Tajemství Bruncvíkova meče

rubrika: Pel-mel


Rytíři od Kulatého stolu mají excalibur a rytíři od Vltavy zlatý meč Bruncvíkův.

 

Lucifer


Čas oponou trhnul a já se vracím zpět ku pramenům. Vydejte se na magickou cestu plnou otazníků, nabádá knížka, kterou jsem asi před rokem zakoupil v levných knihách v Edenu. Inu proč ne. Knížka se jmenuje České záhady a její autor se snaží české záhady vysvětlit racionálně, jak jen je to vůbec v rámci rekreačního pachtění za záhadami možné.

 

Záhad je víc, než jeden upachtěný troglodyt s mobilem dokáže pojmout, ale jsou. Kupříkladu zrovna Bruncvík se zlatým mečem pod Karlovým mostem na malostranské straně. Prý to byl původně meč franckého rytíře Rollanda, vztyčeného zde počátkem 16-tého století za účelem mystické ochrany Karlova mostu. Excalibur čekal na Artuše a Rollandův meč na svatého Václava. Jenom vyvolení mají tu moc s tím kusem kovu řádně manipulovat. Podle záhadologů, parapsychologů a podobné havěti je pod Bruncvíkovou sochou s mečem energetická zóna, sloup, který, když se řádně zameditujete, vynese vás někam do kosmických dálav. Jen je třeba vypnout mobil. Ještě jsem to nezkusil, ale věřím tomu, že když člověk vypne všechny bulvární sračky, které dnes tak snadno manipulují jeho mozkem, leccos zajímavého by pocítil, byť jen v koupelně, když se sprchuje a smývá ze sebe vše, co do něj narvaly soudobé informační technologie.

 

Knížka našeho záhadologa ukrývá spoustu takových záhad. Kupříkladu Čertův sloup na Vyšehradě. Tři kusy tohoto sloupu ve tvaru tripodu dodnes straší pár metrů v parku na východ od vyšehradského hřbitova. Podle pověsti ho přinesl čert, který se vsadil s vyšehradským knězem, že ho přinese dřív, než kněz odslouží mši. Nestihl to, a tak sloup, který nesl až z Říma, vetknul do střechy kostela svatého Petra a Pavla. Kostel, postavený na místě původní katedrály zničené husitskými vojsky, pak měl díru ve stropě a zdaleka a blízka se sjížděli středověcí záhadologové, aby věc vyšetřili. Jeden vymýtač ďábla vytěžil z ďáblem posednutého jedince, že ke sloupu jest přikován čert jménem Zardanus. Jistá čtenářka našeho záhadologa odtušila, že Zardanus znamená denní záři, jitřenku, tedy Lucifera.

 

Na Vyšehradě ční na třikrát přeražený Luciferův sloup a kdo tomu nevěří, nechť si to ověří.

];-)


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_