Babizna a Kolafa

rubrika: Pohádky


Multipohádka. Každý komentátor se může připojit k jejímu pokračování.

Astra


elfka2.jpgBabiznu představovat netřeba, ale Kolafa, to už je jiná. Je to zvíře? Je to člověk? Je to nadpřirozená bytost? Kolafa je vždycky tím, čím chce sama být. Nebo jak se jí to hodí do krámu. S babiznou se seznámily náhodně, jak to tak bývá, a seznaly, že to seznámení může oběma přinést prospěch. Zejména babizna si mnula ručičky...

Babizna měla ráda klid. Potřebovala ho pro rozvoj svého nitra, které, ač neviditelné, zcela opanovalo její nálady. Poslední dny se každé ráno v převleku za Miss 2010 vydávala do sídlištní sámošky, kde pod záminkou koupě dvou rohlíků a poloviny litru mlíka, zpoza kontaktních čoček v sytě bleděmodré barvě, přímo rentgenovala mladíka, sedícího u kasy. Líbil se jí totiž. Vypadal nezkaženě a pro její plány byl ten pravý. Kolafa, která mezitím spala na křesle v příbytku babizny, v podobě předoucí kočičky, a samozřejmě věděla, co se kde děje, vytahovala a zatahovala drápky, jako by trénovala. Na co asi taková kočička může trénovat?

 


Komentář autorky:
Toto je začátek pohádky. Dávám k úvaze zdejším davům, jestli by se nechtěly připojit a psát pokračování. Mohla by to možná být i legrace..... zároveň nevím, jestli to není blbý nápad. Takže se ptám majitele této reality, jak se ptal i Lenin - Co dělat? Krok vpřed či dva kroky vzad?

 

Odpověď majitele této reality:
Nápad vskutku velmi báječný.


komentářů: 70         Komentáře (70)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
70 Dámy a pánové
Lucifer 01.11.2011, 00:29:57
I když se zdá, že v této kauze jsem tady jediným pánem, a to ještě s trojzubcem v náruči. Takže milá Áčka, zde je moje finálně pekelné rozhodnutí: Astřino povídání se tu objeví zítra nebo pozítří krátce před půlnocí.

Tak pravil neviditelný Afalok ]Mrkající

69
Astra (neregistrovaný) 31.10.2011, 21:30:43
Dámy, zachovejte paniku. Je to všechno hra, která chce jenom nepatrné mantinely, aby se nestala zmatkem. To je všechno. Chceme si přece dělat radost a ne starost. To by potom nemělo vejšku! Dobrou...(myslím noc!)

Axina
68 Angioletto
Axina 31.10.2011, 21:23:58
[66] Už jsem chtěla jít spát. Mám dnes opravdu dost, ale na tohle zareagovat musím. Proboha, jaká cenzura? Kdo a co cenzuruje? Já měla racionální a stále si myslím, že přínosnou připomínku, aby se spoluautoři v dílčích příspěvcích multiautorského textu pravidelně střídaly, ale nijak jsem na tom netrvala. Každý šéfredaktor webu si z přirozených důvodů hlídá, čemu dá zelenou a čemu ne. To by si třeba mohl někdo vzpomenout, že bude na NČ propagovat drogy a že chtít za tím účelem publikovat článek, ke kterému se mohly přidávat komentáře.
Další případné reakce z mé strany až zítra.

Lucifer
67
Lucifer 31.10.2011, 21:05:16
[65] U nás v Pekle se žehná trojzubcem. Ještě jsem se nad tím nezamýšlel, jsem zaneprázdněn. Cenzuru však nepřipouštím ];-D

66
Angioletto (neregistrovaný) 31.10.2011, 21:00:23
Jo, abych se ještě vyjádřila k dalšímu - začíná to tady zavánět cenzurou. Axino, sice gratuluji, že jste se stala další autorkou, ale více souhlasím a Astrou. Jsem moc zvědavá na ten váš článek po půlnoci, možná mi bude taky více jasné, jak se na NČ uplatnit.

