Zrnění a Probuzení

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Přicházím se závěrečnou částí mého povídavého kvarteta, abych doplnil ten předchozí triptych - Opět v noční kavárně Satori, Povídavá nálada, Víkendová kouřová clona – za účelem vyjasnění jeho obsahu.

 

Lucifer


Zrnění

 

Když člověk zaseje zrno, musí se o něj starat. Nejen aby vůbec vzklíčilo, což je samozřejmě základní předpoklad uskutečnění tohoto záměru, ale aby vzklíčilo to, co od něj čeká. Když se to povede, začíná ta nejtěžší fáze, dokončit celý záměr tou správnou sklizní. Ten proces může trvat mnoho let a člověk se nesmí nechat ničím rozptylovat. Jakmile totiž podlehne jakémukoliv nepřístojnému, i když velmi lákavému rozptýlení, sklidí jen plevel.

 

Veškerá předchozí snaha vypěstovat ze svého zrna žádanou sklizeň přijde vniveč.  Ale ani tehdy nemusí klesat na mysli. Musí se poohlédnout po jiném zrnu, poučit se z předchozího nezdaru a započít nové zrnění.

 

 

Probuzení

 

Nacházím se na úpatí úsvitu. Jako bych se probouzel z dlouholetého spánku. Nebyl to spánek úplně odtržený od reality. Ani náhodou. Vnímal jsem ji, ale přes selektivní brýle. Vnímal jsem ji způsobem profesionálního pozorovatele a nevidím žádný důvod, abych z výsledků a závěrů svých pozorování nějak ustupoval. Vše bylo v naprostém pořádku, jen ty zatracené selektivní brýle.

 

Po svém návratu z Vinohradské nemocnice před čtyřmi lety jsem jisté puzení k probuzení pocítil. Mé selektivní brýle byly silně narušeny, ale sundat je ze svých očí definitivně se mi nepodařilo.

 

Nijak zvlášť jsem o tom nepřemýšlel. Bylo to takové přirozené puzení k probuzení, jež však začínalo v poslední době mizet skoro do ztracena. Byly okamžiky, a zrovna v poslední době, kdy jsem to puzení vnímal čím dál tím intenzivněji. Jenže ke sklizni zrnění nedocházelo. Stále ještě něco chybělo, nějaký ten poslední a nejdůležitější kamínek do této mozaiky. A když už jsem upadal na mysli, tak ten kamínek do mozaiky konečně zapadl. Vsadil se tam jako grál, jako šém do čelního mozkového laloku Golema.

 

Netvrdím, že se mi to konečně podařilo. Vše ukáže čas. Jedno však vím velmi dobře. Jakousi sklizeň jsem zrovna započal. Vím, že můj dlouholetý spánek, jenž mi bezpochyby přinesl mnoho dobrého, inspirativního a užitečného, se skončil.

 

Probudil jsem se a překročil svůj Rubikon.

  


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
8
Lucifer * 26.05.2014, 19:28:32
Koukl jsem znovu na radar, a první vlna bouřek mířících do Prahy se začíná rozplývat. Takže asi nic moc. Úžasný

Stella
7
Stella 26.05.2014, 19:26:33
Golem neklíčí, ale viz odstavec jedna.

Dusno je všude... Přejde.
Hezký večer s blesky a deštěm - pročistí se vzduch. Usmívající se

Lucifer
6
Lucifer * 26.05.2014, 17:22:04
Koukl jsem se na radar a první vlna bouřek se už dostala k východnímu okraji Prahy. Už aby to dorazilo, je tu nějak dusno.

Lucifer
4
Lucifer * 26.05.2014, 17:10:40
Astro, někdo ho (radši) ani nehledá.

Stello, šém sloužil k probuzení Golema. O tom, že do té doby klíčil, jsem nikde nečetl. Mrkající

V každém případě vám oběma děkuji za milé a inspirativní poznámky. Úžasný

Stella
3
Stella 26.05.2014, 16:19:17
Po přečtení odkazu na Golema nezbývá než dodat: Hodně štěstí!
Vyrovná - li se Golem se skutečností, že musí být pod stálým dohledem (jinak nastane pohroma nevídaná) a že se šém může ztratit.
Lucifere, to minulé nebyl spánek, to bylo klíčení.

A pozor na bouřky, už se sbírají.

Astra
2
Astra 26.05.2014, 15:55:01
Najít šém, Lucifere, trvá někdy opravdu hodně dlouho - a chce to nějakou ránu (třeba utrpení pomáhá), aby člověk prokouknul a pochopil, co je to, co vlastně hledá. Svůj šém hledáme všichni, někdo ho ovšem nenajde nikdy! S vyplazeným jazykem

Axina
1
Axina * 26.05.2014, 12:00:09
Sorry, já vím, že je to poněkud OT, ale je to půvabné:

http://www.novinky.cz/krimi/337356-straznik-v-praze-si-hral-s-pistoli-a-jedinym-vystrelem-zranil-tri-kolegy.html

Všem zúčastněným byla podle mluvčí také nabídnuta pomoc psychologů Smějící se


«     1     »