Mimosmyslové vnímání – Neomezené vnímání

rubrika: Pel-mel


Již dvakrát zde nastíněná knížka od Russella Targa, naposledy v podobě Předmluvy od Stephana A. Schwartze, pojednává o domněle nadpřirozených (paranormálních) schopnostech, jimiž ale ve skutečnosti disponují všichni lidé. Alespoň tak to říká Russell Targ ve svém Úvodu a je toho názoru, že nastal čas, abychom tyto schopnosti aktivovali, rozvinuli a rozšířili horizont našeho myšlení způsobem, který změní náš život a pohled na svět. S knížkami podobného ražení se v poslední době setkávám velmi často a nemám důvod si myslet, že k něčemu takovému nedozrál čas. Bezpochyby ano, ale je tady jeden háček. Drtivá většina lidí se z jakýchsi důvodů ubírá zcela jiným směrem. Místo aby v sobě objevovali a dále rozvíjeli něco, co na nižší úrovni ovládají všechny organismy (zvířata i kytky), cpou se do té nejnižší úrovně existence, kdy už neovládají ani své elementární životodárné mechanismy. Tohle téma jsem tady už mnohokráte rozpitvával, ale vraťme se zpět k Targovu Úvodu, z něhož předkládám následující výtažek.

 

Lucifer


Buddhisté a hinduisté o „paranormálních“ schopnostech vědí již několik tisíciletí. Dnes máme k dispozici i přesvědčivé vědecké indicie o jejich existenci a moderní fyzika je dokáže integrovat do svého rámce. Pro tyto schopnosti se používají různé názvy: PSI (podle písmene řecké abecedy psí, odvozeno ze slova psýché), metafyzika, jasnovidnost, ESP (extrasensory perception – mimosmyslové vnímání). Akronym ESP je nejznámější a nejpoužívanější. Již v 8. století praktikovali buddhisté meditační techniky, které jim umožňovaly přejít z běžného stavu podmíněného vědomí do stavu rozšířeného (čistého) vědomí.

 

Tato kniha vám ukáže, jak učinit první kroky tímto směrem. Jde o metodu, která se dnes nazývá remote viewing (neomezené vnímání). Při této technice je důležité zklidnit mysl a oddělit vizuální obrazy paranormálního signálu od nekontrolovatelného toku běžného vědomí. To, jak vnitřně vnímáme přírodu, je vytvořeno, zdeformováno a zamlženo mentálním šumem. Mentální šum je proud běžného vědomí poháněný rozumem, jehož hlavní snahou je pojmenovat a do škatulek roztřídit vše, co vidíme nebo prožíváme.

 

Slavné médium Ingo Swann nazval tento šum „analytické překrývání“ (AOL). Podle něj AOL tvoří vzpomínky, představy a analýzy – tři faktory, s jejichž pomocí zpracováváme a přetváříme své dojmy a zkušenosti. Přitom sami dáváme svým zážitkům ten význam, který pro nás mají. Vycházíme tedy z předpokladu, že vnější svět sám o sobě nemá žádný inherentní smysl. Buddhisté nazývají tuto iluzi mája nebo sansára. Je to iluze zrádná a nebezpečná, jelikož může zapříčinit mnoho zbytečného utrpení.

 

Remote viewing není nějaká duchovní cesta. Nicméně kdo žije v rozšířené a vzájemně propojené realitě, ten je zpravidla otevřenější světu a lidem a soucitnější než člověk, který se izoluje a ustrnul v navyklém způsobu uvažování a vnímání. Při zkoumání našeho nelokálního univerza získáme dojem, že buddhisté měli pravdu, když zdůrazňovali, že „oddělení je iluze“ a „vše je spojeno se vším“.

 

Tolik krátký výtažek z Targova Úvodu.

 

K této knížce se bezpochyby ještě vrátím, jelikož jsem v ní našel několik zajímavých podnětů, jež se týkají i mých osobních zkušeností, třeba v případě předpovídání buducnosti, a nejen to. Zajímavé a svým způsobem synchronicitní je, že v pondělí na svatého Václava jsem se vydal na po delší době poněkud delší procházku. Navštívil jsem různá místa, zažil jsem zajímavé situace, které možná někdy zabuduji do svých zamyšlení, ale v rámci tématu to nejdůležitější bylo, že jsem narazil na knížku Další velké otázky, v níž figuruje známý anglický fyzik Paul Davies. Koupil jsem si ji a v jedné restauraci na Malé Straně lehce přelouskal. Šokovalo mě, když jsem se dolouskal místa, kde Paul Davies zmiňuje lucidní sny, v nichž můžete velmi silně pociťovat něčí přítomnost, i fyzicky. Přesně to jsem zažil předchozí noc.

 

Zdroj: Russell Targ – Mimosmyslové vnímání (Svět je jiný, než myslíme)


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer * 30.09.2015, 17:45:33
Druhý v řadě úplně napravo dlouho odolával. Asi nějaký solitér. Usmívající se

1 A nejeden mechanický analogon
mefi (neregistrovaný) 30.09.2015, 17:31:54
.
aneb 32 vázaných oscilátorů:

https://youtu.be/JWToUATLGzs
.
Mrkající

«     1     »