Čertí poklábosení


Komentáře (16652)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 139 »

mefi
15026 To Zuzana115024 nebo 15013
mefi * 02.03.2018, 20:12:23
.
Moře:

Tiché viděti = není příčina k pláči

Rozbouřené viděti = veliký hněv

Po něm choditi = zázračný účinek

.

Blue Time - Blues starý ženský (Petr Kalandra)

https://youtu.be/tdimSj8MOyY

.
Ahoj


15025
Tahiti (neregistrovaný) 02.03.2018, 20:09:37
Mefi, dva dny mi nešel internet, nemohla jsem odpovědět. ...Takže pardon.

Snář jsem nejen v ruce držela, ale mám někde dva různé. Myslela jsem naivně, že vaše nabídka na výklad vznikla proto, že se hodláte sny zabývat s rozmachem sobě vlastním, a že nám budete vyprávět (opřen o snář) váš vlastní výklad. To by bylo jistě dost zábavný. Nechcete to zkusit? S vyplazeným jazykem Ahoj

15024 15013
Zuzana (neregistrovaný) 02.03.2018, 19:20:15
Mefi:

Zdalo se mi o mori, ktere mam za rohem. Tedy nic z vaseho snare. Dik za odpoved.

15023 St. Kocour:
Zuzana (neregistrovaný) 02.03.2018, 19:16:03
Vase posledni slova ve vasem poslednim prispevku 15021:

"Nechávám vám váš pohled a zachovám si současně svůj."

Nevyjadrila jsem v teto debate zadny svuj pohled na vasi nebo svoji 'rouru sveho vaseho presvedceni". Zaver je tedy ciste ve vasi hlave a fantazii.

Ale mohu dodatecne napsat i kdyz o tom pred vasim vstupem nebyla zadna rec.
Nemam rada diktatory, jejich systemy a opresivni rezimy. To jsem nekdy napsala uz nekolikrat - nekde jinde a jindy. Nikoliv v teto debate - zduraznuji. Prinesl jste otazku, nesouvisejici s tematem, vy sam. Vas pohled je vase vec. Nesouvisi vsak se sny, probiranymi v debate o snech.
Srdecne Z.

15022
Zuzana (neregistrovaný) 02.03.2018, 16:12:59
St.Kocoure a z ceho jste vycetl rigiditu, kdyz jste sem napsal svoji reakci na moje vypraveni o kamaradove snu (predmetu debaty of zacatku).?

Proste jsem si asociaci vzpomnela na sen meho kamarada. Nebylo to ani o komunismu, ani o nacismu a jakekmukoli ismu. Mozna byla rec o prizivnictvi, pak by bylo na miste diskutovat konkretne o tom zakonu.
A vy jste na ro ragoval mimo predmet debaty svoji oblibenou mantrou o odtrzenych "migrantech".

Zkratka jste rozmlzil debatu jinam. Ke svemu oblibenem tvrzeni, ze nejste rigidni a exulanti jsou odtrzeni. To uz jste napsal mockat a vzala jsem to na vedomi. Ale budu-li psat, ze venku prsi, nebude to proto, ze jsem kdysi byla politickym uprchlikem a ted jsem Americanka a Ceska, ale o tom, ze venku prsi.

Vam se nikdy nestalo, ze kricite ze sna v hruze z toho, co se vam zdalo? A kdyz vas ta hruza probudila, tak se vam ulevilo, ze to byl jen sen? V moji historce pisu o probuzeni z oskliveho snu, ktere skoro vsichni zname, dovedeno ad absurdum.

Takze porozumime si (mozna)tehdy, kdyz se budeme drzet tematu. Jestli jste do partaje vstoupil, skoro vstoupil nebo nevstoupil je namet k jine debate, zrovna tak jako vas pohled na vsechny ismy.

Muzu na obsah vaseho posledniho prispevku pozdeji reagovat presto, ze se nedrzite puvodniho...ale zatim jednak venku prsi, druhak at prsi, nebo neprsi, musim jet za povinnostma. Zatim...

