Ospalenka

rubrika: Pohádky


Bylo jednou jedno děvče a kromě toho, že bylo princeznou, bylo také velkým spáčem. A tak jí říkali Ospalenka.

Ospalenka spala furt.

Lucifer


Zatímco někteří jedli, pili, veselili se, Ospalenka spala. Zatímco jiní lhali, kradli, zabíjeli, Ospalenka spala. Ať už ti či oni dělali, co mohli - vstávali s kuropěním nebo na oběd, šli do práce, do banky s kulichem nebo do supermarketu s batohem, mačkali mobil nebo se zkrátka mačkali - Ospalenka spala, a spala, a spala. Ospalenka dokázala zaspat úplně všechno.

Ve snu se Ospalence zdálo vše, o čem se jiným nesnilo ani za bílého dne.

A tak zatímco Ospalenka spala, ostatní se rvali o chléb svůj vezdejší, bojovali, zápasili, podráželi si nohy, vzývali Alláha nebo jiného podobného strejdu, hromadili lup, exhibovali na verbálních kolbištích, sepisovali spisy, dopisy, nadpisy, odpisy a úpisy, klaněli se tu tomu, tu onomu, bušili v svoji chlupatou či depilovanou hruď, šlapali po cizích mrtvolách nebo lezli po čtyřech před svým vlastním stínem.

Jednou se Ospalenka probudila, rozhlédla se po tom širém světě, zívla a opět se uložila ke spánku. A spala, spala a spala. Sny se jí střídaly jako svatí na orloji, a dny, měsíce a roky plynuly jako voda v potoce ...

A pak se jí náhle v jednom snu zjevil princ, který bloumal po jakémsi hradu a užíval si všude vůkol rozprostírajícího se báječného ticha. Tento zvláštní princ Ospalenku natolik zaujal, že se ho rozhodla oslovit, což taky bezodkladně učinila. Princovi, který bloumal svým ztichlým hradem, se v tu chvíli zjevila princezna, jež mu položila následující otázku: "Jak se jmenuješ, milý a nezvyklý princi?" Princ se nejdříve vylekal, že nečekaně upadl do spánku, takže chvíli jenom kulil oči, ale protože byl slušně a královsky vychovaný, odvětil: "Jmenuji se Nespálek."

Jelikož jak známo, protiklady se přitahují, jin a jang se doplňují a zástrčka potřebuje zásuvku. A tak si Ospalenka uvědomila, že Nespálek je právě ten princ, kterého by si chtěla vzít. Tahle myšlenka ji natolik vzrušila, že se nečekaně probudila a oznámila svým královským rodičům, že se chce vdát za prince Nespálka, ať jí vystrojí družinu, že se ho vydá vyhledat. Král s královnou byli rádi, že se jim Ospalenka konečně pořádně probudila a řekli si: "Nu což, tak ať se holka projede, jistě jí to velmi prospěje, a pokud přitom ještě narazí na nějakého prince, který by se jí zamlouval, tím líp." A družina s Ospalenkou vyrazila vyhledat Nespálka.

Cesta to byla daleká, ale štěstí jim přálo, a tak ještě dříve, než padli vyčerpáním, dorazili do království, kde bylo podezřelé ticho. Instinkt Ospalence napověděl, že je na správné adrese. Bleskově vyhledala hrad, s velkým náskokem před svoji družinou se rozběhla po jeho chodbách a jala se prohledávat jednotlivé komnaty. V jedné z nich pak nalezla prince Nespálka, kterého rázně probudila, řekla mu, že se jmenuje Ospalenka, a požádala ho o ruku.

Nespálek neváhal, vyhlásil svatební hostinu, a jeho království se opět zaplnilo dvořany a poddanými. Ospalenka s Nespálkem byli oddáni, a od té doby se střídali ve spánku a království vzkvétalo, a vzkvétalo a vzkvétalo ...


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
5
Lucifer * 31.07.2012, 01:15:13
[4] Úžasný

Axina
4
Axina * 31.07.2012, 00:41:05
Naštěstí byly i krátké chvíle, kdy Ospalenka už nespala a Nespálek ještě nespal nebo kdy Ospalenka ještě nespala a Nespálek už nespal. Tak se stalo, že se jim narodila dvojčátka. Normálek a Normalenka. Děti rostly jako z vody. Záhy chodily spát v 10 hodin večer, vstávaly v 6 hodin ráno. 8 hodin denně studovaly (nejradši měly matematiku) a 8 hodin denně si dělaly, co se jim zlíbilo. Princ i princezna se kamarádili se silákem Honzou.
Když bylo Normalence a Normálkovi 18 let, zavítal opět do království velký drak. Ubytoval se v nedaleké jeskyni a okamžitě poslal na hrad esemesku, že pokud ráno nedostane Normálka a Normalenku k snídani, sežere Ospalenku, Nespálka a všechny poddané. Ráno Ospalenka ještě spala a Nespálek už spal. Zprávu přijali Normalenka s Normálkem. A protože už byli plnoletí, rozhodli se záležitost vyřídit sami. Poslali drakovi vzkaz, že:

Když drak z nosu síru pouští
a Honza na něj číhá v houští,
pak statistika předpovídá,
že nestvůra už neposnídá.

