusu a vzhledem k její mentální nedokonalosti (její nemoci tady fakt nemá smysl zmiňovat) byla zneužita a je zneužívaná někým, kdo sleduje nějaký cíl. Jaký? Tak nad touhle otázkou je třeba se vážně a bez jakékoli předpojatosti zamyslet. Jedna odpověď mě napadá: Zneužil ji někdo, kdo si přeje znemožnit jakékoli pokusy usměrnit naši konzumní společnost tak, abychom si pod sebou nepodřezávali větev naší rodné planety. Ne šaškárny nějakých zelených aktivistů, úchylů a tajtrlíků honících si své ego v neziskových organizacích, ale skutečně rozumných, vzdělaných a v realitě dobře se orientujících jedinců. Oněm loutkovodičům je úplně jednou, jak zkurví životní prostor na této planetě, přičemž většina z nich ani netuší, že něco takového dělá.

 

Pomoc s řešením devastačního problému naší planety, našeho životního prostoru bychom měli hledat ne u Gréty a podobných tajtrlíků, ale ve vědecké obci. Jenže ta se zabývá věcmi, jako je temná hmota, temná energie, vznik Vesmíru, černé a červí díry, superstruny v jedenácti rozměrném provedení, Higgsův boson atp. Proč ne, je to zajímavé a obzory našeho poznání se tím nesmírně rozšiřují. Jenže…

 

Je tady ještě jedna skupina vědců, která si dala za úkol stvořit efektivní elektrárnu bez jakéhokoli toxického odpadu. Psal jsem o tom v příspěvku Fyzika plazmatu. Pokud si ho přečtete, tak zjistíte, že tato vědecká skupina nám slibuje, že v roce 2050 bychom už prý mohli mít jakýsi prototyp této elektrárny. Pracuje se na tom téměř sto let a v tomto projektu se už utopily neuvěřitelné miliardy peněz. Zatím jsou zcela k ničemu a v roce 2050 se nejspíš tento projekt utopí ve sračkách našeho odpadu. Začínám mít pocit, že i vědci, anebo spíše rádoby vědci, nám začínají být užiteční asi tak jako Gréta a její parta.

 

Pokud se to bude vyvíjet tímto způsobem, není vyloučeno, že v dohledné době se planeta Země stane skanzenem diluviálních troglodytů obtěžkaných vědeckotechnickými pomůckami, jako je mobil, automobil atd., či asociální internetové sítě, stáda zdegenerovaných domácích mazlíčků atd., kteří se budou slastně topit ve vlastních výkalech, ve vlastním odpadu.

 

Byly doby, a není to tak dávno, kdy jsem se cítil být součástí vědeckého společenství. Domníval jsem se, že můj přínos bude lidstvu tímto způsobem k užitku. Postupně jsem však docházel k závěru, že jsem členem něčeho, co si pod záminkou vědy nehraje na nic jiného než na dolování peněz. Moje vazba na tuto společnost byla přerušena de facto oboustranně. Nebyl jsem schopen dolovat peníze pro instituci, v níž jsem působil, ejakulací horkou jehlou šitých článků do vědeckých časopisů, podloudného získávání dotací od grantových agentur na nic neříkající projekty (neměl jsem patřičně vlivné kontakty) atp., a zároveň mě tento paranoický způsob živnosti přestával bavit.

 

Jsem si vědom, že jsem v oné instituci mohl dosáhnout mnohem více. Mohl jsem leccos užitečného prosadit, ale začal jsem ujíždět ve svých luciferovských snech. Začal jsem jim dávat přednost. To je fakt. Mohl jsem v té instituci přežít. Jenže nakonec bych narazil do stejné zdi vzhledem k nedostatku kontaktů na patřičná místa a díky indiferentnímu uzurpátorství vedení tokamackého ražení. Nejspíš bylo dobře, že jsem odtamtud vypadl dřív, než bych tam jako přeživší zcepeněl.

 

V posledním roce jsem vystřídal už pár jiných zaměstnání, ale ani tam jsem neobjevil nic nového. Diluviální troglodyti bažící po penězích bez jakýchkoli skrupulí vegetují na všech úrovních.

