Čertí poklábosení


Komentáře (16315)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 84 »

Stella
15557
Stella 29.04.2018, 20:36:25
K zdejší diskusi: podstata nedorozumění bývá v tom, že si často zvolíme svůj "idol," stanovíme si si svou výchozí pozici, a pak už odmítáme vidět a kriticky hodnotit skutky dotyčného představitele.
Jednou je prostě náš, tak ho budeme hájit, i kdyby čert na koze jezdil.
Jak se na koze jezdí, Lucifere?


15555
xxx (neregistrovaný) 29.04.2018, 20:29:06
Za Velkou čínskou?
Globalizace. Nejdřív politika jednoho dítěte, pak dovoz žen z různých zemí. Ale co ti chudí muži?

https://zpravy.idnes.cz/cina-ruske-nevesty-rusko-seznamka-svatba-f1z-/zahranicni.aspx?c=A180423_397074_zahranicni_hm1


Lucifer
15553
Lucifer * 29.04.2018, 16:00:30
[15552] Vejce proto, že se chce stát opět kuřetem, slaninu proto, že potřebuje kvalitní zdroj energie (a to hodně), pivo proto, že je jedním z nejzdravějších sedativ s dostatečným přísunem tekutiny ke kvalitnímu trávení. Zkrátka životospráva jako z praku. Úžasný

15552
Zuzana (neregistrovaný) 29.04.2018, 15:50:28
Me nejvic namichla ;)jedna dama pres sto let veku, ktera na otazku jakou ma zivotospravu odpovedela, ze cely zivot snida vejce na slanine (slaniny hodne) a pije pivo.
________________________________

St. Kocoure, ozumni lidi jsou ti s nimiz si rozumim, samo sebou. Mrkající Mrkající Nechame to napak - je to obsahle tema. A clanek na vasem blogu si rada prectu.

Stello, rozumim kazdemu rozumnemu slovu, ktere jste napsala. :) A jako rozumne shledavam kazde slovo z vaseho prispevku. Vazne! Je to samozrejme IMHO. Jak jinak?

Lucifer
15551
Lucifer * 29.04.2018, 13:43:59
S posilováním jsem začal v 85 letech, říká stoletý stařík http://jdem.cz/d3rew8

Tak to se můžu ještě dost dlouho flákat S vyplazeným jazykem

15550 2 Zuzana a Stella
Starý kocour (neregistrovaný) 29.04.2018, 11:24:29
Negeneralizuji. Lidi jsou různí. Generalizuji celkový vývoj - hlavně z hlediska ideologie.
Nejvíc ze všeho mi vadí ta \"novořeč\" kdy se pojmem dávno známým označuji věci hodně nebo zcela jiné. A přídavná jména:
vlastenec je zásadně zapšklý
Komu vadí jiná, vnesená kultura, kterou ve své domovin prostě nechce je fašista, rasista, xenofob atd.
Nepochybuji, že se máme hmotně mnohem lépe. Majetek se rozprostřel od bohatých až k chudým. Kdysi byly jen dvě třídy., dnes je to celý vějíř společenských tříd. Ovšem vidím lépe na podvodníky, politické snoby. Ale to je na delší polemiku. Udělám to tak, že jak Stelle tak vám odpovím na svém blogu.

Malá jedovatost na konec:
Rozumní jsou (jen) ti, kteří mají podobné názory jako já? Ti ostatní jsou přinejmenším \"nerozumní\", nebo, jako kdysi říkával stryko Husák \"pomýlení\"? Mrkající Šlápnul vedle

Stella
15549
Stella 29.04.2018, 09:02:07
St. Kocoure,
v mnohém s vámi souhlasím, v mnohém vůbec ne. Myslím, že tady je rozdíl mezi námi v pohledu žensko-mužském. Pokud jde o vztah k běžné, všední, denní praxi. Současná situace je absolutně(!) nesrovnatelná s minulou. Každodenní život byl ve starém režimu pro ženu, hospodyni, matku nesmírně stresující. A ponižující. Ve věcech větších i menších. Nepřeji si vrátit to ani na den. Od věčného shánění, doprošování se, přes aroganci personálu úplně všude, po péči typu: Sežeňte si lék na západě. Penicilin došel.

Podstatný rozdíl je pak v možnosti volby! Čehokoli, jakkoli, aniž by člověk byl za volbu, za touhu po změně, společensky souzen.
A mám jistotu, že mě nedostane do basy uražená domovnice.

Jinak to dnes vidí ti, kteří měli protekci, kamkoli přišli. Jich se fronty na zkyslé mléko, nahnilé brambory s kamením a hlínou, házené rovnou do tašky, jablka pouze pod pultem, netýkaly. Bez tzv. známostí bylo těžké vyžít. Vyrábělo a pěstovalo se všechno, a nebylo nic.
Pokud jde o sociální otázky, úroveň života mnohých lidí na podpoře je dnes vyšší než byla onehdy úroveň obvyklá.

