Strana kontemplativní defekace

rubrika: Vinárna U Čerta


Právě jsem založil nové politické uskupení, které se jmenuje Strana kontemplativní defekace. SKD má momentálně jednoho člena. Tím jsem já, a na první schůzi bylo jednohlasně odsouhlaseno, že jsem jejím předsedou.

 

Lucifer


Elementárním zájmem SKD je uspět v nejbližších volbách zhruba se sedmi až deseti procenty voličských hlasů. Možná by stačilo i pět, ale na mnohé zatím ještě neexistující členy SKD by se křeslo v parlamentu nedostalo.

 

Naším hlavním cílem je zaujmout v parlamentu pozici opozice. Je to v podstatě naprostá flákárna. Občas vypustíte nějakou jízlivou poznámku na adresu vlády či jiných členů vítězného politického uskupení, což neodpovídá ani průměrnému verbálnímu či močovému výkonu pravidelného návštěvníka restaurace páté cenové skupiny.

 

Za tento komický výkon na úrovni lenochoda po pátém jointu máte základní plat kolem 80 000 Kč. Když k tomu přidáte další benefity, kupříkladu jízdné či letecké na pravidelné zahraniční extempore, kupóny do masážního salónu či bezplatnou návštěvu zoologické zahrady, tak se hravě přehoupnete přes 100 000 Kč.

 

Za tento příjem se dá už jakžtakž žít, aniž byste museli neustále řešit nějaké nedoplatky či dluhy. A navíc, pokud nebudete až tak leniví, můžete si přivydělat vedlejšími brigádami v podobě kustoda na Pražském hradě, popřípadě v podobě zdravotního pracovníka v kterémkoli bordelu v podhradí.

 

Takže, pokud se vám vize SKD zalíbila, neváhejte a přidejte se. Nemáte co ztratit, pouze získat. Například lístky do defekačního arboreta za stoprocentní slevu. Anebo balíček toaletního papíru na zkoušku zadarmo, při jehož dalším odběru za mírnou cenu již nebudete platit poštovné ani balné.

 

SKD bude bezpochyby představovat čerstvý vítr do plachet kosteleckých uzenin či bonmotových kalhot čínského krtečka na PH. Abychom mohli tento bohulibý záměr dokonat, potřebujeme přinejmenším nějakého webmastera, který stvoří internetové stránky SKD. A navíc nějakého profesionálního hackera, který defekačním způsobem naruší internetové stránky konkurenčních politických uskupení. Popřípadě oba v jednom balení zadarmo na zkoušku.

 

 


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Marky
4
Marky * 18.11.2019, 16:22:12
Na 17.listopad a dny poté byly pro mě poznamenány hlavně tím, že mí kamarádi byli právě na povinné vojenské službě. Tady v Brně to probíhalo docela drsně. Těsně po sedmnáctém jsem se ještě dostala na návštěvu, ale kluci už měli zrušené vycházky a mě na bráně pěkně prošacovali...Pak už se nesmělo ani do návštěvní místnosti ani telefonovat, odpojili jim televizi. Ale kamarád mi ještě stihl zavolat, ať na sebe dávám pozor, že fasují ostrou munici. Velitel na ně řval, že pokud dostanou rozkaz, budou střílet. Kluci přísahali, že radši zbraně otočí na něj...Stejný velitel pak do televizní kamery na Náměstí Svobody vyhlašoval, že armáda je s lidem....

Lucifer
3 Sedmnáctý listopad roku 1989
Lucifer * 17.11.2019, 18:01:45
Vzhledem k tomu, že se dnes slaví třicetileté výročí sametové revoluce a můj článek, který tento den vyšel působí poněkud cynicky, tak bych zde stručně vypověděl, co jsem tehdy dělal:

17.11.1989 byl pátek. Ten den uspořádala instituce, ve které jsem pracoval společenskou akci v jedné restauraci v ulici Na Příkopě (Příkopech) nedaleko Národní třídy, jelikož ten rok slavila třicetileté výročí svého založení. Nezúčastnil jsem se toho, poněvadž jsem odjel do svého rodného města. Tam jsem se v pozdních večerních hodinách dozvěděl, že v Praze na Národní třídě se něco zvláštního odehrálo, přičemž tam prý zahynul i jeden student.

Kontaktoval jsem jednoho tehdejšího kamaráda a zašli jsme to prodiskutoval do restaurace. Po odchodu z restaurace jsme zamířili na Dolní náměstí, kde jsem na počest onoho studenta zapálil na morovém sloupu krabičku sirek, jelikož svíčku jsem po ruce neměl. V pondělí jsem se vrátil do Prahy a připojil se k demonstrujícímu lidu.

Byly to zvláštní okamžiky. Václavák narvaný do posledního místa, ani jedna vymlácená výloha či jakékoli jiné nepřístojné chování, z balkónu Melantrichu zněly povzbuzující projevy, a potom Letenská pláň - po cestě tam jsem zaznamenal policisty s trikolorou na uniformě, kteří řídili dopravu i tok lidí.

Časem jsem se dopracoval k tomu, kdo, proč a jak tuhle záležitost vymyslel a spustil. Vyjadřovat se k tomu nebudu, jelikož nemám dostatečně věrohodné podklady, a ani se mi nechce. Teď už se nacházíme někde úplně jinde a budeme řešit jiné problémy, které sice mohou být do jisté míry podobné či příbuzné, ale koukat se stejným způsobem zpět už fakt nemá smysl. Nevinný

Lucifer
2
Lucifer * 17.11.2019, 11:35:33
Máš pravdu Marky. Možná by se tam ještě mohlo přidat slovo "asociální" anebo "přímo". Popřípadě obojí v jednom balení na zkoušku. Takže: Asociálně demokratická strana kontemplativní defekace - ADSKD.

Komické je, že můj původní nápad byl založit nějaké skutečně rozumné politické uskupení. Jenže hned zkraje se mi to vymklo z klábosnice Úžasný

Marky
1
Marky * 17.11.2019, 09:44:43
Dobrý pokus Lucifere. Jen Ti v názvu chybí slovo "demokratická". To je pro úspěch politické strany nutné, aby si případní voliči mysleli, že Ti v podstatě jde hlavně o demokracii (i když se teď význam toho slova tutlá), aby nám ji někdo neukradl, jako Grétě dětství. Úžasný

«     1     »