Posvátná hora Tchaj-šan

rubrika: Prezentační koutek


Tchaj-šan (Taishan, Tai Shan) je posvátná čínská hora. Tyčí se nad městem Tai An v provincii Šan-dong. Hlavní štít této hory se nachází v nadmořské výšce 1545 metrů.

EvaO


Ačkoli je hora v současnosti velkým turistickým lákadlem, zachovala si punc posvátnosti a přitahuje množství poutníků. Ti se zde modlí a pálí papírové peníze, aby si získali náklonnost bohů. Na posvátnou horu můžete vystoupat po svých, nebo se nechat vyvézt až téměř na vrchol minibusem či lanovkou. Pokud zvolíte cestu pěšky, nevyhnete se útokům místních prodavačů, kteří se vám budou snažit vnutit všechno možné, tričky počínaje a odznáčky konče. Na druhou stranu si zase budete moci vychutnat přírodní scenérie a množství chrámků, které stojí podél cesty.

Většina turistů však přijíždí autem až k bráně Zhong Shanmen, která je v polovině hory. Potom se vezou lanovkou k bráně Nan Tianmen, která je nejblíže vrcholu. Od brány Nan Tianmen už musí každý po svých. Od úpatí na vrchol hory vede kamenné schodiště, které má přes 7 000 schodů. I když se to nezdá jako příliš náročný výstup, některé úseky jsou přece jenom obtížnější. Zvláště schody u brány Nan Tianmen jsou velmi příkré a je zapotřebí mnoho sil absolvovat každý schod. Přesto je uprostřed lidského hemžení nemálo bělovlasých lidí, kteří výstup na horu Tchaj-šan považují za důležitý životní cíl.

 


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
1
Axina 25.03.2012, 03:23:30
Do té lanovky bych nevlezla ani za nic Usmívající se

«     1     »