Černá Marie

rubrika: Vinárna U Čerta


Pro irské křesťany je Kristus "duch slunce", světlo, které sestoupilo do světa, do hlubiny a temnoty, obětovalo se a vstoupilo do materie. Kristus je jakýmsi novým ztělesněním keltského boha-syna jménem Esus, který je vtělenou formou kosmického Hu Kadarna. A co s tím má společného černá Marie?

Lucifer


Od té doby, kdy se keltský Kristus obětoval a vstoupil do země, vystupuje v roli hada, který zná a střeží tajuplnou sílu plození, obnovy a omlazování a demonstruje ji svlékáním kůže. Stal se jiskřičkou v temnotách, inkarnací podsvětního boha, jenž v podobě boha oplodňuje bohyni matku v podobě klisny, nebo inkarnací Manannana MacLira, pána mořských hlubin. Sama bohyně matka se stala Marií - především černou madonou, inkarnací temné bohyně Keridwen, panenské manželky Hu Kadarna, symbolem přírody a přirozenosti. Tolik keltská mytologie.

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_