Soudobá toxická zátěž našeho organismu a její (možné) řešení

rubrika: Populárně naučný koutek


Po delší době jsem opět navštívil knihkupectví Academia na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice. Ke svému údivu jsem zjistil, že k Době jedové, z jejichž prvních dvou dílů v podání Anny Strunecké a Jiřího Patočky jsem zde vyextrahoval již celou řadu zajímavých informací (naposledy Jedovatá ryba fugu), přibyly další dva díly. Očekával jsem tytéž autory, ale k mému dalšímu údivu přibyli dva další, a tentokrát ne české provenience. Třetí díl věnovaný jedovaté kosmetice napsala Stacy Malkanová, ředitelka oddělení komunikace v organizaci Zdravotní péče bez rizika, mediální poradkyně a spolutvůrkyně Kampaně za bezpečnou kosmetiku, která byla několik let žurnalistkou a vydavatelkou regionálního deníku a ve Washingtonu organizovala kampaně za environmentální zdraví. Čtvrtý díl věnovaný škodlivým účinkům syntetických hormonů napsala Sherrill Sellmanová, neuropatoložka, psychoterapeutka a žurnalistka. Začnu od konce, takže pro dnešek jsem připravil lehce stravitelný výtažek ze čtvrtého dílu, který se zabývá možným řešením očisty našeho organismu zatěžovaného neuvěřitelným množstvím toxických látek.

 

Lucifer


Moderní způsob života má řadu výhod, za které těžce platíme znečišťováním naší planety. Tiší zabijáci 21. století jsou jedovaté těžké kovy a chemické látky, které se v průběhu života hromadí v lidském těle. V minulém století bylo vytvořeno více než 80 000 chemických látek. USA každoročně vypouštějí do životního prostředí ohromující dvě miliardy těchto jedovatých látek a zamořují vzduch, vodu, půdu, rostliny, zvířata a samozřejmě i lidi. Rtuť, olovo, kadmium, arzen, pesticidy, insekticidy, dioxiny, furany, ftaláty, organické těkavé látky a polychlorované bifenyly jsou jen některé z cizorodých látek, které vytvářejí nadměrnou tělesnou zátěž škodlivými chemikáliemi.

 

Situace je opravdu dost špatná. Většina lidí má v buňkách uložených 400 až 800 látek, které jsou potenciálně toxické a mohou způsobovat rakovinu, narušovat endokrinní systém a poškozovat geny. Lidský plod se nyní vyvíjí v děloze kontaminované 287 cizími chemickými látkami. Přes 630 000 ze čtyř milionů dětí, které se ročně narodí v USA, hrozí riziko poškození mozku a potíže s učením z důvodu expozice rtuti v děloze. Hladina rtuti v pupečníkové krvi je ve skutečnosti 1.7krát vyšší než koncentrace v matčině krvi!

 

Souvisí epidemie rakoviny s těmito škodlivinami? Podle názoru odborníků z Fakulty preventivní medicíny Kolumbijské univerzity je 95 % případů rakoviny způsobeno špatnou stravou a toxicitou životního prostředí. Nejde jen o rakovinu. Jedovatými látkami je nejvíc zasažen imunitní, nervový a endokrinní systém. Přítomnost toxinů v těchto systémech může způsobovat řadu chronických zdravotních potíží, včetně imunitní dysfunkce, autoimunity, astmatu, alergií, autismu, rakoviny prsu, kognitivních deficitů, chronického únavového syndromu, předčasné puberty, endometriózy, samovolných potratů, změn nálady, neurologických onemocnění, obezity, sníženého libida, snížené funkce štítné žlázy, reprodukční dysfunkce a deregulace glukózy.

 

Ze všech toxických expozic je nepochybně nejdestruktivnější rtuť. Je to smrtící neurotoxin způsobující psychické, neurologické, enzymatické a imunologické problémy. Rtuť přispívá k příčinám všech známých výše jmenovaných nemocí, včetně třeba Alzheimerovy choroby. Jakmile se jedovaté látky, jako je rtuť a olovo, dostanou do organismu, je obtížné je odstranit. Nahromaděné jedy rychle zahltí detoxifikační dráhy a v konečném důsledku mohou způsobit závažné symptomy nebo chronické, vysilující onemocnění.

