Čtvrté narozeniny Neviditelného čerta

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Před čtyřmi lety se na internetu narodilo neviditelné dítě, které bylo sudičkami ihned v kolíbce obdařeno malými růžky a k tomu ještě křidélky, aby bylo jasno, že není jen tak nějakým čertem, nýbrž padlým andělem. Kromě toho mu sudičky daly do ručičky malou baterku a sborovým hlasem pronesly: „Budeš lidem svítit na cestu, staneš se Světlonošem. Tak to nezvorej!“

 

Lucifer


Ano, už je to tak, uplynuly přesně čtyři roky od založení Neviditelného čerta. První příspěvek nevyšel krátce po půlnoci, jak se časem stalo skoro zvykem, ale až skoro o půl osmé večer a jmenoval se Vítejte na Neviditelném čertovi. Když nepočítám některé slovní doprovody ve Vinárně U čerta a v počátcích Slova Neviditelného čerta, tak je nejen prvním, ale zároveň i nejkratším příspěvkem.

 

Začátky bývají někdy velmi krátké. Náhle se něco stane, někdo či něco vás postrčí někam úplně jinam, než jste ještě před chvíli očekávali, nebo se pod nějakým silným vlivem sami rozhodnete prudce změnit směr své plavby atd. Dojde zkrátka k nějaké okamžité změně, najednou se ocitnete na jiné, úplně nové lodi a v hlavě se vám vybaví první půlka výroku jistého římského vojevůdce: Navigare necesse est (Plouti jest nutno), druhou část: Vivere non necesse (Žití není nutno), si už buď nepamatujete, nebo ji z jistých důvodů ignorujete. V takových situacích není čas na nějaké sáhodlouhé slovní výlevy, je třeba se chopit kormidla a naučit se tu novou loď ovládat.

 

V případě Neviditelného čerta ten okamžik nastal ve dvou fázích. Na Neviditelném psovi, kam budoucí kormidelník Neviditelného čerta (moje maličkost) již několik let docházel k potlachům na Psím podrbání, se náhle objevilo oznámení, že se tam někdy na počátku roku 2010 zavede registrace, bez níž nebude možno k těm potlachům docházet. U registrace byl vyžadován nějaký ten osobní údaj, což se nezanedbatelnému množství psích diskutérů nelíbilo, a tak se začali rozprchávat po internetových končinách a hledat či zakládat si nová hnízda. Mne nic takového nenapadlo, a tak jsem se začínal smiřovat s tím, že psí potlachy končí, s jakousi mlhavou nadějí, že tu registraci na NP časem zruší, popřípadě zjednoduší. (Dnes se na NP už dá registrovat bez předložení nějakého osobního údaje.)

 

Druhá fáze, relativně krátce po započetí té první, byla vyprovokována jedním diskutérem na Psím podrbání (dnes se zde vyskytuje pod nickem h), který prohlásil, že kdybych si založil svůj blog, tak by tam určitě rád chodil. Zpočátku jsem to hecování nebral vážně, ale někdy pozdě odpoledne téhož dne mě to náhle vyburcovalo k tomu, že, spíše z žertu než zcela vážně, se po něčem takovém ohlédnu. Akce byla poměrně krátká. Započal jsem vyhledávat nějaký blogový portál a velice brzy jsem zakotvil na dnes již neexistujícím bloguje.cz. Velice rychle jsem se seznámil s procedurou, kterak si tam otevřít svůj blog, a stejně hbitě jsem si vybral jednu z nabízených šablon, která pak byla v létě roku 2012 s drobnými úpravami (nahoře vlevo například byla čertice) přenesena na současné stanoviště. Název blogu jsem stejně střelhbitě odvodil ze svého již tehdy používaného nicku a názvu NP a někdy před půl osmou jsem tam vypustil výše zmíněné uvítání. Poté jsem odkvačil na Psí podrbání a bijíc se v prsa jsem oznámil zhruba něco jako: Tak tady to máte!

