Divný den

rubrika: Pel-mel


Předevčírem jsem vyrazil na oběd do čínské restaurace ve stejném objektu, kde se nachází kavárna Satori.

 

Lucifer


dracisyn.jpgUž od rána jsem měl divný pocit, že nejen mrzne, ale něco divného se kolem děje. Vešel jsem dovnitř a udivilo mě, že restaurace byla poměrně narvaná. Chodím na oběd relativně pozdě a v tuhle dobu se většina mých poskytovatelů oběda vyprazdňuje. Nejinak je tomu i v této čínské restauraci, jejíž jméno si nějak neumím zapamatovat, a to se snaživě krmím pendrekem, který obsahuje povzbuzovač paměti z lékořice. Chvíli jsem restaurací zmateně bloudil a hledal vhodné a především volné místo. Nakonec jsem ho našel a s velkým uspokojením, že jsem dosáhl svého obědového cíle, usedl k dvousedadlovému stolku. U vedlejšího stolku sedělo nějaké děvče a s hlubokým zamyšlením se krmilo čínskou specialitou.

Už od dveří mě velmi mile zdravil jeden zaměstnanec, což mě udivilo, protože pokud si pamatuji, tak jsem se zde setkával jenom se zaměstnankyněmi. Sotva jsem usedl, byl u mě jako blesk a nabízel svoje služby. Poněvadž jsem slovutný pozorovatel, ihned jsem si všiml, že to patrně nebude čínský chlapík. Vypadal totiž poněkud jinak. Ještě jsem nestačil vzít se stolu jídelní lístek, takže jsem si s předstihem objednal alespoň skleničku vína. Ještě jsem se po tom jídelníčku ani pořádně nenatáhl a už přiběhla servírka, kterou jsem si pamatoval. Rychle jsem uchopil jídelní lístek a snažil se okamžitě něco z nabídky vybrat, ale co jsem jsem hledal a s předstihem naplánoval, jsem nemohl najít. Ukázala na jeden obrázek a řekla Osm pokladů. Abych se ubezpečil, čím se budu krmit, tak jsem se zeptal, z čeho se těch Osm pokladů skládá. Odvětila, že z osmi pokladů, a tak jsem to vzdal a objednal si Osm pokladů. Za chvíli se na můj stolek přesunula sklenička vína.

Zvolna jsem upíjel a zvědavě přemýšlel, co asi těch Osm pokladů může obsahovat. Po nějaké době byla sklenička prázdná a Osm pokladů nikde. Objednal jsem si druhou skleničku. Nakonec jsem to nevydržel a s úsměvem jsem prohodil do placu, že dnes asi bude divný den. Že jsem zde na jídlo ještě nikdy tak dlouho nečekal a nedivil bych se, že až mi to přinesou, budu mít v sobě osm skleniček. Děvče vzhlédlo od čínské potravy a zamyšleně se na mne zahledělo. V jejím pohledu jsem našel nepatrný náznak úsměvu, ale jinak to vypadalo, že jí připadám jako divný člověk. Nakonec těch osm skleniček nebylo, protože vzápětí na můj stolek přispěchalo osm pokladů. Servírce jsem oznámil, že bych je rád pozřel pomocí hůlek, což vzala s povděkem, a pak už jsem se konečně mohl také a pěkně po čínsky nakrmit. Co obsahovalo Osm pokladů však doteďka netuším.

