Koronáč podruhé

rubrika: Pel-mel


Navazuji na předchozí Koronáč. Mám pocit, že se mi ta koronovirová situace začíná vymykat kontrole. Duševní i fyzické. Koronavirus jsem už nejspíš prodělal, příznaky byly dost jednoznačné, takže bych měl být imunní, nicméně mě to přestává bavit. Svět kolem se bleskurychle transformoval ze stavu „Dělejte si, co chcete“ do stavu „Nedělejte vůbec nic, držte hubu a na ni si navlékněte roušku“. Ode zdi ke zdi.

 

Lucifer


Mám problém s rouškou. Teda ne, že bych ji neměl, už asi deset dní mám jednu z vietnamského obchůdku zadarmo, jelikož ty profláklé čínské za iks miliard korun do NB zatím ještě nedorazily. Můj problém spočívá v tom, že nemám díky mnohaleté četbě knih a čumění do monitoru dost ostrý zrak. Proto ho vyzbrojuji brejlemi. Když si ale nasadím roušku, tak se mi brejle zamlží. Při pochodu do venkovních prostor pak mám dvě možnosti. Sundat si brejle a vidět rozostřeně, anebo pochodovat v mlze.

 

Obě mají své výhody a nevýhody. Výhodou první možnosti je, že nepochoduji v mlze, nevýhodou, že nemohu s dostatečnou přesností rozpoznat tělesné atributy kolemjdoucích ženštin. Výhodou druhé je, že nemusím nosit brejle v ruce, nevýhodou, že skoro nic nevidím, takže si nejsem až tak úplně jistý, jestli jdu po chodníku nebo po silnici či trávníku a kde jsou dveře, kterými mohu vejít do supermarketu. Ještě dřív než jsem dostal univerzální roušku o Vietnamců, motal jsem si kolem hlavy šálu. Brejle se nerosily, vypadal jsem bezpochyby velmi romanticky, jako nějaký korzár či bankovní lupič, ale to motání šály a její uzlování byla strašná otrava a navíc se začíná oteplovat.

 

Chápu, že drtivá většina spoluobčanů je přesvědčena, že díky rouškám tady máme zhruba za jeden měsíc jenom 56 mrtvých na koronavirus, přičemž víc jak devadesát procent oněch obětí zemřelo v podstatě na něco jiného, ačkoli koronavirus tomu mohl trochu napomoci. Nicméně se domnívám, že s touto velmi úspěšnou bilancí mají roušky jen velmi málo společného. Proč? Protože se mi mlží brejle. Tu vodní mlhu na brejle skrze roušku dejchám já. Jasně, molekula vody je o pár stovek nanometrů menší než koronavirus, ale i tak si myslím, že pokud ho mám, tak na těch brejlích ho mám též, i když asi v menší koncentraci než jakou mám před rouškou. A nejen na brejlích, vydechuji ho všude kolem sebe.

 

Koncentrace je jistě velmi důležitá, nicméně se domnívám, že ten koronavirus máme v sobě skoro všichni i přesto, že většina otestovaných naznačuje, že ne. Ty testy jsou totiž dost nejisté, a když testovaní nemají horečku či neblábolí z cesty, když nemají nějaké jakoby příznaky napadení koronavirem, tak jsou označeni za negativní. A testovaných ze zhruba deseti milionů českých občanů bylo zatím sedmdesát pět tisíc.

 

V čem je problém, že třeba ve Španělsku, Itálii či nyní už i ve Spojených státech bylo detekováno neskonale mnohem více nakažených a zemřelých na koronavirus než u nás? Nejspíš v tom, že ta potvora mutuje. U nás máme zřejmě poměrně neškodnou mutaci. Ve zmíněných zemích mnohem škodnější a roušky s tím nic nenadělají. Tak proč oni mají tu agresivnější a mi tu přítulnější? Jsou zavřené hranice, necestuje se, jsme ve vlastním akváriu. Jak my tady, tak oni tam. Ovšem jak kdo. Když se podívám na Flightradar24, tak letecký provoz je docela hustý, skoro jako obvykle.