 

Hned druhého dne jsem ke kolíbce čerstvě narozeného čertího dítěte přizval sudičky a dal jsem jim úkol, aby rozsoudily, který ze čtyř předložených scénářů dalšího života NČ bude uskutečněn (viz Den druhý: Jak dál?). U tohoto velmi důležitého příspěvku se objevil pouze jediný komentář, jehož autor (bezpochyby h) se převtělil do sudičky a předpověděl, že do roka a do dne se vyplní scénář číslo 4. Spletl se jen o jeden a půl roku. K dobru mu však budiž připsáno, že do onoho procesu se vloudil můj metrový pád, ačkoli se mi v hlavě vrtí myšlenka, že kdyby se tam ten pád nevloudil, tak by scénář číslo čtyři nebyl uskutečněn dodneška.

 

Takže tady to máte po čtyřech letech.

 


komentářů: 38         Komentáře (38)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
41
Lucifer * 06.04.2014, 20:03:01
g, trvalo mi půl dne, než jsem pochopil, že text "Ja se divim proc vlastne..." zřejmě až po Tématické okruhy je od onoho Svobody, a ne od Tebe. Na příspěvek to nestačí a vybudovat z toho něco smysluplného, tak na to bych potřeboval mnohonásobně více času než 9.41 minut.

40
g alkáč nepochopený (neregistrovaný) 06.04.2014, 19:04:04
Právě načínám, Čertíku, na Tvou počest, 0.7 l ErdbeerWein , 10,5 vol. % suss, Susy und Kurt Niederhauser, ročnik 2000, tel. 032 338 2568 , s nepatrným zákalem při dnu, obsahuje 45% Erdbeersaft, Wasser, Zucker und Zitronensaure (všechny přehlásky jsem vynechal a nahradil u v suss, a a v Zitronsaure, písmenky bez nich) , abych nevyhodil Tvůj kchomp a Temelín z pojistek, jak minule.
To vše činím abychom se dostali na stejnou hladinku hemoglobínu rozpuštěného v C2H5OH s 0,5% přiboudliny.
Natolik se objetuju, že to do sebe kopnu na dvakrát.
Pic

39
g (neregistrovaný) 06.04.2014, 18:41:09
Asys to včera s tím resvem, protože jinak si Tvá slova nedokážu vysvětlit.
Jaká práce ?
Žádné Tvé úpravy netřeba.
Okopíruješ od slov Svobody po můj připodotek o tom že byl dobrý člověk, vymyslíš k článku svoji hlavičku s dvouřádkovým perexem a vlípneš to jako úvodník.
Práce na 9,41min.
Pokud se ale nechce, tak se nechce.
Respektuju Tvou volbu.
Obávám se žes mi vyléčil z psaní úvodniků, jako pomoci Tobě.
Hezkej večír.

38 @Stella #32
mefi (neregistrovaný) 06.04.2014, 18:40:14

Stello, povšimněte si, prosím, jak politika naplňuje znaky organizovaného zločinu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Organizovan%C3%BD_zlo%C4%8Din

A volební sliby naplňují znaky podvodu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Podvod

V pátek měl pan Šíp na márách pan multimilionáře Janečka. Ten se netajil, že svůj volební systém konstruuje účelově, neb chce eliminovat bolševika.

Já dodávám:

"Jakmile si to vyřídíme s bolševiky, pak přijdou na řadu židé, homosexuálové, cikáni, blázni a další minority ve jménu demokracie, protože podstatou tzv. demokratůry je genocida minorit (např. 5%ní klauzule).

Fascinace mocí a bohatstvím přesahuje chování lidského tvora:

http://www.vlci.info/smecka/hierarchie/

Krásné pozdní odpoledne.

PřekvapenýLucifer
37
Lucifer * 06.04.2014, 18:08:54
Ty už jsem si dávno projel. Myslíš komentář 7737 jako příspěvek na NČ? Jako podnět možná, ale jako předlohu k nějakému pracnému přepracování ne.