 

Podle renomovaného průkopníka v oblasti zbavování organismu těžkých kovů Dietricha Klinghardta existuje přímá souvztažnost mezi uloženými toxiny a infekčními patogeny. Klinghardt tvrdí, že „v těle existuje pro každý ekvivalent uložených toxinů stejné množství patogenních mikroorganismů“. Přítomnost nahromaděných toxinů způsobuje nedostatečnost imunitního systému, která podporuje růst patogenů, jako jsou bakterie, viry, plísně a cizopasné organismy. Klinghardt prokázal, že „patogenní mikroorganismy mají tendenci usídlovat se v částech těla nejvíce znečištěných jedovatými kovy“. Zachování zdraví i uzdravení vyžaduje účinný přístup s dvojím účinkem, který očišťuje tělo od jedovatých látek a zároveň eliminuje infekční mikroorganismy.

 

Zeolit je přírodní minerál, který vznikl z vulkanického prachu, jenž se před více než 300 miliony lety dostal do atmosféry při prudkých erupcích. Civilizace na celém světě po tisíce let používaly zeolit jako tradiční lék. Zeolit je jedinečný díky své mřížkovité, plástvovité struktuře, která má negativní náboj. Tento minerál při požití přitahuje toxické těžké kovy, chemické prvky a volné radikály. Nenávratně je váže a vylučují se v moči. Tomuto procesu se říká chelatace. Mnohé jedy mají pozitivní náboj a zeolitová mřížka je přitahuje jako magnet piliny. Oproti jiným detoxikačním prostředkům má zeolit výraznou výhodu, že přednostně váže těžké kovy – nejprve rtuť, poté olovo a další. Následují chemické jedy, jako například pesticidy, herbicidy, plasty a dokonce i radioaktivní částice. Neodstraňuje však vzácné živiny, jako je vápník a hořčík. To však zdaleka není všechno.

 

Výzkum prokázal, že má na tělo řadu dalších důležitých účinků. Zeolit na rozdíl od klasických antioxidantů nezneškodňuje radikály tím, že jim věnuje elektron, aby je stabilizoval. Místo toho je zachycuje. Jakmile se zachytí v zeolitu, lze deaktivovaný volný radikál bezpečně vyloučit z organismu. Má rovněž širokospektrální protivirové schopnosti, které působí proti virovým infekcím dvěma způsoby: za prvé, přitahují a vážou virové sub-částice, a tudíž narušuji virovou replikaci a vylučují ji z těla. Za druhé, brání množení virů. Zeolit navíc pomáhá udržovat správné pH a přispívá k vylučování karcinogenních jedovatých látek z organismu, zvláště nitro aminů. K nejběžnějším zdrojům těchto dusičnanů patří uzeniny, cigarety a pivo; bývají spojovány s rakovinou slinivky břišní, žaludku a tlustého střeva. Zeolit působí proti průjmu, podporuje zdravé trávení a povzbuzuje vstřebávání živin. Jeho schopnost zachycovat při trávení amonné ionty podporuje zdravější trávicí systém, méně zatížený škodlivinami.

 

Co lékaři předepisovali proti infekcím před příchodem antibiotik? V lékařství se používalo koloidní stříbro. Lékařský časopis Lancet v roce 1914 uvedl mimořádné výsledky používání stříbra – označil je za naprosto neškodné, netoxické pro lidi, se silným účinkem proti choroboplodným zárodkům. V roce 1929 bylo v USA vydáno přes pět milionů předpisů na koloidální stříbro. Prokazatelně působí proti všem druhům plísní, cizopasníků, bakterií, prvoků a virů. Léčivé vlastnosti stříbra při vnější i vnitřní aplikaci na řadu onemocnění byly známy už od dob Hippokratových. Správně připravené koloidní stříbro je nepochybně jedním z nejúčinnějších, a přitom zcela bezpečných antibiotik, které člověk zná.

