Test

rubrika: Pel-mel


Test


Proč si nedokážeme přiznat chybu? Chyby bývají považovány za příznak slabosti, zatímco bezchybnost za sílu. Síla znamená především nenapadnutelnost. Kdo se nenechá přistihnout při chybě, toho také nikdo nemůže kritizovat. Proto se u sebe samých tak snažíme vyhnout jakékoli chybě. Ostatní ať si tu a tam chybují. To nám připadá dokonce sympatické. Vzpomeňte na všechny ty filmové hrdiny, které máte rádi právě proto, že mají zřejmé slabosti. Detektiv s nepřiznaným obrovským strachem, typ Woodyho Allena se svou velkoměstskou neurózou, Pierre Richard, který je buď naprosto roztržitý či alespoň nesmělý, skoro všechno se mu podělá pod rukama, nicméně se léčí atd. Tyhle roztomilé filmové postavičky, škobrtající od jedné chybičky ke druhé, máme rádi až k naprostému zulíbání.

 

Každý profesionální prominent ví, že rázem získá sympatie, když se v interview přizná k nějakým těm chybičkám. Kdybyste snad opravdu někde potkali dokonalého člověka, nepůsobil by na vás nejspíš nepříjemně? Jako arogantní? Jako někdo, kdo bezpodmínečně chce být něco lepšího? Proč tedy tak přísně soudíme vlastní chyby? „Bezchybnost“, „bezvadnost“ pro nás znamená tolik co „nadřazenost“. Každý vskrytu ví, že se dopustil více chyb, než kolik jich navenek přiznává. Rozhodující rozdíl mezi slabostí a silou je tento:

  • Jestliže musím přiznat chybu, protože mě při ní načapali, odhaluji se. Přiznání je trapné. Projevil jsem slabost.
  • Jestliže chci přiznat chybu, které si dosud nikdo nevšiml, je to projev síly.

 

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFf


komentářů: 0         



Komentáře (Array)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 0 »

«    »