Zase mi šlo o život

rubrika: Pel-mel


Málem mě přejel autobus na přechodu pro chodce.

 

Lucifer


Sotva jsem se vylízal z jedné šlamastyky, málem jsem upadl do druhé. Ráno jsem přecházel křižovatku u Ládví a podotýkám že na zelenou po přechodu pro chodce. Doleva na ten přechod zabočoval autobus Dopravního podniku hlavního města Prahy. Jel rychle, ani se nesnažil přibrzdit a lehce mě zavadil o nohu. Na přechodu jsem se rozhodně nezdržoval, šel jsem rychle a snažil se mu uvolnit cestu. Zastavil na zastávce, a tak jsem se tam vydal, abych si to s ním vyříkal. Byl zalezlý za zavřenými dveřmi a na moje hlasité volání odpověděl jen mávnutím ruky a v klidu někam mobiloval.


komentářů: 28         Komentáře (28)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

28
vera (neregistrovaný) 07.11.2010, 16:39:15
[9]hm,ech,poslouchám, a moje kočka se mazlí s repráčky, divže je neshodí, není to Honzo muzika pro kočku? Usmívající se Vážně - díky, je skvělá, neznala jsem. Tamta moje "dechovka", to je zvláštní - ale donedávna jsem to sama nedokázala poslouchat. A teď, zhruba od prázdnin, si CD Budka Suflera točím pořád dokola. Není to tak, třeba, že člověk v určitém období potřebuje nějaký doping, nebo vitamín, nebo jak tu posedlost nazvatUsmívající se

Lucifer
27
Lucifer 05.11.2010, 12:30:32
Hibernaculum? To byla taková filozofická úvaha. Podle mě to funguje u mnoha lidí. Jedině v případě, kdy je člověk v mimořádně kritickém stavu, dokáže v sobě najít ohromnou sílu, za kterou může poděkovat pouze přírodě. Za normálního stavu toho dosáhne jen velmi zřídka, i když se samozřejmě najdu i takoví jedinci. Ta úvaha byla zaměřená do obecnosti. U mě však něco z této zkušenosti zůstalo, já se tu však rozebírat nehodlám. Blog je určený k prezentaci výsledků mých pozorování okolního světa, v čemž samozřejmě občas hraju taky nějakou roli, ale jenom jako pozorovatel.

Lucifer
26
Lucifer 05.11.2010, 12:07:30
No a pokud jde o to, co si myslím, jak by tady spolu lidé měli diskutovat, jsem napsal do komentáře pod dnešním úvodníkem.

Lucifer
25
Lucifer 05.11.2010, 12:06:04
A pokud jde o tu paní v lékárně, ničeho nezdvořilého jsem se nedopustil. Vešel jsem dovnitř a postavil se na místo, kde nikdo nestál a v uctivé vzdálenosti čekal, až bude člověk u poklady náležitě obsloužen. Aniž bych se z toho místa hnul, byl jsem najednou napadnut, že tam někdo stál přede mnou, ačkoli stál u jiné pokladny. Tak jsem to zabalil a šel radši do jiné lékárny. Na takové jednání skutečně nejsem zvědavý. A protože se krátce předtím stala podobná scéna, ale v opačném gardu, kdy jsem byl obsluhován a někdo se na mě ze zadu cpal, tak mi to přišlo jako velmi zajímavá kombinace a s humorem jsem ji tady převyprávěl. Nic víc, nic míň.

Lucifer
24
Lucifer 05.11.2010, 11:56:03
No tak, nepřehánějte, vždyť jsem to všechno jasně vysvětlil. Jsem mírumilovný člověk. Kdyby ten řidič vystoupil a projevil starost, zda se mi nic nestalo, tak jsem byl na měkko a tím by to skončilo. Kdyby ještě navíc připustil, že udělal chybu, tak jsem tady na něho napsal oslavnou ódu. Ale když vás někdo ohrozí vlastní chybou, a beze sporu byla chyba, s čímž souhlasili i mí kolegové, a pak vám ještě naznačí, že vás posílá do ..., tak vůči tomu já můžu zaujmout jenom jedno rozumné stanovisko.

23
vera (neregistrovaný) 05.11.2010, 11:44:41
a s tím dokopáním...si myslím, že všichni čekali vaši radost nad přežitím, a vy na řidiče i na ně s takovým brumendem...tak se možná lidi bojí, aby z vás nebyl kontrolor Huml, to by byla škoda.. Usmívající se

22
vera (neregistrovaný) 05.11.2010, 11:40:18
[8]Říkáte z jiného úhlu, a myslíte z toho vašeho - ale z toho já se koukala, a moc mi to nesedělo, tak jsem přešla zase na ten svůj. A v něm já už toho "naprďolování" moc nemám, já víc žasnu...což vede k tomu, že se nemusím uklidňovat dodatečně. Myslím, že vy jste ten pocit na chvíli taky zažil, obdivoval jste ho, a pak ztratil (29.10) ?

Lucifer
21 fascinující
Lucifer 04.11.2010, 22:21:12
Takže člověk málem podruhé příjde o život a když se s tím svěří svému blogu, tak ho tam příjde ještě někdo dokopat? Neuvěřitelné.

Lucifer
20
Lucifer 04.11.2010, 22:09:11
[18] A ještě, Mildo, mně by ani ve snu nenapadlo, že si stěžuješ, že si na tebe někdo zasedl. Tyhle věci se zkrátka stávají a někdy i v sérii a je celkem přirozené, že o nich člověk poreferuje třeba na svém blogu.

Lucifer
19
Lucifer 04.11.2010, 22:04:26
[18]Tak si dej bacha, aby tě tu neobvinily, že máš pekelný pocit, že se proti tobě spikli pošťáci a Turci ];-DDD

«     1    2  3   »