Nebavěnka

rubrika: Pohádky


Na jedné malé planetě jedné malé hvězdy v jedné malé galaxii na okraji jedné malé kupy galaxií se nacházelo jedno malé království, které se nazývalo Zábavné. Nazývalo se tak proto, že od shora dolů, tedy od krále až po nejpoddanějšího poddaného se všichni snažili, aby se neustále bavili. A měli proč.

 

Lucifer


Jeden z velmi dávných králů tohoto království se jednou cítil tak unuděně, že vydal dekret, že ho každý obyvatel, na kterého narazí, a to od shora dolů, tedy od královny přes rádce až po nepoddanějšího poddaného musí nějak pobavit. Jeho následovník tento dekret upgradoval až na úroveň, že každý musel pobavit každého, s kým se setkal, a když se mu to nepovedlo, obě strany byly postaveny před soud, který prozkoumal, která z nich nese hlavní vinu. Buď první strana neuměla pobavit, anebo se pobavit neuměla druhá strana, a naopak. Viník pak byl deportován do exilu na sousední planetu, která se nazývala Unuděná.

 

Jednomu mnohem pozdějšímu královi se však narodila princezna a vznikl velký problém. Princezna už sama o sobě vypadala tak ošklivě, že každému, kdo se na ni podíval, byla jakákoli zábava rázem naprosto nedosažitelná. Král měl naštěstí dvacet dioptrií, takže mu to byla putýnka, jelikož brejle měl vždycky ušmudlané od svého šnuptychlu. Hůř na tom byla královna, která měla ostříží zrak, takže si pro jistotu každou chvíli šňupla lajnu kokainu nebo pervitinu. A co bylo ještě horší, princezna se bez přestávky tvářila tak znuděně, že i královský šašek, který se ji pokoušel pobavit nejrůznějším kejklením s neuvěřitelnou urputností, urychleně ukončil svůj život utopením v hradní fontáně, ačkoli v ní nebyla žádná voda.

 

Království Zábavné, od rádců až pod nejpoddanější poddané, s výjimkou Josefa Vyskočila, který tvořil zadní voj, upadlo do naprostého šoku, což princezně, které se začalo říkat Nebavěnka, byla naprostá putýnka.

 

Král, kterému se začalo říkat Šnuptychl první, měl o zábavu postaráno. Když přes své silně dioptrické brejle pozoroval, jak jeho království začíná zábavně vzkvétat, vydal dekret, že všichni obyvatelé království, s výjimkou Josefa Vyskočila, který tvořil zadní voj, se mají dostavit ke kolébce princezny Nebavěnky, aby se pokochali pohledem na její krásu, v důsledku čehož se měli pobavit až k naprostému úžasu. Rádcové se mu to snažili rozmluvit. Polovinu jich nechal popravit, zbytek se dobrovolně utopil v hradní fontáně bez vody.

 

Vypadalo to už doopravdy blbě, královna sjetá jako lajna, princezna Nebavěnka rozšklebená jako traumatologický psychiatr, rádcové nikde, poddaní se sápali do hradní fontány, jen král si šnuptychlem leštil svoje brejle. A tu najednou se objevil Josef Vyskočil, který vyskočil ze zadního voje. Inu, najednou to nebylo, princezně Nebavěnce už bylo sedmnáct let a z celkového počtu poddaných zbývalo jenom sedm trpaslíků, včetně Josefa Vyskočila, který tvořil zadní voj, a říkalo se mu Šmudla.

