Podzemní prameny

rubrika: Vinárna U Čerta


Ve vinárně U Čerta se dnes budou tiše popíjet podzemní prameny.

Lucifer


Písnička, která bude hrát, je velmi krátká. Asi tak krátká, jak krátký je tento lednový den - ale ve hvězdách píšou, že už se prodlužuje. Tak si ji taky prodlužme a hrajme ji furt dokola a dokola, dokud ty podzemní prameny nevypijeme. Nebudu se slovutnému písničkáři s jizvou na rtu sáčkovat do jeho umu, jurodivou a kontemplativní parafrázi písničkového textu ode mne nečekejte. Snad jen pár slov, pár malých slůvek u skleničky podzemního pramene.

Každý máme svůj pramen někde v podzemí. Vždycky když upadáme a vysycháme, můžeme ho najít. Jen vědět, kde ho hledat. To podzemí hledejme v sobě. Někde na dně naší duše. Když už nevíme kudy kam, zastavme se a vydejme se po svých vlastních stopách zpět do svého nitra. Ten pramen tam je a vždycky bude ...

Takže se napijme a odrazme se ze dna své vlastní studně.

 


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
1
Axina 23.01.2012, 21:46:35
Asi každá holčičí duše dospěje dříve či později do období, kdy ji přitahují obrázky a veršíky a moudra psaná do památníčku. Také tu zvláštní knížku s sebou pořád nosí a na potkání se snaží přimět všechny své blízké a kamarády a kamarádky, aby se do ní zapsali.
Moje mamka mi tehdy do památníku napsala "Úspěch vždycky a všude začíná jediným slovem: Odvahou!" A nakreslila mi k tomu srdíčko.
Už ten památník nemám. A dlouho už nemám ani mamku. Ale těch jejích pár slov si budu pamatovat až do smrti.

«     1     »