 


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
5
Lucifer * 29.09.2019, 13:21:42
Neviditelný pes - VĚDA: Greta Thunberg - skutečně jen autista?

http://jdem.cz/fe9su5

Lucifer
4
Lucifer * 29.09.2019, 12:19:04
Chtěl jsem mimo jiné naznačit, že exhibice Gréty je kontraproduktivní, a kdoví jestli za tím nestojí někdo, kdo chtěl právě tohoto efektu dosáhnout.

Neviditelný pes - SVĚT: Peak Greta
http://jdem.cz/fe9sg2

Axa
3
Axa * 29.09.2019, 11:20:25
[1]+[2] Když se k cíli musíme brodit sračkami (hanba to není), je dosažení cíle vůbec štěstí?

Stella
2
Stella 29.09.2019, 10:22:25
Ještě poznámka k další myšlence Luciferova článku.
Věda a její smysl. V případě oné podivné perpeteeummobilové energie už možná jde o přízrak...

Ale jak věda, tak Gréta: oboje v sobě přece nese velký díl idealismu! Bez něho to, aspoň zpočátku, nejde.

Stella
1
Stella 29.09.2019, 10:18:24
Světlonoši, mysli si o nezralé, nedospělé a deprivované Grétě, co chceš, ale nemusíš hned přebírat rétoriku politického (i morálního) polosvěta suverénních samců. I s jejich prostinkou vulgaritou.

Ta dívenka koná tak, jak cítí, a dělat z ní blbečka je to nejjednodušší. Není hloupá.
Jenom není urostlá a nenosí oblek s kravatou.
Její fanatismus (možná domnělý) se ničím neliší od fanatismu ekonomického, sportovního, náboženského, nacionalistického apod., na který jsme si prostě zvykli a bereme ho smrtelně vážně a jako samozřejmost.

Srovnejme:
Se vší vážností referují média o bizarním spolku
pochodujícím v den státního svátku Brnem za zvuků melodie "Až já budu velká" a s třemi hopsandami v čele. Nikdo nerozebírá, proč učitel v čele spolku nejde v čase kritického nedostatku učitelů za katedru. Hádejme, proč?
Kolik seriózních lidí před ním sklání hlavu už teď!

Skutečně se nedá věřit tomu, že někdo mluví a jedná z osobního přesvědčení? To jsme si tak po bolševicku zvykli, že názor přece máme jen za peníze? Že se ke Grétě připojí ekologické i jiné organizace, je jenom správné. Dělat z ní chorou chudinku (není nemocnější než 99% politiků a mnoho procent z nepolitiků) je hodně laciné.

Matka Tereza (nelaskavá, fanatická, nelítostná osoba) hodně musela šetřit na cesty po světě...
Byla uchopena a stala se symbolem.
Snad se totéž Grétě nestane se všemi důsledky. Pokud ano, bude to lidská tragédie.

Ale: smysl - výsledek jejího konání? Probudila mladé a přiměla je k aktivitě! Vždyť nejde o nic méně než o přežití!
Místo Čapích hnízd hájit čapí hnízda, místo debat
o listí, které padá na auta (ta drzost), starosto, dělej s tím něco, nasměrovává Grétino vystoupení k zájmu o dýchatelný vzduch - ke konkrétním skutkům.
Burcuje politiky, aby se zabývali věcmi podstatnými, ne vedlejšími, aby nehledali, čím že se to dnes zase odliší jejich partaj od druhé, aby si byli vědomi, že jsou voleni z úplně jiných důvodů.

Tak nehleďme na to, jak dívenka vypadá a že nechodí v pátek do školy. Záškoláky si u nás vědomě pěstujeme ve velkém a nikdo na ně neřve jako myslitelský veleduch z Chomutova, že potřebují dostat přes držku. (Prošel si tento pán někdy dopoledne chomutovské pivnice? Mohl by se realizovat na místě.)
A nějak nám nevadí, že z těch nemakačenků užitek nebude nikdy žádný, dokonce naopak.

Gréta zažehla něco velkého (neumí to tak rafinovaně jako zběhlí matadoři) a především: projevila odvahu! Křehká, opravdová bytost.
To je ještě důležitější.

«     1     »