15021 Pro Zuzanu
Starý kocour (neregistrovaný) 02.03.2018, 14:43:32
Těžko si porozumíme. Pro mě není (jakákoliv) víra úctyhodná. Je to jen to, v co daný člověk věří. Křesťanství, židovství, islám, ateismus, komunismus, antikomunismus...
Zbavil jsem se časem jakéhokoliv rigidního postoje. Jsem \\\\\\\"mimoň\\\\\\\". Stranou davu. A nenávist až do smrti? K ničemu. Jsme tu nejméně dva další,kteří přišli o majetek. A žijí dál bez toho, že by si do každodenně uvědomovali, litovali se a nenáviděli potomky těch, kteří jim majetek vzali.
Komunismus byla teorie, která je nádherná, ale kterou realizovali nedokonalí lidé. Tedy právě proto je nerealizovatelná, stejně jako jiné systémy.
Je si třeba uvědomit, že tady bylo 1 500 000 komunistů různých sort, kteří byli komunisty poctivými, prospěchářskými, zatlačenými do té organizace osudovými podmínkami. Spousta z nich je teď (nikoliv kupodivu) jiného přesvědčení.
Stejně tak jinde a jindy to byli lidé jiné \\\\\\\"víry\\\\\\\". Moje prateta byla německá nacionalistka. Na Hitlera ji nikdo nesměl sáhnout. A to přitom její muž skončil kdesi v Rusku pod zemí. Ale kromě toho to byla milá stará paní, která uměla báječný štrůdl.
S komunisty se nebavíme... S nacisty se nebavíme... S muslimy se nebavíme, s ateisty, židy i křesťany také ne...
Tak tohle není svět, který by se mi líbil.
Co by měl cítit otec, kterému zachránil život syna chirurg - komunista?

Jednoduše: Odmítám se dívat na svět nějakou
úzkou rourou vlastního přesvědčení.

Nechávám vám váš pohled a zachovám si současně svůj. Úžasný

mefi
15019
mefi * 02.03.2018, 12:28:51
.
Už se neschovávají! Mimozemšťané jsou přímo nad Vámi!

https://youtu.be/vOhKtphkheo
.
Smějící se

mefi
15018
mefi * 02.03.2018, 08:05:15
.
Pranostika na 1. března

Odkud toho dne vítr fouká, odtud jaro a léto nejvíce foukat bude..

Zdroj: Jaroslav Dušek, Pranostiky a svatí v českém kalendáři

Neřež & Katarína Koščová - Živě v Paláci Akropolis (2013)

https://youtu.be/QdaKzVkRNcI

.
Usmívající se

15017
Zuzana (neregistrovaný) 02.03.2018, 04:55:22
A "obrovska pozitivni zmena" pro exulanty byla v moznosti se svobodne a beze strachu vyjadrovat. Strach jsem pocitovala jen v emigrantskych snech (ze jsem zpatku u Husaka a nemuzu zpet) a potom na ceste za rodici tesne pred revoluci, kdyz uz ambasada udelovala viza. Piste radeji k predmetu, St. Kocoure. S vyplazeným jazykem

Ospalý

15016
Zuzana (neregistrovaný) 01.03.2018, 23:18:50
St. Kocoure, zaprve nejsem emigrant. Byla jsem politicky uprchlik , neboli exulant.

Emigranti prichazi z ekonomickydh duvodu. Je to pochopitelna, ze lidi zijici ve spatnych ekonomickych podminkach, ale presto ne v koncentracnim tabore, jako jsme zili my, odejdou tam, kde maji sanci na lepsi materialni zivot.

Ja jem ale utekla, nevystehovala jsem se. Utekla jsem z koncentraku. Za to jsem byla komunisty potrestana odnetim veskereho pozustavsiho majetku a trestem vezeni na jeden a pul roku, v pripade, ze se do komunistickeho raje vratim. Nevratila jsem se. Stala jsem se Americankou. Americani moji situai chapali a dali mi svoje obcanstvi. Po mnoha letech a zmene rezimu na velky natlak a po dlouhem boji ceske obcanstvi byli nuceni vratit i kdyz neochotne a neradi. Bez ukradeneho ceskeho majetku, ten mi dodnes nenahradili.
Ted jsem American a Cech. Zadny vnitrni cejch nepocituju a nepocitovala nikdy, ani minutu. Ale najdou se Cesi, kteri by mi radi takovy 'cejch' prilepili na celo. To se jim nepovede. ;)

Zatreti o tom nebyla rec.
Popsala jsem osud cloveka, ktereho jsem znala v totalite. K tomu osudu, jak vidim, nemate nic.