36
g (neregistrovaný) 06.04.2014, 17:57:09
Tak si projeď dnešní nové příspěvky v ČP z rána 8. hod
No nezabil bys ses.
Křičící

Lucifer
35
Lucifer * 06.04.2014, 17:47:28
Nem tudom, nem értem a kérdését. Világos? Mrkající

34
g (neregistrovaný) 06.04.2014, 17:06:33
Můžeš mi pravdivě zdůvodnit, proč si hraješ na mrtvýho brouka?
Ani trochu se mi to umělé vyvolávání krize nelibí.
Ale zřejmě víš, proč tak činíš.
Já ne.

Lucifer
33
Lucifer * 20.01.2014, 21:59:53
Píšu ze Satori, takže stručně.Dík, Miloši, za uznání, jinak TD je skvělý a nenapodobitelný, další dva jsou taky dobří. Na ten ještě jeden se občas podívám.

Stella
32
Stella 20.01.2014, 21:47:52
Je zajímavé,že se tolik blogů zabývá právě politikou. Nevím, jestli je to projev občanské uvědomělosti - nebo pozůstatek té minulé - domnělé, kdy se za politiku označovalo všechno (nebo se za ni schovávalo). Možná jde o potřebu pořádně si zanadávat?

Vývoj holt musí být.
Je dobré se potkávat s lidmi, které by člověk neměl příležitost jinde poznat.

31
Miloš (neregistrovaný) 20.01.2014, 21:22:29
Zrovna nedávno jsem si říkal, jak se po registraci na NP rozešly cesty těch, kteří své osobní údaje nechtěli předat, a jak se to pak vyvíjelo:

1. NP - nezávislá diskuse, mám pro ni pracovní název Server venkovského hardvéráka - kdyby se tam neobjevoval sitra achra, t@d, I-Worm, ..., tak bída a utrpení, nad vodou ji drží svými hloupými úvodníky už jen František, divím se, že vůbec někdo může do toho vkládat peníze, vysvětlení mám jen v tom, že tamější admin je poněkud mdlého rozumu.

2. Trololo - mrtvola.

3. AliBova a Annina kavárna - občas jsou tam zajímavé texty, hlavně díky aliBovi, ale loňské asi měsíc trvající PR věčně spícímu, napůl dementnímu panákovi před prezidentskou volbou, které svou hloupostí bylo na úrovni Kajanových chvalozpěvů na Nečase nebo Františkových na Čunka, mně ji znechutilo a už tam nahlížím velmi sporadicky.

4. Neviditelný čert - 4 roky, každý den nový článek, velká návštěvnost a teď i dost komentářů. Dá se říci, že dnes je z dosud vyjmenovaných nejživotaschopnější.

5. Pak ještě jeden, který nechci blíže specifikovat, má něco přes 2 roky a také se uspokojivě rozvíjí.

6. Vlastně tam patří ještě původní Neffův NP, kam se mnozí vracejí, zejména ti z bodu 1 a 2, kterým stačí jen planě klábosit. Já si ale říkám, že bylo velmi dobře, že k tomuto vývoji došlo a vyskočil jsem z impotentních politických debat, které byly jen ztrátou času.

30
xxx (neregistrovaný) 20.01.2014, 19:44:30
Ad 27: Zvlášť poslední odkaz je zajímavý.

Lucifer
29
Lucifer * 20.01.2014, 17:18:21
Zdravím Schumachera. Na ten nick si ze starých dob NP vzpomínám, akorát netuším, jestli jsme byli na jedné straně či na opačných stranách psí barikády. Vzhledem k občasnému nakouknutí a pozdravu to však nemohlo být až tak zlé. Mrkající

28 Zdraví
Schumacher (neregistrovaný) 20.01.2014, 16:27:01
jeden z "pozůstalých" z NP, kteří se rozprchli po jiných blogových útulnách a hospůdkách. Tu a tam sem nakouknu. Ať tenhle rok je alespoň o trošičku radostnější než loňský.


«     1    2  3   »