Help!

rubrika: Vinárna U Čerta


Všimnul jsem si jedné zajímavé věci.

 

Lucifer


Stačilo být dva měsíce mimo a já se najednou octl v jiném světě. Stačilo být dva měsíce mimo realitu a já si všimnul, kterak rychle se obměňuje. A tak jsem si uvědomil, že kdo je nějakou dobu mimo, může si toho všimnout. Tedy pokud jde o mě, já si toho všimnu i bez krátké nepřítomnosti, ale zdaleka ne tolik, jako když jsem krátce nepřítomen. Už vůbec si nedovedu představit, jak by to dopadlo, kdybych byl nepřítomen dlouze.

 

Neobvykle mě překvapila nová módní vlna. Tedy ne že bych byl překvapen, už jsem si dávno zvyknul, že mladí chlapci nosí gatě s rozkrokem u kolen a na hlavě kšiltovku a kapuci. Nic proti ničemu. Móda je móda a mladá generace má právo - a já to plně chápu, konečně dělal jsem v tom věku totéž - odlišit se nějak zábavně od generace předchozí. Existuje však určitý limit, za kterým se rozum nedá pochopit. Nosil jsem džíny, poslouchal bigbít, utíkal do snů a bláznivých odchylek od předchozí generace, jako každý jiný, tedy kdo si na to troufnul. Ale abych se přizpůsoboval módě tak, že bych se cítil jako idiot? A dál bych to nerozváděl, jen uvedu, čeho jsem si všimnul.

 

Doposud jsem byl překvapený, že stupiditě konzumní módy podléhají především malí kluci. Holky se daleko víc soustředily na to, aby vypadaly hezky a přitom se v těch hadrech cítily dobře. Dobře, trochu zjednodušuji, ale ten rozdíl jsem vnímal jednoznačně. Někteří chlapci nosí na hlavě iks čepic plus kapuci, i kdyby slunce pralo jako na Sahaře. Horko nebo zima, důležité je být in, i kdyby mi kapalo na karbid. Dívky, ale někdy i dorostlejší ženy si teď zvykly nosit na krku tlustou šálu, horko nebo zima. Což o to, lehounký šátek na krku byl v módě už před mnoha léty, i u chlapů. Ale v horku tlustou šálu?

 

Když se v pátek začalo oteplovat a přes víkend se měly teploty vyhoupnout na třicet stupňů, tak jsem se rozhodl znovu navštívit přehradu na Slapech u Nové Rabyně. A tak mě napadlo, že bych se mohl vsadit, že ještě v sobotu uvidím ženu oděnou v tlusté šále. Dobře, že jsem se nevsadil, páč v sobotu jsem ji fakt neviděl. Už jsem si začal říkat: blbneš a přeháníš, dej si pauzu. No a dnes, při třiceti stupních a podotýkám, že nad nulou, jsem ji skutečně potkal. Kolem krku tlustá šála a na hlavě kapuce.

 

Na závěr bych chtěl podoktnout, že jsem už po mnoho let trénovaný jako experimentální fyzik, který má ve zvyku shromažďovat informace o fyzikálních procesech a z těch informací dělat nějaké závěry o podstatě těch procesů. Tato profesionální úchylka se bezpochyby může zobrazit i v pozorování procesů člověků. Takže to berte tak a já si nedovoluji z toho dělat pražádné závěry, jen vás chci pobavit, kterak můžete vnímat postup reality, když jste na chvíli nepřítomni. cool

 


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_