Sotva jsem talíř pomocí hůlek vyprázdnil, přiběhl ten zajímavý chlapík a už mi ho odnášel. Stihl jsem mu říci, že mi to velmi chutnalo, což ho evidentně potěšilo. Dopil jsem druhou skleničku a odněkud se okamžitě vynořila známá servírka. Řekl jsem jí, že jsem se rozhodl, že budu platit a abych navázal přátelskou atmosféru, poznamenal jsem, že si myslím, že její příjemný kolega nevypadá jako Číňan. Řekla mi, že ona je z Číny, ale ten chlapík odněkud jinde. Zeptal jsem se odkud a ona řekla jakési slovo, kterému jsem se marně snažil porozumět. Nakonec jsem to vzdal a příjemně nakrmený vyrazil směrem k Neumětelům ];-)


komentářů: 9         Komentáře (9)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

9
Miloš (neregistrovaný) 17.12.2010, 18:27:21
Asi ano, fyzikální pointy jsou mimo možnosti mého chápání.
Ale i při těchto omezeních se mně tento blog velice líbí. Je snad jediný, který se obejde bez politiky.

Lucifer
8
Lucifer 17.12.2010, 18:08:08
Miloši, jestli to není tím, že pointa byla fyzikální ]Mrkající Nezbývá mi, než opakovat, že nejlépe to vystihla Zuzana.

7
Miloš (neregistrovaný) 17.12.2010, 17:54:52
Lucifere, jen jsem chtěl nenápadně ukázat, že Dahla také znám ;) Na fyziku se totiž nechytám. Text je pěkný i bez pointy.

6
Marie (neregistrovaný) 17.12.2010, 17:27:43
Inspirována, šla jsem si dneska koupit oběd do svojí oblíbené číny. Nechávala jsem si ho připravovat s sebou, takže jsem nějakých patnáct minut jen pozorovala cvrkot.Přízemně jsem sledovala, co si lidi objednávají. Potěšilo mě, že mnozí měli stejnou chuť, jako já. U dvou malých stolků seděli kluk a holka, která zobala delikátní soustíčka a ladně si nelévala čaj z maličké konvičky do ještě menšího hrníčku. Kluk ji sledoval potají a viditelně ho okouzloval její způsob jídla. Sám na ně ještě čekal, takže měl čas.Já dostala svoje jídlo, takže nevím, jak to bylo Dahl, ale možná, že teď večer už zobají spolu.Příběh taky bez viditelné pointy, já vím. Ale vy nevíte, že ten kluk měl strašně ohnivý oči, a já litovala, že nejsem ta holka. Takže jsem si ten drobný příběh odžila pěkně já.

5
Marie (neregistrovaný) 17.12.2010, 17:14:11
Dahl je jistě mistrem mimořádných atmosfér, ale právě proto, že nenastalo nějaké mimořádné zjištění, to s Roaldem má málo společného. Halt každý čteme, jak umíme. I mezi řádkami. To ovšem neznamená, že Lucifer neumí...

4
Miloš (neregistrovaný) 17.12.2010, 17:03:20
[2]Roalda Dahla mám velmi rád a dva výbory povídek jsem si od něj koupil (Milostné rošády a Devětadvacet políbení). Luciferův pozorovací talent a schopnost jej literárně zpracovat je pozoruhodný, ještě přidat překvapivé vyústění, např. nějaké šokující zjištění, z čeho bylo těch 8 pokladů, a mohl to být úplný R. Dahl ;).

Lucifer
3
Lucifer 17.12.2010, 00:44:24
Marie, Zuzana to trefila ]Usmívající se

2
Zuzana (neregistrovaný) 16.12.2010, 23:27:09
Muzu se kompletne mylit, ale cetla jsem tu prihodu jako mimoradnou atmosferu v jinak beznem, znamem miste, ktere clovek pravidelne navstevuje. Neco bylo jinak. :) Dokonce mi to v necem pripomnelo Roalda Dahla.

1
Marie (neregistrovaný) 16.12.2010, 21:32:57
Abych pravdu řekla, Lucifere, nějak mi asi uniknul ten hlavní smysl vaší výpovědi. Taky ráda navštěvuju číny, dělám výzkumy, a tam kde jsem nejvíc spokojená, tam se vracím. Ale - co ta slečna vedle vás u stolu? Jsem z toho nějaká neumětelená. Je to dobře nebo špatně?

«     1     »