První červencové ráno

rubrika: Vinárna U Čerta


Ke slovu se dostal červenec. Je zajímavé, že v češtině tomu předchází červen – jako bychom se nejdříve červenali, načež, kdy léto uhodí do plných kláves, se konečně dočervenáme. V srpnu, jehož pravý název by měl znít srpenec, už jenom tak letně skomíráme v kredenci, kam se nám cpou pozdně letní mravenci. Nicméně nepředbíhejme, jak času, tak jakémukoli ročnímu třasu. A pusťme si k tomuto prvnímu červenci, jenž se v angličtině nazývá July a jemuž předchází June, což je vlastně tak trochu podobné s českou aprobací, Uriah Heep. A pochopme, že červenec, obzvláště pak July Morning, je ta nejlepší příležitost, jak se znovu pokusit nalézt lásku, dokud se k nám v srpenci nedovrtají mravenci.

 

Lucifer


 

devil


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
5
Lucifer * 02.07.2019, 22:47:53
Uriah Heep - Why

https://www.youtube.com/watch?v=ccNhdvkgnh4

Ospalý

Lucifer
4
Lucifer * 02.07.2019, 22:01:52
Uriah Heep - Seven Stars (Long Version)

https://www.youtube.com/watch?v=bju-FutYMEk

Lucifer
3
Lucifer * 01.07.2019, 17:22:35
Mojí první návštěvou prvního dne v červenci byla moucha. Taková menší, asi ještě mladá, a nebzučela. Stalo se tak někdy kolem poledne, když jsem seděl před monitorem. Najednou koukám, na horním okraji přistála moucha. Okamžitě jsem ji odehnal mávaje rukama a drtíce mezi zuby nepříliš slušná slova. Jenže ona se neustále vracela, občas si dokonce čistila nožičky a křidélka. Napadlo mě, jestli to není nějaký miniaturní špionážní dron. V pokoji, kde jsem seděl, nebylo nic, co by ji mohlo zaujmout, dveře na lodžii měla zcela otevřené, takže mohla kdykoli odlétnout ven, kde jistě je toho pro ni k zaujetí mnohem více. Ale třeba jsem jí zaujal já. A tak neustále nalétávala k posezení na monitoru i přes všechny mé neurvalé poznámky a ruční mávání.

V jednu chvíli jsem toho měl fakt už dost, a tak jsem jí řekl, že ji odsud tvrdým způsobem vystrnadím. Zašel jsem do skříně a k monitoru si donesl rozprašovač speciální vůně, který jsem někdy vloni zakoupil v nedalekém vietnamském obchůdku. Jenže od této chvíle se moucha už neobjevila. Asi vycítila, že jsem fakt už dost naštvaný.

Jak jsem tak seděl, rozprašovač – který je mimochodem určený k potlačení cigaretového kouře – po levé ruce vedle monitoru, minuty ubíhaly a mě ta naštvanost postupně opouštěla. Dospěl jsem k závěru, že ani tak dotěrné mouše bych nedokázal ublížit ani rozprašovačem proti cigaretovému kouři. A tak jsem ho uklidil zpět do skříně. Za chvíli byla na monitoru zase moje moucha a čistila si nožičky a křidélka… Úžasný

2
Z. (neregistrovaný) 01.07.2019, 03:15:03
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/1._%C4%8Dervenec

1
Z. (neregistrovaný) 01.07.2019, 03:05:49
https://www.onthisday.com/music/day/july/1

«     1     »