 

Je možné žít s těžkou toxickou tělesnou zátěží, a přesto nemít potíže. Tento stav bychom mohli přirovnat ke zběsilé jízdě po dálnici se sjetými pneumatikami. Všechno se zdá být v pohodě, než jedna z nich praskne. Bezpočet obětí rakoviny a dalších smrtelných nemocí se v den, kdy jim byla stanovena diagnóza, cítilo dobře. Proto se toxinům a patogenním organismům říká neviditelní zabijáci. Pro zachování zdraví je zásadně důležité pročištění organismu. Léčivá síla přírody podpořená technologií 21. století vytvořila na základě zeolitu a stříbra dva velmi účinné medikamenty. Kupříkladu společnost Solutions IE nabízí přípravek, který se skládá ze dvou ústních sprejů: Total Zeolite a Total Silver.

 

Zdroj: Sherrill Sellmanová, Doba jedová 4 - Hormony


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

7
Iveta (neregistrovaný) 30.04.2015, 20:43:19
Něco na tom Zeolitu skutečně bude.Měl skvělé učinky při léčbě nelečitelné lupenky,zcela vymízela.Vím z důvěryhodného zdroje. Koupit se dá myslím na Slovensku,kde se také těží a v Chorvatsku. Syn má těžkou formu lupenky,nic nezabírá a tak zkusíme Zeolit,který nám přiveze známý ze Slovenska. Určitě to bude mít i jiné léčivé učinky. Zdravím všechny. Usmívající se

Stella
6
Stella 18.12.2014, 20:00:24
Nechci kazit dojem a náladu, ale paní Strunecká je trnem v oku mnohým... Dá se vyhledat na int..

Lucifer
5
Lucifer * 18.12.2014, 17:18:35
Zeolit jsem nikde neviděl, asi hlavně proto, že jsem po něm nepátral. Koloidní stříbro se dá sehnat v lékárně, ale nejsem si tím jist. Naposledy jsem ho viděl v bylinkářství Hezký den

http://www.yelp.cz/biz/bylink%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-hezk%C3%BD-den-prague

Bude se nejspíš nacházet i v jiných podobných obchůdcích, a možná i ten zeolit.

4 Zeolit
Katka (neregistrovaný) * 18.12.2014, 16:48:56
Zrovna tu knížku čtu a zajímalo by mě, kde ty spreje se zeolitem a stříbrem seženu. Na internetu jsem našla jenom zeolit pro zvířata a do půdy případně na čištění vody.Také mě zajímá ten krém s přírodním progesteronem. Knížka je zajímavá, ale od paní Strunecké je čtení pro nás přínosnější, protože se týká přímo Čech a uvedené věci zde seženeme.

3
Et (neregistrovaný) 11.07.2014, 13:40:35
Teda to je ale trapna reklama (i kdyz mozna neumyslna). Fuj.
Ja hlasuju pro zeleny caj!

rezy
2
rezy 23.06.2014, 11:31:02
Co tak čtu, tak Jižní Amerika a některé části Číny mají s těžkými kovy dost problémů, takže výsledkum z Kolumbie se nedivím. Je to problém technologie těžby drahých, až bych řekl vzácných, kovů a tam ta rtuť figuruje dost často.
V Čechách sedíme na vápenci, křemelkách či na něčem podobném, tudíž rtuť potřebujeme akorát do teploměru, a to jen tehdy, když si nekoupíme Meteostanici s diodovým teploměrem.
No, není to s tím neškodným vápencem tak uplně pravda, je tu taky dost Uranu, ale ten se louží myslím kyselinou sírovou čí čím... Zamračený

Stella
1
Stella 23.06.2014, 08:44:11
Jíme skutečné hrůzy. Ale které informace o škodlivosti látek slouží jen k propagaci nějakých výrobků, u nichž prostě jejich škodlivost uvedena není? Chce to mít vlastní farmu, a to na pustém ostrově. Jen nevím, na jaké zeměkouli.
Alarmující složení mají sladkosti pro děti. limonády atd.. Podstatná a zhola zbytečná část nabídky marketů.
Přesto: krásný týden!

«     1     »