Bylo nebylo aneb Jak to nebylo

rubrika: Pohádky


Multipohádka. Každý komentátor se může připojit k jejímu pokračování.

Angioletto


brana_casu_ze_zelene_mlhoviny.jpg"Honzíkůůů...." nese se lesem naléhavé volání. "Prosím, ozvi se mi, moc se bojím!" Chvíli bylo naprosté ticho, jaké dokáže být jen v lese, jen pár ptáčků zpívalo svoje naučené a stále stejné árie. Najednou zapraskaly suché větve na zemi. To jak se někdo přibližoval směrem k volajícímu. "BAF!!!" "Fuj to jsem se lekla, ty jsi nemožný, víš jak se bojím od té doby, co jsme byli zavření u té odporné Ježibaby. Do smrti už nechci vidět perník!" "No tak Maruško, je to už tři roky. Neboj, teď už na nás nevyzraje", snaží se Honzík uklidnit sestru. "Hele, víš co, já už mám těch borůvek dost, raději se vrátíme domů. Stejně jsem je málem leknutím rozsypala." "Tak jo, ale půjdeme tou neprobádanou zkratkou. Slíbila jsi to." Maruška chtěla protestovat, ale představa, že bude dříve doma, ji uklidnila.

Vyrazili na cestu, ze které se postupně stávala cestička, pak úzká pěšinka a pak jen křoví. "A je to tady zase! Že jsme zabloudili?" začala si zoufat Maruška. "Nešil a pojď, támhle vidím nějaký tunel, to bude určitě ta zkratka", odhodlaně vykročil Honzík a Maruška bojácně za ním. Tunel měl stěny z kamenů a bylo z jeho vnitřku cítit vlhko. Přes protesty popadl Honzík sestru za ruku a vyrazil nebojácně dovnitř neznáma.

Šli podél stěny, zdálo se snad už půl hodiny tmou, až i Honzík začal pochybovat: "Ještě kousek a když neuvidíme světlo, vrátíme se." A v tom okamžiku uviděli před sebou ne obyčejné denní světlo, ale jasně zářivou zelenou mlhovinu. "Pááni, co je to?" vyslovili téměř současně. Trošku bojácně se už oba dva přibližovali k tomu úkazu. Honzík natáhl ruku a nic se nestalo, bylo to stejné, jako s obyčejnou mlhou, proto vykročili dál. Prošli zelenou mlhovinou a až nyní uviděli ústí tunelu s denním světlem. "No vidíš, já ti to říkal Maruško, že je to zkratka." Maruška pocítila úlevu a tak poposkočila radostně vpřed. "Hele, tam sedí venku nějací hoši", ještě podotkla.

Přicházejíc k partičce pěti mladíků už zdálky zdravili: "Pozdrav Pánbůh, nevíte, kudy máme jít směrem ke Lhotce?" zeptal se slušně Honzík. Všichni z té party se na ně nevěřícně podívali a ten zřejmě nejstarší vyhrknul: "Ty vole, z který cvokárny ste zdrhli? A co to máte za hadry? Dete na školní besídku nebo co?" Honzík s Maruškou netušili, proč na ně tak divně chlapec mluví a stejně tak divně zírali i oni na podivné oblečení celé party. Raději půjdeme dál, myslel si Honzík a vyrazili prostě rovně za nosem. "Hej, nemáte cígo?" slyšeli ještě za zády a vůbec netušili, o čem ten chlapec mluví. Něco tady nehrálo, ale to nebylo ještě to nejhorší, protože co uviděli později, jim doslova vyrazilo dech.


komentářů: 94         Komentáře (94)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

94
Astra (neregistrovaný) 03.12.2011, 18:29:57
(92)Ano, jsem to já. Tak jo, nic se neděje!

Axina
93
Axina 03.12.2011, 17:03:04
[92] Předpokládám, že jste to vy, Astro. Nějak vám vypadlo vaše jméno ze stejnojmenné rubriky ve formuláři na vložení komentáře.
Teoreticky jsem na řadě, prakticky nikoli. Já si teď multipsaní skutečně nemohu dovolit. Ten stres pomine bohužel až začátkem února. Pak si zase případně budu ráda "hrát" se slovíčky.

92 Multivyprávění
(neregistrovaný) 03.12.2011, 15:08:42
Hmmmm, tady to čeká nějak dlouho na nové téma. Není náhodou na řadě Axina?

Axina
91
Axina 30.11.2011, 20:35:51
Nesmím zapomenout na Lucifera. Poprvé se multiangažoval Usmívající se A dokonce ve verších. Toho nejsem mocna. Myslím, že bychom mu to měli/měly "vrátit" pomocí příspěvků do "Námořnické".

Axina
90
Axina 30.11.2011, 20:32:40
[88] Angioletto, to není jen výměna komplimentů: Vaše první kapitola pohádky/příběhu "Bylo, nebylo" byla prostě neodolatelná. Musela jsem psát, i když jsem si to vlastně vůbec nemohla časově dovolit. Děkuji Usmívající se

Axina
89
Axina 30.11.2011, 20:28:33
[87] Ne tak úplně, Astro. Ze začátku si to víc užívám, volně fabuluji podle dosavadního textu. Ke konci ale začínám přemýšlet, jak skloubit všechny příspěvky tak, aby výsledek vyzněl logicky. A byl pokud možno úderný Usmívající se

88
Angioletto (neregistrovaný) 30.11.2011, 20:05:11
Astro napodceňuj se, tvoje závěrečná je nápaditá a líbí semi. Je to kratší než naše, ale to nevadí, důležité je, že máš fantazii.
Já mívám sice vždy v hlavě nějakou představu, ale taky pak sednu, začnu psát a jde to nějak samo. Žádnej zázrak, ale jen amatér. Pokaždý mám před tím pocit, že nic nevyrobím.Usmívající se
To Axina se mi zdá jako profík. Perfektní.
Moc děkuji všem, že jste mojí pohádce dali děj, duši a každý kousek sebe.
Ty tři varianty konců je fajn nápad.

87
Astra (neregistrovaný) 30.11.2011, 19:50:13
Teda dívky, překonaly jste se!JÁ JSEM BŘÍDILKA! Vy zřejmě odpovědně tvoříte nejdřív koncept. To já to mydlím hlava nehlava, z jedný vody na plot. A potom to takhle dopadá.

86
Angioletto (neregistrovaný) 30.11.2011, 19:09:28
To je krásný Lucifere, děkuju za perfektní tečku za pohádkou.

85
Angioletto (neregistrovaný) 30.11.2011, 19:06:17
Ps. Omlouvám se za chyby, pár jich tam je a už jsem to nevychytala.

«     1    2  3  4  5  6  7  8  9  10   »