Novoroční vážné zamyšlení

rubrika: Pel-mel


Nový rok sice začal včera, takže to může vypadat, že jsem se o jeden den opozdil, ale faktem je, že tohle je můj první příspěvek na NČ v tomhle roce a zároveň i první, který jsem napsal letos. Poslední jsem napsal a zde publikoval ještě loni, ačkoli byl zamýšlen i jako úvod do aktuálního roku. Jenomže to bylo jenom tak půl napůl a ještě navíc z legrace. Teď už to myslím vážně.

 

Lucifer


Když jsem se na Nový rok někdy krátce před polednem probral ze silvestrovského kómatu, rozhodl jsem se, že učiním něco, co de facto v tomto čase činím každý rok, totiž že si narýsuji nějaké důležité novoroční předsevzetí. Rozdíl proti těm předchozím však měl spočívat v tom, že tentokrát se pokusím tento zamyšlený čin skutečně učinit. Rozhodl jsem, že se svá novoroční předsevzetí začnu brát velmi vážně.

 

Když jsem svůj nabouraný pitný režim narovnal zpět do standardní hladiny, uchopil jsem klávesnici a svůj plán na přebudování své dosud čím dál žalostnější existence začal sepisovat do úhledných řádek (Arial 10, zarovnáno zprava i zleva). Vznikla z toho poměrně dost početná skládka úhledných stránek, jejichž celkovým obsahem vás zatěžovat nebudu, jelikož vím, že máte dost svých vlastních starostí. Přesto si nemohu odpustit nastínit alespoň jedenáct úhelných kamenů onoho literárně a dramaticky pečlivě rozpracovaného spisku:

 1. Už si nebudu dělat srandu z nikoho, ani ze sebe.
 2. Kouřit a pít budu už jenom potají, což jsem v posledních letech sice dělal, ale chlubil jsem se tím, což už dělat nebudu.
 3. Naučím se jíst a pít v prostředcích hromadné dopravy, pořídím si psa a jeho bobky uklízet nebudu.
 4. S ženami přestanu komunikovat, jak ústně, tak postelově, abych se nestal lovnou zvěří přestárlých Amazonek z příspěvkové organizace MeToo.
 5. Tím psem bude fena, která není členkou příspěvkové organizace MeToo a které budu říkat domácí mazlíček.
 6. Opatřím si piercing, dredy, dvě kšiltovky, čtyři kapuce a na zadek a čelo si nechám vytetovat, že jsem free, cool, in and ready.
 7. Každý den se budu dívat na televizi i s domácím mazlíčkem.
 8. Na internetu si založím účet na držkoknížce a každý den tam budu referovat, kolikrát jsem se pokakal a kolikrát se pokakala moje domácí mazlenka, a kdo to vše uklidil.
 9. Srandu si budu dělat pouze ze své fenky, ovšem jen do doby, než vstoupí do příspěvkové organizace MeToo.
 10. Z MeToo si srandu nebudu dělat nikdy.
 11. I sebe začnu brát vážně.

 

Když jsem ten novoroční spisek doklábosil, zavolal jsem úklidovou četu na bobky, vyčistil si ústní dutinu, namazal botky a vyrazil na pravidelnou novoroční procházku. Pěšmo jsem obkroužil celou svoji NB vísku, občas si zavýskal, někdy i zapískal a nadělal úhlednou hromádku fotek. Jednu z nejkrásnějších připojuji na závěr svého vážného novoročního zamyšlení.

 

 


komentářů: 9         Komentáře (9)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
14
Stella 04.01.2018, 10:57:22
Tahiti,
umlkáš, ale nábojnice jsi pořád! To je tím radioaktivním místem zrodu.
Pošta je zařízení, kterému už hodně dávno nerozumím, a určitě nejsem jediná. Je to taková přešlapující mašina.

