Páteční pelmel

rubrika: Pel-mel


Mezi moje nejoblíbenější adrenalinové sporty patří návštěva naší akademické restaurace.

 

Lucifer


V široké paletě nabízených pamlsků se nejvíce vyjímá katův šleh. S trochou nadsázky by se tato lahůdka dala nazvat pokusem o sebevraždu. Slabším povahám doporučuji zapíjet Savem, silnějším jako předkrm zvolit hrachovou polívku. Před časem jsem při odevzdávání použitého nádobí zahlédl na knize přání a stížností misku s polívkou a vedle ní na otevřené stránce byl čerstvý příspěvek. Stálo v něm: Našel jsem v polévce švába. Zajímalo by mne, kolik jich ještě běhá po vaší kuchyni. Tahle jídelna je na zavření. A to jste si ještě zvedli ceny. Někdy na tenhle gastronomický bungee jumping nemám dost silný žaludek a jdu se najíst do čínské restaurace. Tam mě sice také budou chtít otrávit, ale o poznání decentnějším způsobem.

 

Některé módní výkřiky dokážou přežít i desetiletí. Jedním z nich jsou tepláky s lampasama značky adidas, které k nám na počátku devadesátých let přišly z východu. Tedy ony ve skutečnosti přišly ze západu, ale nejdřív si to namířily k našim východním bratřím, aby je vysvlékly z rubášek a vojenských stejnokrojů. Na vlně tohoto oděvního fenoménu se svezli i asijští trhovci, kteří zaplavili trh levnou, avšak neméně kvalitní variantou, jež se liší pouze v počtu pruhů na lampasech. Originální adidasky mají tři, asijská cover verze čtyři. Asijští trhovci to se svým svérázným smyslem pro humor komentovali tak, že čím víc pruhů, tím víc adidas. Vyrazit si na nedělní procházku do hypermarketu v adidaskách je i dnes velmi cool.

 

Odpolední dodatek:

 

Dnes jsem měl v akádě vločkovou polívku a zrovna jsem žertoval o švábech, když tu jsem z polívky skutečně něco vylovil. Vypadalo to jako kousek narůžovělého masa a chutnalo to jako tuňák z konzervy...


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Honza (neregistrovaný) 19.02.2010, 17:36:38
na vojně byly švábi(možná jiní brouci) v rejži běžně. Je to vařený, sterilizovaný, tak co.. Brouka vyhodit, pokrm dojíst. Též jsem viděl vařit velmi silný hovězí vývar z kravských oháněk, byly úplně zelené, a v tom kotli vypadaly jako úhoři. Polévka byla velmi dobrá. S jídlem to chce zdravej rozum...Včera si syn pochvaloval kousek eidamu, který byl týden rozbalen. Nu, opravdu, takový okoralý, pěkně dozrálý sýr..Prostě má lepší chuť... Du si dát červy.. :)

1 Tady se toho sešlo najednou moc
Mgr.Milda (neregistrovaný) 19.02.2010, 17:26:51
Takže- švábi (německy Schaben) se tak jmenují proto, že jejich černé nožičky připomínají švábské vojáky z 18. stol., jsou to však zvířátka neškodná a plachá. Já našel zase v omáčce asi 15 cm dlouhý černý vlas, vytáhl, vyhodil a dojedl, co bych taky za těch 56 kč chtěl? U vietnamců jím rád, jsou čistotnější, než mnohé české hospody a naučili se báječnou držťkovou. Pokud dělají gulášovku, vrhnou do toho hovězí konzervu a ta je taková rozvařená a narůžovělá. Možná ale také podlehnou pokušení a nasekají do toho z kostí obrané kuřecí, slepičí polévku málokdo chce.
Adidasky byly v Chorvatsku už před 50 lety standard, generálské lampasy nebo čtyři proužky, měsíc neprané tepláky tam byly společenským oděvem.
Akáda je asi mensa u nás, tam se vaří vědecky, bez soli a tuku a také to podle toho chutná. Dnes jsem si zašel do kasína finančního úřadu, to mám 20 m za rohem a za 3.20 euro jsem pojedl smažené kalamáry s italskou rýží. Mají tam ale i jídlo za 2.80, takže pro turisty v Mnichově absolutně tajný typ, je to v Alexandrastrasse, v samém středu města. Všichni taxikáři tam také chodí na oběd.

«     1     »