65
Angioletto (neregistrovaný) 31.10.2011, 20:41:49
"Jestli to Lucifer požehná!?" Nedokážu si nějak Lucifera představit, jak něčemu, či někomu žehná.Usmívající se

64
Astra (neregistrovaný) 31.10.2011, 15:58:38
Axino, vy jste zřejmě hodně odpovědná a svědomitá, já jsem bláznivá a povrchní, a zrovna v současné době dělám nepředloženosti, abych zapomněla aspoň chvíli na trápení, které mám. Chci se bavit, ne být třeskutě seriózní. Počkám si, co vymyslíte vy a nebo někdo další.Je asi zapotřebí vymezit si nějaké hranice, ale nic, co by dalšího autora svazovalo. Všechny zákazy a příkazy vždycky maří rozlet. A nebo je taky možné - vybodnout se na to.

Axina
63
Axina 31.10.2011, 14:50:12
[62] Astro, psalo se mi s vámi hezky, i když jsem byla zrovna v dost velké časové tísni. Jste empatická a myslím, že jsme se dobře doplňovaly a nepřekážely si. Lákalo mne to zkusit si kratší literární útvar. Obávám se váš námět by mohl lehce vést k neverending story. Pokud to Lucifer požehná a přidá se k vám někdo, pak proč ne. Mám trochu jinou představu, jak se na NČ uplatnit. Pokud všechno dobře dopadne, měl by o půlnoci vyjít jeden můj článek, ze kterého bude všechno jasné.

62
Astra (neregistrovaný) 31.10.2011, 14:19:50
Já se neurážím.Copak vám nepřijde zajímavé až úžasně praštěné to, že na internetu spousta lidí prožívá svůj druhý život? Virtuální city jsou dneska už běžnou věcí. Dalo by se z toho vydolovat.Pro někoho to může být i POHÁDKA. Mně je to fuk. Vymyslete něco jiného. Já jsem dost impulzivní, prsknu něco "na papír" a hotovo. Navrhněte jiné téma. Nikdo vám nebrání. A Anna nenašeptává, Anna když tak rovnou jedná.

Axina
61
Axina 31.10.2011, 13:14:43
[59] Astro, neurazte se, ale nenašeptávala vám Anna, o čem tak psát?
[60] V tom voze Axina nepojede. Web NČ je hodně flexibilní, ale tohle sem prostě nepatří.

Lucifer
60
Lucifer 31.10.2011, 12:51:59
Tohle nevypadá jako pohádka, ale jako povídání. Co na to Axina? ]Usmívající se

59
Astra (neregistrovaný) 31.10.2011, 12:45:27
Dovoluji si přijít s dalším námětem "příběhu" pod názvem - TEN VŮZ UŽ JEL... Měl by pojednávat o ženě středních let, Boženě, která pracuje jako účetní v malé firmě. Je vdova, bezdětná, má jen málo radostí v životě. Večery tráví s počítačem, což je jediné její rozptýlení...


I.kapitola

Je neděle, dopoledne. Božena si obléká zástěru, bude vařit. Má chuť na drůbeží játra, k nim trochu rýže, ano, to bude dobré. Božena čistí játra, proplachuje je v cedníku a v kastrole míchá nadrobno nakrájenou slaninu a cibulku. Trochu jí slzí oči, dílem od cibule, ale tím větším dílem ze smutku.Už dlouho je sama, je jí krušno. Pouští si rádio http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/rottrova-marie/ten-vuz-uz-jel-55210
Hned první slova písničky ji rozplakala. Až tak, že málem připálila cibuli. Přes clonu slz míchá játra a snaží se pobrukovat s Maruškou písničku.

Větrák v notebooku na stole tiše přede. A najednou cink. Božena rychle odstavuje játra z plynu, usedá a čte:
Milá Boženko. Velice mne dojal Váš příběh a tak nelenim a hned odepisuju. Rád bych si s Vámi vyprávěl dodal vám trochu energie do života a sílu. Jsem též středního věku, sám jak ten kůl, děti už se rozprchli. Máteli zájem odpovězte. Zatím ještě ne váš, ale to může být brzičko jinak. Váš Bedřich.

58
Anna Kopecký (neregistrovaný) 30.10.2011, 21:23:40
děkuju pane vedoucí ;)

Lucifer
57 souško žákyně
Lucifer 30.10.2011, 19:47:17
máte podmínečné vyloučení z Avataru ]Mrkající

56
Anna Kopecký (neregistrovaný) 30.10.2011, 19:34:37
sorry, souško učitelko, už to víckrát neudělám ;)

«     1    2  3  4  5   »