 

Šmudla přistoupil k princezně Nebavěnce a před její rozšklebený ksichtík nastrčil zrcadlo. Nebavěnka ještě nikdy zrcadlo neviděla, takže se podivila, přestala se šklebit jako špatně vypraná ponožka od ropuchy a prohlásila: „Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, kdo je na světě nejošklivější a nejnudnější.“ Zrcadlo se na ni zašklebilo a řeklo: „Nejošklivější a nejnudnější na světě jsi ty, Nebavěnko, ale když Šmudlovi vypereš ponožky, staneš se nejkrásnější a nejzábavnější princeznou království Zábavného.“ Nebavěnka se podívala na Šmudlu a řekla: „Naval mi svoje ponožky.“

 

A tak se království Zábavné opět stalo tou nejzábavnější dovolenkovou destinací na jedné malé planetě jedné malé hvězdy v jedné malé galaxii na okraji jedné malé kupy galaxií. Ze sousední planety Unuděná se vrátili všichni exulanti, král Šnuptychl první měl jako obvykle o zábavu postaráno, královna se odkýblovala na odvykačku, za šesti trpaslíků se stali rádcové, a když Šnuptychl první odešel do důchodu, stal se králem Josef Vyskočil Šmudla první a překrásná královna Nebavěnka se začala bavit šňupáním nejrůznějších lajn.


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

5
Zuzana (neregistrovaný) 10.07.2017, 21:12:31
Kdyby něco, doporučuji obrátit se potvořitelku pohádek čistého humoru bez vtipu.

4
APUVNPM (neregistrovaný) 10.07.2017, 21:00:46
Pohádka o hloupém princi Honzovi je lepčí hepčí než Krasněnka. Taková dadaistická křížená postrealismem. Akorát chrono-logicky nepřesná. Švidrat začala Ošklivěnka hrůzou, když spatřila hloupého Honzu. No a až si ji hloupej Honza vzal, začala vedle starého, hloupého Honzy ke všemu taky stárnout, tudíž hrbit se a kulhat, ale ne tolik, aby mu nakonec neutekla. Utekla. Ne však proto, že se líbila hloupému Honzovi, s tím se při jeho hlouposti počítalo, ale protože hloupej Honza se nelíbil jí.

Za peníze hloupého prince Honzy si koupila rovnátka na všechny svoje barvy duhy-neduhy a vzala si dalšího pitomce prince Budulínka Mladšího a tak se pohádka opakuje, co jsou na světě hloupí princové Honzové a Budulínkové a podnikavé Ošklivěnky, fejsliftované na Krasněnky. ;) Proto bývalé Osklivěnky už neštuppují ani neperou páchnoucí radoby chlapácké ponozky. :)

APUVNPM


2
Sto ty znajes (neregistrovaný) 10.07.2017, 17:50:00
Pro oživení ožralého kingdomu stačila projížďka autem na čerstvém vzduchu za asistence publika vyústěným Nebavěnkou, která se mu nakonec přece jen povedla, ale až po vyprání páchnoucích ponožek.

Měl naštěstí dvacet dioptrií, takže mu to byla putýnka, jelikož brejle měl vždycky ušmudlané od svého šnuptychlu. Hůř na tom byla královna, která měla ostříží zrak, takže si pro jistotu každou chvíli šňupla lajnu kokainu nebo pervitinu.


Sjetá jako lajna, se odkýblovala na odvykačku. Šnuptychl první se jal pokračovat v psaní rad a pojednáni. Rádcové se mu to snažili rozmluvit, polovinu jich nechal popravit, zbytek se dobrovolně utopil v hradní fontáně bez vody, předtim, než mu stačili poradit traumatologického psychiatra. Šnuptychl první ale pro jistotu přece jen odešel do důchodu, stal se králem Josef Vyskočil Šmudla a první královna Nebavěnka - 0šklivěnka z něho měla celoroční Veselé Vánoce, které přála i v pohádce chybějící obludce, zvané baba-jaga, toho času ona i perníček mimo provoz. ;)


Koněc filma.1 EE - eventuální end
Starý kocour (neregistrovaný) 10.07.2017, 16:18:36
A tak lajnovali a smáli se a chcechtali a pokud neumřeli, tak se chechtají dodnes.

Když jsou rádcové trpaslíci, ani to jinak dopadnout nemůže, že?

«     1     »