Kdo skutečně vládne světu?

rubrika: Pel-mel


Po pádu železné opony připravila v roce 1995 velmi významná skupina expertů, Rada pro zahraniční vztahy, zvláštní zprávu o budoucnosti amerických tajných služeb, z níž vyplynulo, že by se tyto služby měly využít pro špionáž ve prospěch amerických korporací.

 

Lucifer


the_secret_rulers_of_the_world_mini.pngNejvětší sjednocující světovou silou jsou peníze a správa světových financí je zásadní. Bohužel všechny finanční transakce - od nejmenších osobních plateb po velké národní a mezinárodní platby - poskytují příležitost zločincům, kteří se snaží systém zneužít. Loupež není zločin, který se omezuje na temné uličky světa, ale je také příliš častý ve správních radách zahraničních bank a částky, o které se jedná, bývají až neuvěřitelné. Na světových finančních trzích, které jsou velmi špatně regulované, mizejí biliony dolarů. Pokusy vypátrat tyto ztracené fondy zahrnují použití špičkových elektronických technologií, které původně špehovaly SSSR a jeho spojence. Od 9.11.2001 se tytéž metody uplatňují při maření operací financujících terorismus. Cena, kterou platíme za úspěchy v tomto boji, je narušování osobních práv a práva na soukromí. Národní bezpečnostní agentura monitoruje celý svět, čte e-maily a odposlouchává telefonní hovory. Finance a tajné služby jsou propojené a vlády si musejí v boji proti terorismu špinit ruce.

Vzhledem k tomu, že většinu světových médií ovládá doslova hrstka nadnárodních korporací, je možné zjistit, kdo skutečně řídí svět? Zprávy o událostech podléhají silné cenzuře těch, kdo jsou u kormidla. Nejlepší způsob, jak poznat, o koho jde, je podívat se do zasedacích síní správních rad těchto mediálních gigantů. Sedí tam členové téže tajné skupiny, která vytvořila OSN a sepsala v roce 1995 zprávu o budoucnosti amerických tajných služeb. Když dojde na aktivity nadnárodních korporací, hranice států mizí. Bez diplomatických omezení národů jsou tyto gigantické korporace schopné napadat další země a obsazovat jejich trhy s bezohledností typickou pro starověká impéria. Dokáží operovat ve všech oblastech obchodu a ovládat všechna stadia distribuce od levné otrocké výroby v rozvojových zemích po bohaté trhy na Západě. Tyto korporace jsou často finančně větší než země, které vykořisťují.

Řídí svět vůbec někdo? Nebo je to ve skutečnosti jen náhodná, chaotická polévka mezinárodních vztahů, které jsou jen z části řiditelné? Častost válek je znepokojujícím ukazatelem, že by to tak mohlo být. Lidské snahy řídit svět nejsou nic víc než marné pokusy pozvednout se nad ducha nacionalismu. Tuto teorii však nesdílejí konspirační teoretici. Ti jsou ochotni uvěřit, že se tajným skupinám podařilo zvládnout umění globální vlády. Toto tajné umění dělá tajné společnosti přitažlivými stejně jako jejich náboženské róby. Proč musí operovat ve skrytu? Proč jsou jejich identity skryty zvědavým očím? Opět je to proto, že jsou tyto společnosti považovány za nebezpečné. Nepředpokládá se, že by lidé uměli řídit svět. Je příliš velký. Alexandr Veliký ovládl všechno kolem sebe, ale jeho vláda netrvala dlouho a impérium se po jeho smrti rozpadlo.

Nadnárodní korporace se budou i nadále spojovat, dokud nedosáhnou takové obezity, že na ni začnou umírat. Skoro se zdá, že existuje jakási přirozená hranice, jak velká může taková organizace být. Pátrat v aktivitách korporací po známkách přítomnosti skrytých pánů loutek je obtížné, protože neustálé přesouvání fondů po celém světě vede k takovému stupni utajení, které může být ospravedlnitelné jen v případě, že se opravdu děje něco zlověstného. Nakonec se pravé důvody vynoří na povrch a ředitelé zmizí s miliony dolarů. Jestli hledáte důkazy o lidech, kteří se snaží řídit svět, nepátrejte po fiktivních superzločincích a jejich ďábelských plánech. Místo toho se poohlédněte po známkách skryté regulace, řízení a trestu. To jsou stopy moci. Hledejte lidi, kteří používají nejmodernější pátrací metody, aby dopadli defraudanty. Pátrejte po těch, jejichž dlouhodobý vliv na politiky nepodléhá rozmarům krátkodobých volebních úspěchů. Snažte se vypozorovat neměnnost ve změnách v administrativě. Nespouštějte z očí ředitele nadnárodních společností, kteří se scházejí se svými konkurenty v odlišném prostředí, třeba i při močení v lesích. Ale mějte vždy na paměti, že hledáte lidi, kteří nosí obleky a ne splývavé róby.

Zdroj: Thom Burnett, Alex Games - Kdo skutečně vládne světu?


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

4 Honza
Honza (neregistrovaný) 25.01.2011, 00:07:56
Z., tak to sme dva ... s tou pracej ... ale tak to má snad každej, ne?

3
Zuzana (neregistrovaný) 24.01.2011, 23:03:16
Zdravim, Honzo, mam se hodne pracovne a to je dobre. :)

2
Honza (neregistrovaný) 24.01.2011, 22:03:57
články tu sou dobrý, proto vobčas nakouknu. Ahojky, Zuzano,jak se máte ... myslim i ty vaše články ...

1
Zuzana (neregistrovaný) 23.01.2011, 23:44:14
Clanky jsou mimoradne dobre tento weekend. To ticho tady vidim jako velmi pozitivni znameni. Tak je to vzdycky, jak jsem si vsimla. ;)

«     1     »