Pohádky


« strana 5 »

Ustrašenka


Na jednom konci jakési spirální galaxie se nacházela hvězdička a kolem ní kroužila pouze jediná planeta, což samo o sobě už bylo trochu divné. Planeta však kroužila velmi čiperně a v tak blahodárné vzdálenosti od své neduživé hvězdičky, že na ní vznikl život, nejdříve maličký, ale pak se rozrostl v celé království.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


O chlapečkovi (na hradě z písku)


Chlapeček na pláži osaměl. Jeho rodiče někam odešli. Všichni někam odešli. Už ani nevěděl kdy a kam, protože si stavěl hrad z písku.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vánočněnka


Vánočněnka nebyla nijak zvlášť hezká princezna, a navíc byla ještě velmi churavá.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Dušičková


Tahle pohádka bude o princi a princezně, jejichž jména nejsou vůbec důležitá. Říkejme jim tedy On a Ona.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Děsivěnka


Okurková sezóna pokračuje, léto opět kulminuje, plodný podzim stále v nedohlednu, a tak jsem se rozhodl, že doplním pohádkový koutek. Pohádka, která bude následovat poté, až opustíte perex, však tentokrát bude mírně řečeno nezvyklá, takže kdo si zvykl na ty zvyklé, toho předem varuji. Relativně nedávno jsem tady už měl psychedelickou básničku, nyní se tedy pustím do psychedelické pohádky a citlivějším povahám doporučuji, aby si ji radši ani nečetli. Chápu, že i ty nejcitlivější povahy budou mít po tomhle úvodním proslovu i přes varování nutkání přeci jenom do té pohádky nahlédnout. Pokud tomu tedy neodoláte, připravte si alespoň nějaké uklidňující kapky, popřípadě nápoj s obsahem resveratrolu, usaďte se do nějakého pohodlného křesílka a ještě, než překročíte hranici perexu, upadněte alespoň na chvíli do jakéhokoli meditačního stavu. Nedávno jsem někde četl, že Číňani vymysleli nový meditační způsob, při němž si položíte na hlavu klacek. Takže klacek na hlavu, ne do ruky.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Ospalenka


Bylo jednou jedno děvče a kromě toho, že bylo princeznou, bylo také velkým spáčem. A tak jí říkali Ospalenka.

Ospalenka spala furt.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Unavenka


Bylo jednou jedno velmi rušné království, někde v samotném nitru rušné galaxie, a tam se jednoho dne královně a královi narodil princ, který už od prvního pohledu působil dojmem, že je velmi unavený.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


«   1  2  3  4    5    6  7  8  9  10   »