Bejbilonská pohádka

rubrika: Pohádky


Na vzdálené periferii jedné kuličkové hvězdokupky se nacházela dýchavičná hvězda, kolem níž se kutálela jedna jediná planeta připomínající ohlodanou briketu. Bylo to dost pusté místo, ale i tak se na něm svého času vylodila jakási pitoreskní družina v čele s NaBouchaným Dnesorem (NBD). Jen co NBD ihned po dopadu na povrch Brikety vysmrkal ze své nosní nanotrubičky lepkavé nanokuličky, prohlásil briketovou planetu za své království, čímž se de facto i de iure jmenoval jeho králem. Zbytek družiny blahosklonně povýšil na své poddané, Briketu přejmenoval na Bejbilon, tento název duplikoval i na své čerstvě narozené království a okamžitě se ujal jeho rekultivace.

 

Lucifer


Bejbilonská věžPočátky Bejbilonu nebyly věru až tak snadné. Polovina poddaných okamžitě po svém povýšení do tohoto stavu vyvolala palácový převrat, ačkoli palác ještě nebyl postaven. Vymstilo se jim to velmi krutě, jelikož první, co NBD nechal postavit, byl popravčí špalek. Zbytek družiníku v čerstvě získaném poddanském stavu sice pod svými plnovousy něco brblal, ale to bylo asi tak všechno, co si v zájmu zachování krčních obratlů dovolil. Tím byly nevalné počátky Bejbilonu valně ukončeny a ve zbytku jeho existence ho čekal už jen rozkvět.

 

Popravčí špalek byl jako již nepotřebný spotřební materiál odklizen do královského virtuálního inventáře a NBD nechal vykolíkovat pozemek megahektarového rozsahu. Kolem kolíků nechal vybudovat kumulativní palisády s jednou jedinou branou ozdobenou kuličkovými ložisky s barvoslepými potisky. Uprostřed nově založeného pohlavního města svého království pak nechal vztyčit kromobyčejně pitoreskní věž, do které nasáčkoval všechny své zbývající poddané a s partou svých věrných robotropů započal budovat a zároveň i hnojit psychotropní zahradu obklopující pitoreskní věž.

 

Palác se NBDovi Prvnímu a zároveň Poslednímu (NBDPP) už postavit nepodařilo, jelikož robotropům došel mazací řepkový olej, takže zrezivěli a byli jako již želputna nepotřebný materiál odklizeni do královského virtuálního inventáře. NBDPPovi se však podařilo do semipsychotropní zahrady vysadit sazeničky svých oblíbených fantasmagorických houbiček, které propašoval do prskoletu, v němž se svou pitoreskní družinou uprchl z věhlasného psychiatrického kabaretu. Své tělní tekutiny pak doplňoval z nedalekého vřídla lučavky královské a fantasmagorické houbičky zaléval de urinálními výsledky svého pitného režimu, což vedlo k jejich nebývalému rozkvětu, takže své mozkové dutiny mohl vydatně zásobovat jejich paramentální konzumací.

 

Byly okamžiky, kdy NBDPP ten kulinární mozkový injakulát drobátko přehnal, takže se mu podařilo upadnout do naprosté strnulosti. No a to byly okamžiky, kdy se z vězeňského habitatu kromobyčejně pitoreskní věže vyplížily skupinky dekomponovaných poddaných a nenápadně se začaly pást v NBDPPově semipsychotropní zahradě. V historických análech dotyčné kuličkové hvězdokupy se sice praví, že tímto došlo v Bejbilonu ke zmatení jazyků, ale tenhle výklad je evidentně zmatečný. Členové těchto skupinek se postupně rozdrobili na zcela jedinečné jedince, z nichž každý blábolil úplně jiné nesmysly naprosto jiným nesmyslným způsobem, což rozkvětu Bejbilonu žádné valné klacky pod nože neházelo.