13
Tahiti (neregistrovaný) 04.01.2018, 10:07:49
K desítce

Pozdravuj v okolí Pelhřimova, LUcifere. Je to rodný kraj mojí mámy. Narodila se v Hořepníku. Ten kraj kolem je úchvatný, když je navíc posvěcený vlastě i mým zrodem. Usmívající se

Potrubní pošta asi moc nefunguje, a vůbec pošta asi za nějaký čas zanikne.To, co si dovolili pošťáci, ohlásit na začátku roku zdražení služeb, je do nebe volající. To si tam někdo myslí, že v době internetu lidi budou chodit na poštu? Tůdle! firmám se spíš vyplatí dát mzdu poslovi, případně ho vybavit navíc autem. To, co ušetří by případně potom mohlo jít na charitu.

V rádiu jsme kdysi potrubní poštu měli a taky píchačky. To už jsou teď muzeální vzpomínky. Ale dodnes mám v uších ten zvuk, jak se nábojnice blížila rourovím a nakonec za děsivého randálu vyletěla do jakési schrány, kde zmlkla.

Taky už umlkám. S vyplazeným jazykem

Lucifer
12
Lucifer * 03.01.2018, 18:37:14
Ta stříbrně radioaktivní voda může vyvěrat i na podzim, ale v tomto případě je to velmi špatné znamení. Zde http://jdem.cz/dqxqt8 je to vysvětleno. Nevinný

Stella
11
Stella 03.01.2018, 18:32:31
Aha. Stávkují SMS, ale také distribuce tisku vázne, viz dnešní zprávy.

Proč ta voda vyvěrá jen do konce května?

Lucifer
10
Lucifer * 03.01.2018, 17:51:27
Tahiti, tvůj zájem o životní osudy Rouper & Rouser de Clotrimazolových jsem zaslal potrubní poštou SMS (Short Message Service) na jejich šuplíkovou adresu. Odpověď jsem zatím nedostal. Možná proto, že zaměstnanci potrubní pošty v segmentu dolejších šuplíku vyhlásili stávku na dobu neurčitou.

Příště se chystám na Křemešník (takový kopeček nedaleko Pelhřimova). Prý jim tam od Vánoc do konce května vyvěrá zázračná voda, která je mírně radioaktivní a obsahuje částečky stříbra. Kromě toho je tam rozhledna Pípalka a Větrný (Havraní) zámek. Úžasný

9
Tahiti (neregistrovaný) 03.01.2018, 10:14:36
Ano, obdivuji vlastivědné procházky Prahou i kolem, píšeš o tom pěkně, Lucifere. Je radost to číst.
Zaujala mě ta procházka starších lidí středem silnice. A jak jste se spolu hezky zasmáli. Nechci podsouvat myšlenku, že by to snad byla hrstka nějakých blouznivých gerontů, co se rozdhodli spáchat hromadnou sebevraždu. Choditi středem silnice se šikne - leda by byla slepá. Jináč to mám za dráždění osudu - kdo z koho. Úžasný Že ses ale cítil osvěžen, to chápu. Stáří někdy dovede pobavit.

Kam se chystáš příště? Ahoj

PS
Co dělá dvojice Roupr a Rousr Clotrimazolovi? Nenecháváš je spát nějak dlouho ? Vzpomněla jsem si na ně skrze mouchu masařku, která se probudila ze zimního spánku v uplynuých teplých dnech a teď tady lítá a vehementně bzučí, což mě štve. Spojitost mouchy s Clotrimazolovými je nasnadě - zatímco lidská dvojice v dolejším šupleti už se spolu jistě dost nudí, rozvášněná masařka hledá pomateně partnera ku lásce. No, to si ještě musí dost dlouho počkat. Jenže vyprávěj něco mouše! S vyplazeným jazykem


4
xxx (neregistrovaný) 02.01.2018, 22:12:26
To je dobře. Vlastivědná vycházka doplněná předsevzetím je vždycky přínosná!