Pokud se zdá, že se kyvadlo zprudka vychýlilo \"tamtéž\", týká se to především světa informací a problémů s ním spojeným. Žádná legrace. Tady ale přece záleží na jednom každém, kdo už vůbec není nikým nucen (!!), aby se přidal na jedině správnou stranu.

Neziskovky, lidskoprávní organizace... Čeho je moc, toho je příliš. Prosijí se. Ale vzpomeňme na to, že postižení byli za zdmi, ponecháni na lůžku, bez podnětů, mimo, za městy, ve starých objektech, v studených klášterech... Koho zajímal stav v domovech důchodců, situace přestárlých doma? Chválabohu za dnešní obětavost dobrovolníků i profesionálů. Za práci ekologů!

Současnou situaci v zájmu o tzv. lidská práva (ve světě) považuji za alarmující. Kim se usměje a všichni padnou na kolena. To je velmi zlé. Laskavý tatíček diktátor v Rusku - jak snadno se necháme obalamutit! Nepoučeni. Pořádek není ještě řád. Natož morálka.

Vážně musí být nějaká demonstrace organizována ze zahraničí? Dokonce financována? Pokud se tak děje a jde opravdu o podporu humánních a humanistických cílů, proč ne? Filantropie existuje! Dokonce jsou i nezištní lidé!

Dnes máme MOŽNOSTI. Nemusíme chytrácky lavírovat. Volba je na nás!
A to bolí.

15548
Zuzana (neregistrovaný) 29.04.2018, 03:44:29
Stella: jasně. Já tady znám taky původní Čechy-exulanty, kteří se vývoji v ČR moc nevěnují.


I. Pekárkova je fakt odvážná žena, soudím z její taxikářské profese, k níž asi ji vede touha po zajímavých zážitcich, které popsala a nadále hodlá. Jde o život.

15547
Zuzana (neregistrovaný) 29.04.2018, 03:32:53
Píšeme ( už ses to stalo víckrát) každý o něčem jiném, St. Kocoure. Já jsem psala, že mám výhrady proti nálepkování exulantů jako \'zrádci vlasti\',póvl, etc...

Nikdy mne nenapadlo soudit lidí, kteří zůstali doma. Zmínkou o kolaboraci jsem mínila tu aktivní, angažovanou, které přinášela aktivním kolaborantům nesporně větší výhody za cenu, kterou slušný člověk nebyl ochoten platit.

Zůstali tam naší rodiče, příbuzní I přátelé - většina nich. Příbuzní a přátelé se nám nebáli psát, hlásit se k nám, přátelé I posílali knížky, které doma vycházely, udržovali nás kontakt s domovem celou dobu beze strachu z nepříjemnosti - i když pošta byla cenzurována. V životě mě ani nenapadlo se jich ptát proč neemigrovali nebo je dokonce za to vinit a hrát si na hrdinku, která se nebála začít život jinde.

Každý má svoje důvody proč zůstal a ty respektuju.

Ti nám ale nikdy do \'zrádců vlasti\' nenadávali ani se nad nás nepovyšovali jako na póvl, který utekl za lepším a opustil svoji rodnou vísku. Pomohli nám hodně v udržení se v domácím \'in\" a i stesku po domově, který má každý.

Takže opět nedorozumění. Že jsem tam nebyla přítomna po sametu jsem i docela ráda, i tak jsem neušla zprávám o převlíkáni, vracení rudých knížek, okázalých svateb v kostele a jiných horečných prizpůsobování se změně režimu. Netýká se ani rodiny ani přátel, ti nic předstírat a vracet nepotřebovali.


Období po sametu mně nekdy i děsilo - lidí, kteří se k tomu připojili byli ale předpověditelní už za bolševika a nepřekvapili..
Zůstalo tam hodně slušných lidí, taky později rozčarovaných posametovym vývojem, ale to zatím nechám na jinou debatu, bude-li jaká. Tady na tomto blogu často politický souzním s Luciferem i Stellou, oba mají podle mne velice rozumné názory.

K další části vašich komentárů, taky velice zajimavé, zase priště, důvody svojí reakce jsem uvedla.

15546 Pokr:
Starý Kocour (neregistrovaný) 28.04.2018, 23:34:53
Třeba: Říše zla, Rusko. My nebrojíme proti Putinovi, ale proti obyčejným ruským lidem. Je tu pár desítek Rusů, kteří se tu usadili ale neztratili kontal s vlastí. Jezdí ze svými rodiči nebo bt=ratry a sestrami. Na často, ale jezdí. Česky umí slušně, přízvuk se tady docela ztratí (u nás se taky dává přízvuk na předposlední slabiku), jejich děcka mluví jen česky. Ale znají základně hisorii nejen českoui, ale i ruskou.
Tak s těmi jsem si udělal takový malý průzkum veřejného mínění. Každý tlak na Rusko a Putina, snakce hospodářské nebo třeba sportovně-politické berou jako útok na ruský lid. A o to pevněji popdporují "cara Putina". Ne, ta miniaturní manšina není pátá kolona. Ale o "zločinnosti Ruska "se s nimi nedomluvíte. A v Rusku samém je to stejné.

https://zpravy.idnes.cz/rusove-rusko-evropa-narodnost-hrdost-dx4-/zahranicni.aspx?c=A180424_397326_domaci_skr

Takže ten tlak oficiálních míst je +/- stejný, jako za socialismu, jenom vektor a prostředky jsou jiné. Pokud si myslíte, že je tady svoboda projevu, tak si to vyzkoušejte jinde než na diskuzi na internetu. Tam ještě je poměrně svoboda. Ale už i tam se počítá s omezeními. Zákony budou nesmiřitelné vůči "rozvracečům svobodného světa". Už brzy. Takže se nám pomalu (na můj vkus přiliš rychle) vrací Farma zvířat, 1984 i Překrásný nový svět.