Muj prispevek se tykal snu, o nichz tu byla rec diky Mefiho snari. Vzpomnela jsem si na sen naseho kamarada a predpokladala, ze pokud bude reakce, bude k tomu snu. Jednou jsem totez popsala na Neviditelnem Psu k clanku podobneho zamereni. Prisli ctenari a napsali mne, ze muj prispevek je vystiznejsi nez clanek sam. Tj. pochopili, oc mi slo. Vam to zrejme uniklo, z cehoz se nestrili. :)

Jestli jste nevstoupil do zlocinecke organizace, pak JE to vase zasluha. Muj utek je akt meho rozhodnuti pod natlakem okolnosti. Nedelam z toho zasluhu, odvahu to chtelo na obou stranach. Jak zustat v koncentraku, tak zacit zivot v cizi zemi uplne od zacatku, docela pod nulou.

Pokud jsem na to tema kdy zazertovala, duvod je neustale zduraznovani zdejsich prispevatelu, ze jsem odrzena od ceskeho reality. Nejsem. Usmívající se

15015 2 Zuzana
Starý kocour (neregistrovaný) 01.03.2018, 21:55:14
Chápu, že když někdo opustí vlast, je to pro něj obrovská změna.
Cejch (vnitřní, na nic nenarážím) na zbytek života. Být emigrantem je jen rozhodnutí. Není to ani zbabělost, ani hrdinství, nýbrž vyřešení osobní situace.
Ale - není (u některých) takové řešení svých problémů třeba ve vstupu do strany? Tehdy - nebo i teď? Neudělal jsem to - ale taky to není zásluha. Ani zbabělost. Jen rozhodnutí.

mefi
15014
mefi * 01.03.2018, 19:12:11
.
Petr Kulhánek - Velmi nestandardní přednáška

https://youtu.be/iqp1uZyHnjc
.
Zamilovaný

mefi
15013 To Zuzana15011
mefi * 01.03.2018, 19:06:30
.
Voda, vodička na oči = něco nerada uvidíte

Vodárna = nemocnice

Vodotrysk = potěšení


Caro Emerald - Riviera Life

https://youtu.be/BZ4V8U0Wd20
.
Usmívající se

15012
Zuzana (neregistrovaný) 01.03.2018, 15:03:45
O snech a kriminalech jednu, ktere je do poklaboseni skoda, ale pod Okoralenku taky - neni kam se vrtnout. Ale Cert to vem, jsem karmajogin bez naroku na odmenu.

Meli jsme kamarada, ktereho komunisti zavirali pravidelne za prizivnictvi, protoze povinne a oficialne nepracoval. Jinak makal jako vztekly, ale to se nepocitalo. Maloval a to dobre.
Kamaradi ho meli radi. Kupovali mu pivo a jine povzbujici napoje, dodavajici inspiraci k malovani obrazu.

Jednou ho zase zavreli a on si to trpelive dsedel. Po navratu vypravel, jak se se mu ve vezeni zdalo, ze ho zavreli. Probdil se za vlastniho kriku hruzou. A kdyz se rozhledl, strasne se mu ulevilo.
Byl nezpecne zavreny.

(Jsem coby 'cizinec'do(statecne) odtrzena od ceske eality? To by se mi taky ulevilo. S vyplazeným jazykem Mrkající

15011
Zuzana (neregistrovaný) 01.03.2018, 14:48:09
'Tahity' snar asi drzela. Cesky Snar. V rukou.
A to je taky jediny snar, ktery jsem ochotna akceptovat ja, matinko. S vyplazeným jazykem

Koukam jako puk. Brezen za kamna vlezem, prvni navstevy Pakistan Aghanistan. A ctou si Okoralenku.

Gun map taky nefunguje, protoze hlasi 8 navstevniku, videt jsou jen Praha a US. Ostatni si tam jen tak anonymne zblunkaji. A okoravaji.

Zdalo se mi o vode. Ta obvykle ohlasuje prichazejici nemoc. Je to tim, ze jednomu je horko a ma zizen.

Cesky snar (koupim si na jare v CR)mam jen uryvcich v casopisech Svedectvi, vydavaneho exilem, zatimco Sipkova Ruzenka spala, nekteri spokojene doma, jini meli 'fesacke' pokoicky ve 'fesackych' lriminalech. Spali tam spokojene? Clovek si zvykne na vsechno.
Co se jim tam asi zdalo? Pise to Havel v dopisech Olze?

«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  135  136  137  138    139    140  141  142  143 . . . . . . . . . .  1107  1108  1109  1110  1111   »