Lucifer
3
Lucifer * 02.01.2018, 21:05:52
K přiloženému snímku:

Pořízen byl v místech, které ještě patří do Jinonic, ačkoli Jinonice jsou už hodně daleko. Téhle části se říká Nová ves, která patří pod správu Prahy 13, na rozdíl od zbytku Jinonic, které jsou součástí Prahy 5. Pokud si ten snímek rozkliknete, uvidíte v pozadí budovy Nových Butovic, uprostřed se skví „Sluneční dům“ na Slunečním náměstí, u něhož bydlím. Další část Jinonic, nová, je za těmito budovami a patří do Prahy 5. Nové Butovice jsou tak ze tří stran obklopeny Jinonicemi. Za zídkou, kde se skví lampa s onou cedulí (Pozor! Chodci ve vozovce), je ulice, která vede do nepříliš vzdálené Velké Ohrady.

Že budu mít na snímku i tu ceduli, jsem vůbec neplánoval. Naopak, opomněl jsem ji vyfotit z druhé strany. Cedule je totiž na chodníku, který o pár metrů dále zcela blokovalo zaparkované auto. Škoda, že mi tenhle rozkošný snímek unikl. Na druhou stranu snímek s cedulí za zdí a hromadou kamení před zdí, či vlastně naopak, se projevil jako neplánovaný vtípek.

Na procházce, kterou jsem započal někdy kolem druhé hodiny odpolední sestupem z Nových Butovic k Prokopskému potoku směrem k Nové vsi, jsem potkával četné skupinky novoročních pěšáků, v nichž povětšinou dominovali starší lidé. Když jsem křivolakou uličkou K jihu sestoupil až úplně dolů, nalezl jsem se na rozcestí, které dobře znám. Jedna cesta vede Prokopským údolím, druhá Novou vsí zase nahoru. Vydal jsem se nahoru směrem k Velké Ohradě, jelikož jsem chtěl učinit lokální okruh, dál do Prahy (Hlupočepy, Smíchov …) se mi nechtělo.

Když jsem šplhal ulicí K Opatřilce, narazil jsem záhy na skupinu starších žen hustě rozptýlených po celé šířce vozovky. Před nimi kráčela skupina starších mužů, z nichž ten nevýřečnější se opíral o hůl. Starší dámy si však též pěkně povídaly, ale blokovaly moji rychlejší chůzi. Tak jsem za nimi začal kličkovat, hledaje škvíru k průsaku. Jedna z nich si toho poměrně rychle všimla a všichni jsme se zasmáli. Předbíhal jsem je ještě několikrát, jelikož jsem se tu a tam zastavoval a fotil. U výše zmíněné cedule jsem je upozornil na její souvztažnost s autem zaparkovaným o kus dál na chodníku. Opět jsme se zasmáli, ale já zapomněl sejmout snímek.

Okruh jsem přes Velkou Ohradu a Lužiny zhruba za dvě hodiny zdárně ukončil a cítil se neskonale osvěžen. Úžasný

Stella
1
Stella 02.01.2018, 19:47:32
No, Světlonoši, jakmile ohlásíš vážné zamyšlení, jsou z toho všichni paf! Ani nedočtou, jak se ve skutečnosti věci mají!
Navíc po takovém vybočení z všedního
(i svátečního) rytmu.
Dej pozor, je tady dost pozorovatelů, pokud jde o plnění předsevzetí.
Prosím tě, Lucifere, koupi těch čepic apod. nám nějak prokazatelně dolož. O piercingu a tetování
platí totéž! Zdá se,že máš dobrý foťák, tak do toho!
(Na výše uvedené fotografii je pozoruhodný nápis u pozoruhodné hromady kamení...)

MeToo bych tak rychle neodepisoval, když už získaly tolik milionů! Dolarů!

Já předsevzetí vůbec neznám, budu se muset hodně nad sebou zamyslet! Nejspíš něco podstatného zanedbávám.

Příspěvek má vtip!«     1     »