 

A pak je tady shlukování lidí. Některé země vyhlásily, že se mohou shlukovat maximálně dvě osoby. V případě, že se jedná o rodinné příslušníky, může jich být více. A co třeba věřící, mohou se shlukovat v kostelích při bohoslužbě, nebo vyznavači rockové hudby na koncertech?. Stačí, když se tam udělají značky dva metry od sebe, kam se může kdo postavit, jako třeba v supermarketu. Ne všichni to samozřejmě hned pochopí, ale chybami se člověk učí. Například včera jsem stál v supermarketu na značce a najednou se zezadu ke mně začala hnát ženština. Měla roušku, takže jsem okamžitě nedokázal posoudit její krásu. Já jsem měl též roušku, takže to bylo oboustranné. S rouškou nejspíš vypadám ještě více sexy než bez roušky. Řekl jsem jí, že její zájem o mé tělesné atributy mě nesmírně zaujal, nicméně za daných okolností ji doporučuji, aby mazala zpět na svoji značku, dva metry za mnou. Mazala, a tím byl můj chvilkový románek ukončen. Škoda. Začínám být na ten koronavirus dost naštvaný. Čučet na porno v karanténě mě už fakt nebaví.

 

Z toho, co jsem za svého dosavadního života uchopil, vím, že spousta lidí blábolí z cesty. Jakákoli chřipka řádí každý rok na plný výkon a mraky lidí umírají po tisících každý den, nejenom na stáří, ale především proto, že je to asi baví. Doposavad jsme kvůli takové vzájemné i soběstačné likvidaci roušky nosit nemuseli. Z historicky nedávné doby máme za sebou dvě světové války, kdy se lidi vzájemně likvidovali jak na běžícím páse. Vznikaly všelijaké totalitní režimy, v nichž se z obyčejného člověka stával jakási kopací mičuda k pobavení vládnoucí oligarchie úchylných deprivantů.

 

Fakt nám hrozí jakási koronavirová pandemie, které lidstvo podlehne, když poslušní nebudou nosit roušky? Fakt si myslíte, že v jednadvacátém století, kdy nám věda nabízí úžasné věci, jako že můžeme lítat do vesmíru a budovat úžasné projekty, kdy třeba budeme mít energii téměř zadarmo (termojaderná elektrárna), kolem se motá tlupa úžasných vědců, kteří motají superstruny a takřka jsme pochopili celý vesmír až na ten Velký třesk, lidi nakupují v supermarketu na kartu anebo přes internet cokoli, co chtějí atd., nás srazí na kolena nějaký debilní virus? Kolik takových virů už tady bylo, v moderní době i v počítačích, skrze nichž se dorozumíváte přes internet, abyste zjistili, jestli vajíčka nebo Babiš, a přesto počet lidí na Zemi neustále narůstá…

 

Opravdu bojujeme s jakýmsi koronovým virem, anebo s rouškami sami se sebou? Anebo z někým, kdo si z nás chce udělat poslušně chrochtající prasátka na ostrově madam Kirké?


komentářů: 20         Komentáře (20)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

19
ZE (neregistrovaný) 07.04.2020, 21:36:23
Vlada a lidi se lisi. S tim nic neudelate.
Cesi jsou soudrzni, vlada je vlada. Úžasný Mrkající

Axa
18
Axa 07.04.2020, 09:48:40
"Zapůsobilo na mě, jak se Češi spojili. Vláda USA by se mohla přiučit", říká americký exdiplomat Kashkett.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zapusobilo-na-me-jak-se-cesi-spojili-americka-vlada-by-mohla-priucit-rika-americky-exdiplomat-kashke.A200406_192055_ln_zahranici_ele?zdroj=vybava_recombee

Axa
18
Axa 07.04.2020, 09:48:40
"Zapůsobilo na mě, jak se Češi spojili. Vláda USA by se mohla přiučit", říká americký exdiplomat Kashkett.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zapusobilo-na-me-jak-se-cesi-spojili-americka-vlada-by-mohla-priucit-rika-americky-exdiplomat-kashke.A200406_192055_ln_zahranici_ele?zdroj=vybava_recombee


Lucifer
16 Dobrou noc

15
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 23:26:19
z dopisu - preklep.

14
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 23:11:01

"Národ zasedá k šicím strojům a nezištně šije látkové roušky pro ty, co je nejvíce potřebují. Premiér tvrdí, že o žádném šití neví a všeho je dostatek."

