Otépéčko s mobilem, drdůlek a automobilem do stromu

rubrika: Pel-mel


K první březnové nedělní snídani, jakož i k obědu, večeři i k finálnímu spánku vám po předchozí Vysoké škole bohatých – VŠB ze svého archivu předkládám další tři krátké úvahy, kterými jsem před iks lety obšťastňoval fóra na internetu. Ten třetí je trochu delší a možná by si zasloužil samostatný příspěvek doplněný mým současným viděním jeho obsahu, ale až tak dalece se mi dojít nechce. Prožívám totiž velmi lenivé jarní klubání. Takže jsem ten třetí skloubil s prvními dvěma, jelikož k sobě tak či onak patří. Ono souznění není až tak neočekávané, poněvadž vznikly v rozmezí necelých osmi měsíců. Jejich vznik je datován v závorce a jejich obsah jsem upravil či zredigoval tak trochu namátkou, takže pokud vám to někde nebude jazykově ladit, nechte to plavat a věnujte se obsahu.

 

Lucifer


Otépéčko s mobilem (21.5.2007)

 

Zdá se, že mobil je vskutku velmi užitečný univerzální nástroj. Cestou MHD jsem pozoroval jedno děvče s otépéčkem, jak si hraje s mobilem. Šklebila se na něho, usmívala, pohybovala rty, dělala ťuťuťu ňuňuňu, pak se jím česala, dávala si ho pusy, láskyplně ho hladila a zase se šklebila a pitvořila. Kdepak chůvička.

 

Poznámka 1: otépéčko alias OTP je okrasný tukový pás, který vzniká, když si děvče obleče tzv. pitchovky, to jest kalhoty, které pokrývají tak akorát rozkrok. Aby nespadly, musí být těsné kolem boků, a tím pádem vytlačují veškerý materiál nahoru, kde se tvoří onen okrasný tukový pás. Ideální je, když z pitchovek čouhají fialová tanga, ovšem nesmí být znečistěná stolicí. Mám na mysli židli, na které se sedí v prostředcích MHD a na kterou se dávají nohy, když se na ní zrovna nesedí. Je to nesmírně estetické a u chlapce s rozkrokem proklatě nízko u kolen to může vyvolat velmi silné sexuální touhy, takže se může i počůrat.

 

Poznámka 2: U silných anorektiček nevzniká OTP ale OKP, okrasný kyčelní pás. Ohlodané kyčle trčící z kalhot a na nich visí jako mokré prádlo fialová tanga. Kam se hrabou plastinovaní Číňani (Plastination).

 

Poznámka 3: Jelikož anorektických dívek v Česku valem ubývá a spíš opak je pravdou, jak si už všimly i evropské statistické úřady, tak často místo OTP můžeme spatřit OSP – okrasný sádelný pás. V podstatě je to totéž jako OTP, akorát výrazně větší. Jako kdybyste srovnali lžičku loje a hrnec sádla. Je tady ještě jeden rozdíl, totiž že OSP je samonosný a existuje tudíž i bez pitchovek. Pitchovky pouze zabezpečují, že hrnec sádla je vystaven na odiv veřejnosti přímo a nepokrytě. OSP je nejlepší sledovat v pohybu, kdy se třese jako sulc.

 

 

Drdůlek (15.1.2008)

 

Máme co do činění s generací, která se nedokáže vyrovnat s tím, když nedostane něco, co chce. Stejně jako „Drdůlek“, který byl dost velký drsoň, aby vyloupil deset bank a pobíhal po městě se zbraní v ruce, ale když došlo na účtování, radši si vzal život. Je to generace, která byla indoktrinována filosofií, že má nárok na všechno, na co si vzpomene, a to tak že hned. Přitom jim to ale většinou není k ničemu. Jen se stávají otroky věcí. Jediným smyslem života je nabrat si všeho plnými hrstmi a užít si to. A když zjistí, že to nefunguje, dostanou depku, berou drogy, hodí si mašli atd. K čemu byly Drdůlkovi všechny ty prachy, co si nakrad po bankách? Nejspíš to stejně všechno prohrál po hernách, utratil za drogy atp. A i kdyby ho nechytili policajti, jednoho dne by ho při loupeži v bance stejně někdo odprásknul. Je to život o ničem. Chci všechno, i když většinou nevím proč, a když to mám, tak nevím co s tím, a když to nemám, tak nevím, jak bez toho budu žít, takže si nakonec stejně hodím mašli. Omlouvám se za zobecnění, možná se to k tomuto případu nehodí, a pokud jde o Drdůlka, tak tím myslím onoho 23 letého bankovního lupiče s oblíbeným babičkovským drdůlkem na hlavě, který se předevčírem zastřelil v garážích Palladia.

 

 

Automobilem do stromu (25.6.2007)

 

Koukám, že najíždění automobilem do stromu je něco jako národní sport. Nemine dne, aby si to někdo nenamířil do stromu. Chápu, že vysvětlení s národním sportem je blbost. Existuje tedy jiné? Řídí ta auta mentálně retardovaní jedinci?  Nebo je to výsledek všeobecného národního uvědomění, že pravidla jsou tady od toho, aby se z trucu porušovala? Nebo je to výsledek pocitu neomezené svobody a ztráty kontaktu s realitou? Něco jako mouchy, když s furiantským nadšením nalétávají do okenních tabulek či do kafe? Jeden postřeh: běžně vídám řidiče, kteří si kromě volantu hrají ještě s iks dalšími věcmi, na prvním místě s mobilem. Že by frenetická zaujatost mobilem, kdy Češi mají pocit, že pokud ho pět minut nepomačkají, tak nežijí, bylo jedním z důvodů? V každém případě, vyjet dnes na silnici je jako vlézt do pavilónu zfetovaných opic. To jsou však příčiny sekundární. Jaké jsou ty primární?

