Proměna

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Započíná se týden, na jehož konci se přemístím do Bologne, abych se věnoval jedné z našich nejdůležitějších konferencí. Zároveň se započíná definitivní skon starého Neviditelného čerta...

Lucifer


neviditelny_certik.gifVzhledem k oběma těmto faktům jsem se rozhodl, že tento týden, a možná i následující, zde budu nazývat přechodnou fázi, proměnou. Bude to mimo jiné spočívat v tom, že se počet příspěvků zmenší a jejich délka zkrátí, a kromě toho se budu tak trochu věnovat Itálii, v mnohých příspěvcích s pomocí knížky Andělé a démoni - fakta od Simona Coxe. Našel jsem v ní řadu zajímavých informací o zemi, kam mířím, kde jsem ještě kupodivu nikdy nebyl, když nepočítám Sicilii. Sicilie je samozřejmě také Itálie, ale přece jenom tak trochu jinačí. O Bologni se asi také zmíním, ale povětšinou se to bude týkat jiných měst, převážně Říma.

Jestli se ohlásím z Bologne, to vážně netuším. Připojení na internet je v těchto hotelech běžné, ale nevím, kolik času a chutě mi zbyde, abych tak učinil. Před rokem jsem to z Chicaga zvládnul, ale tentokrát nastal poněkud jiný okamžik. Uvidíme.

Doufám, že obojí, jak NČ a Bologna, proběhne plodným a jurodivým způsobem. Říká se, že loď opouštějí jako první krysy. Vůbec se jim nedivím, jsou zkrátka pragmatické. Nový NČ se zvolna tvoří a jeho stav je už téměř plodný, ale zatím je skryt v neznámu - jako by se zde a tam nic nedělo. Jak jsem si všiml, tak už celá řada blogerů z bloguje zmizela a přemístila se jinam.

Lucifer není ani krysa, ani kapitán, který by opouštěl loď jako poslední - ale tomu druhému se tak trochu blíží, což je spíš dáno jeho běžným přístupem než tím, že by si hrál na kapitána potápějící se lodi. Takže si připravte padáky - budeme muset opustit starou kosmickou loď, abychom přistali na nové, což není nic až tak nové.

Navigare necesse est, vivere non necesse.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
1
Axina 18.06.2012, 20:23:41
První Neviditelný čert nebyla kosmická loď. Spíš orbitální stanice, která kroužila kolem planety bloguje.cz. Bloguje.cz ale není již schopna dodávat svým orbitálním stanicím energii ani jinak podporovat jejich existenci. Orbitální stanice se pohybují po sestupných oběžných drahách. Stále se přibližují povrchu planety. A posléze zákonitě shoří v její atmosféře...
Teprve Druhý Neviditelný čert je výzkumná kosmická loď. Něco jako Enterprise ve Star Treku. Vezme na svoji palubu všechny z orbitální stanice První Neviditelný čert (samozřejmě teleportací, žádné padáky Usmívající se) a vydá se "zkoumat nové světy a podnikat odvážné výpravy do míst, kam dosud lidstvo neproniklo".

«     1     »