Myslel jsem, že socialismus bude trvat do mé smrti. Pak nastala změna - a nyní vidím, že se ten socilaismus vrací jen s jinou terminologií. Oligarchové, poslušné "mluvící hlavy". Demonstrace organizované zvenčí. Svobodný svět už našel své vnější nepřátele a těmi straší lid, aby si nevšiml toho, ře král je nahý.
Takže umřu zase "v socialismu s jinou tváří", obklopen lidmi, kteří mi říkají, že jen tak je to správně.

Severní Korea poslední dobou nějak změkla. Budeme muset najít nějakého jiného nepřítele, vůči kterému budeme směrovat "hněv lidových mas".

Ech... Raději dobrou noc!

15545 O tom co bylo předtím a co pak
Starý Kocour (neregistrovaný) 28.04.2018, 23:10:46
Vidím, že exulanti opravdu uvažují jinak než ti, kteří neměli šanci či odvahu vypadnout.
Přece jen by bylo potřeba, aby zažili tu "sametku" na vlastní kůži. O tom bych mohl napsat celý článek, dokonce snad na pokračování, ale nechci tady Světlonošovi zaneřádit jeho kyberprotstor. Nejde jenom o nějaké "zastavené hodinky". Jde spíš o to, že ti, kteří zůstali (a byla jich opravdu "valná většina" [;>) ) si museli najít nějaký způsob, jak přežít. A dá se to - samozřejmě jen s jistou mírou kolaborace s režimam. Míru kolaborace (spolupráce, chcete-li to česky) si každý určil sám. Nakolik chtěl "dělat kariéru".
Měl jsem možná štěstí, že ode mě režim toho moc nechtěl. A v našem Ústavu jsem byl dost "za bukem" takže jsem nebyl vystavovám příliš velkému tlaku. Navíc jsem měl možnost aspooň obačas na čas vypadnout z "tábora míru a socialismu" na "zkažený západ". Pracovně - a to se mi zdá být poučnější, než nějaká turistika.
Jenže: Když porovnávám život "předtím" a "potom" zjišťuji více paralel, podobností, než je zdrávo.
Propaganda byla masivní, primitivní, ale všichni jsme věděli, že ve skutečnosti je to jinak. Noviny, rozhlas, tekevize. A proti tomu "štvavé vysílačky" zpoza hranic.
Dneska je tu oficiální propaganda vlastně na stejné úrovni. Kdo si nehledá jiné zdroje, je na tom stejně jako předtím. Obraz světa je stejně deformovaný, jako kdysi, jenom jinak. Že to teď "vymývači mozků" mají těžší je jasné - je tu internet a možnost vyjet v podstatě skoro kamkoliv a ověřit si realitu "rukolapně". I když krátkodobý pobyt někde je nutně taky málo průkazný.
Ale internet umožňuje vybrat si "lži a desinformnace" z různých zdrojů a pomocí léty nacvičené schopnosti "číst mezi řádky" se v těch pramenech alepoň trochu orientovat. Když tak pozoruji mainstream v TV a rozhlase, musím konstatovat, že jsme jen udělali obrat o 180°. To co bylo špatné, západní je teď navýsost dobré a "říše zla" nám přeskočila na východ.
Jenže: Češi jsou potvory. Když se jim kýbluje do hlavy jakási ideologie, které nalze tak bezvýhradně věřit, začnou se, někdy i nekriticky, otáčet na opačnou stranu. Vlastně je to obecný postoj ideologicky zpracovávaného člověka.
Je to spousta témat, kde to ideologové přepískli a dosáhli opaku, než si přáli.
Zelení, genderové bojovnice, multikulturální "neziskovky" atd. Svobodné podnikání. A nepíšu tady o neonáccích nebo skalních popíračích. Píšu o lidech, kteří mají mezi ušima ten trapný chuchvelec třaslavé hmoty a umí ho používat.

Pokr.

Lucifer
15544
Lucifer * 28.04.2018, 21:53:32
Marlene Dietrich - Lili Marleen

https://www.youtube.com/watch?v=hZAV4hsP5WU

15543
xxx (neregistrovaný) 28.04.2018, 21:48:06
Vůbec se nehraje...
https://www.youtube.com/watch?v=VCHekwNVF08

«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  80  81  82  83    84    85  86  87  88 . . . . . . . . . .  1084  1085  1086  1087  1088   »