Protože

Statistika nuda je,
má však cenné údaje.

Drak, který byl slabý na matematiku a který byl vlastně slabý i na všechny hlavy (neboť si myslel, že Normálek s Normalenkou jsou vydatnější snídaně, než Nespálek s Ospalenkou a všemi poddanými) usoudil, že nemá cenu riskovat a odletěl bez snídaně do jiného království. Normalenka s Normálkem si počkali na chvilku, kdy byli oba rodiče současně vzhůru a o svém prvním vladařském úspěchu jim podrobně povyprávěli.

Dobrou noc a krásných snů moc a moc Usmívající se

Axina
3
Axina 31.07.2012, 00:37:26
Naštěstí byly i krátké chvíle, kdy Ospalenka už nespala a Nespálek ještě nespal nebo kdy Ospalenka ještě nespala a Nespálek už nespal. Tak se stalo, že se jim narodila dvojčátka. Normálek a Normalenka. Děti rostly jako z vody. Záhy chodily spát v 10 hodin večer, vstávaly v 6 hodin ráno. 8 hodin denně studovaly (nejradši měly matematiku) a 8 hodin denně si dělaly, co se jim zlíbilo. Oba se kamarádili se silákem Honzou.
Když bylo Normalence a Normálkovi 18 let, zavítal opět do království velký drak. Ubytoval se v nedaleké jeskyni a okamžitě poslal na hrad esemesku, že pokud ráno nedostane Normálka a Normalenku k snídani, sežere Ospalenku, Nespálka a všechny poddané. Ráno Ospalenka ještě spala a Normálek už spal. Zprávu přijali Normalenka s Normálkem. A protože už byli plnoletí, rozhodli se záležitost vyřídit sami. Poslali drakovi vzkaz, že:

Když drak z nosu síru pouští
a Honza na něj číhá v houští,
pak statistika předpovídá,
že nestvůra už neposnídá.

Protože

Statistika nuda je,
má však cenné údaje.

Drak, který byl slabý na matematiku a který byl vlastně slabý i na všechny hlavy (neboť si myslel, že Normálek s Normlalenkou jsou vydatnější snídaně, než Nespálek s Ospalenkou a všemi poddanými) usoudil, že nemá cenu riskovat a odletěl bez snídaně do jiného království. Normalenka s Normálkem si počkali na chvilku, kdy byli oba rodiče současně vzhůru a o svém prvním vladařském úspěchu jim podrobně povyprávěli.

Dobrou noc a krásných snů moc a moc Usmívající se

Lucifer
2
Lucifer * 31.07.2012, 00:25:15
[1] Úžasný

EvaO
1
EvaO * 31.07.2012, 00:23:37
Pohádka mi připoměla mé dětství. naši nám na jedny vánoce dali malé loutkové divadlo. Brácha je o 9 let mladší, takže bylo spíš pro něj. Všichni jsme se snažili hrát (mamka, já, taťka). My s mamkou - dramatické umělkyně, taťka nikoliv. Leč u malého bráchy uspěl bezkonkurenčně. Pohádka byla jednoduchá. princ šel vysvobozovat princeznu a musel přes les. Tam si lehl, že si odpočine. I začal v taťkově podání zívat, zívat, zívat, my už jsme spali skoro všichni, zívali o sto šest (zívání je nakažlivé !), až princ konečně usnul a my málem taky. Nakonec tu princeznu nějak osvobodil, ale dodnes nechápu, proč zrovna tahle ospalá pohádka bráchu tak zaujala. Jo, a to jsem zapoměla, že princ cestou potkal pomocníka Kašpárka, takže zívali a spali společně Ospalý . Pak zvládli i tu princeznu. Jo, dětská dušička je nevyzpytatelná. Tak, jdeme na kutě, jsem už Ospalenka. Princ už spí nejmíň dvě hodiny vedle v ložnici, na princeznu se vykašlal Smějící se Ospalý .

«     1     »