Uryvek s dopisu ceske kamaradky kamaradce zijici v Australii - viz "Certi poklaboseni" -stoji za to precist cely.

13
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 23:04:24
Neco jako Strogaluv znamy si mu stezoval ze neni maso a Strougal na to? Sezenu ti kolik chces, kolik potrebujes. Úžasný

Pro ty u lizu bylo vsechno. Specialni obchody, protekce v nemocnicich, specialni zachazeni, moznosti vsude - vcetne cestovani.
Jak to bylo pred 89 s ovenkami vime taky. Zakony o prizivnictvi, kontroly obcanek kdykoliv se jim zamanulo, fronty na cokoliv a jo, taky pro ovenky nebyl toaletni papir (i kdyz korona neradila).

Ony ty svobody se ukrajuji rychle, jejich navraty byvaji pomalejsi.
A jak uz jsem psala, nic proti rouskam. Jde o neco jineho.

Lucifer
12
Lucifer * 04.04.2020, 23:00:30
Jednoduše sundali roušky a žrali a žrali...

https://www.neviditelnycert.cz/blog/poeticky-koutek/2229-zranice.html

11
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 22:50:43
"„Nehodlám nic vysvětlovat“
Vysvětlení toho, jak se Zeman a jeho hosté dokázali najíst s nasazenou ochranou úst, se tedy Lidovky.cz napoprvé nedočkaly. Na veřejnosti nosit roušku musí Češi už nějaký čas povinně, za nedodržování nařízení hrozí pokuta ve výši 10 tisíc korun."

Ilustrativni - ovenky jsou pokutovany a hradni pani sedici vedle sebe max. pul metru si po fotce pro ovenky sundali rousky a dali se do do "posledni vecere".
Otazka je zodpovezena.

Lucifer
10
Lucifer * 04.04.2020, 21:17:00
Zeman a ministři se před obědem vyfotili v rouškách. Jak jedli, neukázali

http://jdem.cz/ffxxd2

Něco jako poslední večeře. Zeman v čele stolu zřejmě alternuje Ježíše. Chybí tam Jidáš z Agrofertu. Po sejmutí fotky si apoštolové i s Ježíšem sundali roušky a chutě se pustili do jídla. Jak romantické. Je na prachy

Marky
9
Marky * 04.04.2020, 21:13:03
Já jsem to četla. Ale co konkrétně se tím myslí? To jako, že nás, až pomine korona ,nepustí za hranice? Nebo, že bude zákaz vycházení, kromě do obchodu a do práce, na furt? To asi ne, že.
Proto se ptám, "co konkrétně". Myslím, že zákony máme nastavené jasně a v ostatních zemích jsou restrikce skoro úplně stejné (kromě tedy Švédska..zatím).

Totalitu mi občas něco připomene, ale to je jiný příběh....

8 Ad 7:
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 20:28:51
Otazka nebyla polozena mne - jenpripominam, ze to rika jasne v tom interview:

"přesto ve mně přetrvává strach, aby se tato epidemie nezneužila a nevrátili jsme se opět před rok 1989. Myslím si, že stupeň restrikcí je zbytečně vysoký, alespoň z pohledu zemí, jako je Švédsko, které má podobný počet infikovaných jako my, přestože mají liberálnější způsob omezení než my. Samozřejmě až čas ukáže, jaká cesta byla ta správná. Teď je stále velmi brzy soudit, ale jako občan mám strach ze všech důsledků těchto restrikcí - a nejde jen o ekonomickou stránku, ale i psychickou a sociální."

POkud si pamatujete dobu pred 89, pak Vam jeho strach z navratu do totalitnich pomeru nebude cizi. Restrikce na restrikci. A to nebezpeci tady je, podle meho nazoru..


6 Marky
ZE (neregistrovaný) 04.04.2020, 14:20:11
Cetla jsem (4)ten clanek - zajimave, snad muze byt.

Souhlas s rouskami, ja jeste porad zadnou nemam, nahrazuju ( tim si vsak nejsem jista), satky z bavlny. Zatim..Zde uz nekteri (zatim sporadicky) rousky nosi, Prezident ne, nebot prijima krale a kralovny a nemuze je prece vitat s rouskou na ksichte (jak prohlasuje).

«     1    2   »