 

NBDPP měl ve své houbičkami kuličkovitě ejakulované mozkové strnulosti nezvykle pasírované vizionářské sny, které zcela alotropně nebyly ani synchrotropně naprosto strnulé. Byly to kromneobyčejně barvolepé sny, v nichž docházelo k neukojitelným propleteninám kvantově kvaltovaných funkcí, takže se vše odehrávalo na všech místech, okamžitě a nadsvětelnohbitě. Stal se z něho absolutní vizionář – NBDPPAV. Poprvé a naposled.

 

Konec a Začátek

 

 


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
7
Stella 06.12.2016, 22:20:30
No, to je něco! Potom se dá věřit i tomu, že Voynichův rukopis je dílem šílence, jako že určitě není.
Vývod = česky závěr.
Stalin taky psal odborné spisy o gramatice.

Lucifer
6
Lucifer * 06.12.2016, 18:07:36
Jednadvacátý vývod babylon babilónoviče babilenka se nachází u jeho řitního otvoru. Smějící se Smějící se Smějící se

5
G (neregistrovaný) 06.12.2016, 16:00:12
Pozor, pozor, zvláštní hlášení.
Nová, lingvistická velká revoluční listopadová theorie na obzoru, babylon babilónovič babilenko potvrzen >

http://blog2.idnes.cz/blog.aspx?c=572084

Koho mi to jenom připomíná?...
GE
Usmívající se

Stella
4
Stella 23.11.2016, 09:52:49
G, nejdřív k tobě - hodně se o filmu píše, jsem zvědavá. Ale mezi popkornisty a ještě za milion peněz nepůjdu.

Lucifere, kde jsou ty časy:
V chalupě na kraji vesnice bydlela stará a ta měla dceru. Jednou šla stará na trh a dceři nakázala...

Moje první reakce po přečtení - kde je překladač?
To není psaní - to je sršení. Z toho se jeden musí nejdřív vzpamatovat. Invence obrovská, ale taky náročná, ač úplně bláznivá.
Zachování krčních obratlů, psychiatrický kabaret...
Je něco, co tam chybí?
Víc takových textů mě přivede do psychotropní zahrady za účelem paramentální konzumace.

Odcházím zcela dekomponovaná.

HÚÚÚÚ.
Nadsvětelnohbitě.

Křičící Překvapený

3
G (neregistrovaný) 23.11.2016, 03:41:31
Z komentářů jinde >

Film jsem videl, byl velice vysoko hodnoceny a tak jsem samozrejme ocekaval adekvatni filmovy pocin.Je to uzasny film, nutici k premysleni, borici klise o tom, jak mimozemska civilizace vypada, ci jak komunikuje.Predevsim predstaveny zpusob komunikace je neco fantastickeho a uzasne komplikovaneho.Jinak ale film tak vysoko nehodnotim, ocekaval jsem vetsi invenci, akci i odkaz filmu, o nemz by divak jeste dlouho premyslel.Rozhodne, dle meho usudku, byl Interstellar lepsi, vypravnejsi i nutici k sirsimu zamysleni.

Včera jsem na tom byl. Ono to scifi je i není. Mě se to hodně libilo. dal bych tomu tak 85 až 90%. Ale určitě to není pro každého a asi tak 2/3 lidí se to moc zamlouvat nebude. Ale komu se libil Interstelar nebo třeba 2001: Vesmírná odysea tak by na to měl jít.

Bye, bye, byebyloni

2
G (neregistrovaný) 23.11.2016, 03:20:17
Něco o vesmírném bejby lonu >

http://technet.idnes.cz/prichozi-je-vyborna-sci-fi-plna-hlouposti-fge-/tec_vesmir.aspx?c=A161121_142519_tec_vesmir_kuz
GVEM

Lucifer
1
Lucifer * 23.11.2016, 00:43:16
Rainbow - Gates of Babylon

https://www.youtube.com/watch?v=mso2g8lBGAQ

Nevinný

«     1     »