 

A to zdaleka není všechno. Nejen na silnici, ale kdekoli mám pocit, že když se potkám s lidmi, tak od nich mohu čekat cokoli, především však nic příjemného. Jsem snad misantrop? Já od přírody humanista, svého času směřující až k sebezničujícímu altruismu? Proč mám pocit, že ti tvorové postrádají jakékoli zábrany a jen díky tomu, že nepoznají, že nejsem jedním z nich, mě neumlátí na místě? Jedno je zřejmé, mít dnes zábrany je politicky nekorektní. Už malým dětem se vštěpuje ve školách, v televizi a z parlamentu, že jejich, řekl bych přímo svatou povinností je dělat, na co mají chuť, protože jinak se jedná o diskriminaci.

 

Někde jsem zahlédl polemiku nad názorem, že je třeba odstranit předsudky vůči pedofilům. Resumé z názoru a polemiky je zhruba toto: Pedofil je člověk jako každý jiný, jen trochu jiný než zakomplexované konzervy, a tak je třeba ho tolerovat, samozřejmě až do chvíle, než nějakému dítěti vyloženě ublíží. Do té doby je to hodný člověk, který má svoje specifika. Když půjdete na procházku s dětmi a přitočí se k vám pedofil s tím, že máte hezké děti a začne je hladit a zkoumat jejich mladá tělíčka, tak by bylo politicky nekorektní a xenofobní mu v tom bránit.

 

V dosavadní lidské historii se všechny kultury řídily přesně opačnou filosofií. Každý z nás v sobě nese sklony k úchylnému chování. Jedním ze základních kamenů výchovy mladé generace až dosud bylo naučit se sebeovládání. A nejedná se jen o úchylky, ale i o běžné projevy lidské přirozenosti, například prdění. Chápu, že v extrémních případech mohla tato výchova vést až k pokryteckému maskování přirozenosti a následně pak k vybíjení potlačovaných pudů úchylným způsobem. Je snad současný stav kultury západní civilizace způsoben extrémní reakcí na bigotní zvyky fundamentálního křesťanství?

 

V době antické, před jejím úpadkem, neexistoval náboženský fundamentalismus a společnost byla otevřená a svobodná s ohledem na přirozené lidské potřeby. Běžná kupříkladu byla homosexualita a nahé lidské tělo obojího pohlaví bylo zdrojem umělecké inspirace. A přesto existovala jednoznačně definovaná morálka a mladí lidé byli vychovávaní v úctě ke kulturním tradicím a mnohdy ve spartánských podmínkách odříkání a sebeovládání.


komentářů: 23         Komentáře (23)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Haaross
23
Haaross 07.03.2016, 21:24:10
Koukám, že tam máš nějak veselo.

Lucifer
22
Lucifer * 07.03.2016, 21:04:36
U soudku mluvím pořád stejně. Akorát jak ten soudek ubývá, květnatost mé řeči přibývá. Smějící se

Haaross
21
Haaross 07.03.2016, 20:58:26
To nejsou srandičky. U soudu budeš mluvit jinak. Usmívající se

Lucifer
20
Lucifer * 07.03.2016, 20:44:55
Ďjó, srandičky, to vám jde. Ale filosoficky kontemplativně rozebrat tak důležité téma na elementární ontologické součástky, to vás nenapadne ani náhodou S vyplazeným jazykem

Haaross
19
Haaross 07.03.2016, 20:30:04
Jo jo, tichá voda břehy mele.

h
18
h * 07.03.2016, 20:05:55
Uklízecí bývají dobré parťačky. Vzpomeňte na tu paní, které se pan soudce (u soudu se projednávalo znásilnění) optal: " Paní svědkyně, pan obžalovaný vypadá jako poměrně plachý a slušný člověk, to jste se nemohla nějak ubránit, utéci?" "Pane soudce, dyk vám to furt melduju!!! Vlevo byl psací stůl, vpravo skříň ... a vepředu, vepředu sem měla už vytřeno!!!!!" S vyplazeným jazykem

Haaross
17
Haaross 07.03.2016, 18:59:04
Ty máš chuťe. I na paní uklízecí, hmm.

Lucifer
16
Lucifer * 07.03.2016, 18:53:47
Ne, okrasná mezinožní buchtička. Smějící se

V mé pracovně zrovna nastala neuvěřitelná synchronicitní událost. Dostavila se paní uklízečka za účelem vyprázdnění mého koše, přičemž si postěžovala, že příliš přibrala, takže se k tomu koši nemůže skoro ohnout. Dokladovala to tím, že lehce zatřásla svým otépéčkem. Nekecám. Úžasný

Haaross
15
Haaross 07.03.2016, 18:47:28
Okrasný mamutí bok.

Lucifer
14
Lucifer * 07.03.2016, 18:35:39
V zásobě mám ještě OMB. Podotýkám, že se nejedná o okrasné embéčko, ačkoli za jistých okolností by se pro danou věc tento pojem dal též použít. Úžasný

Haaross
13
Haaross 07.03.2016, 18:28:28
Polštáře, to zní hrozivě Usmívající se

Lucifer
12
Lucifer * 07.03.2016, 18:14:08
Inu, vlastně též, ale já jsem měl na mysli okrasné hýžďové polštáře. Smějící se

Haaross
11
Haaross 07.03.2016, 18:12:22
To je okrasný hrudní pás?

Lucifer
10
Lucifer * 07.03.2016, 17:29:12
Já mám nejradši OHP. Úžasný

Haaross
9
Haaross 07.03.2016, 17:18:43
Lucifere, ty máš nejradši OTP,OKP nebo OSP? Usmívající se

«     1    2   »