Archiv - Červen 2015


« strana 1 »

Tajný symbol

rubrika: Pel-mel


posledních víkendových střípcích a střepinách jsem vyjádřil pochybnost o tom, zda uskutečním poslední červnovou nedělní procházku. Učinil jsem tak z důvodu, který vám zatajím, který ale vedl k tomu, že jsem byl přesvědčený, že něco takového už do konce června neuskutečním. Avšak po probuzení do nedělního poledne se v mé mysli poznenáhlu vybavil jakýsi můj zcela vlastní tajný symbol. Ten mi pravil, že se mám vydat do Edenu a pokusit se přehrábnout přihrádky zlevněných knížek. Abyste tomu porozuměli, pod Edenem myslím jistou část pražské čtvrti Vršovice, především pak nákupní centrum nedaleko jakéhosi fotbalového stadionu v dosahu ulice Vršovická, k němuž mě váže můj zcela vlastní tajný symbol.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Světlonošovy víkendové střípky a střepiny 5

rubrika: Pel-mel


Je tady čtvrtý poslední červnový víkend, během něhož bych vás chtěl oblažit svými dalšími střípky a střepinami. Základem budou mé první dvě nedělní červnové procházky, třetí jsem vynechal, ne proto, že se mi o ní nechce psát, ale proto, že jsem ji neuskutečnil, a jestli uskutečním tu čtvrtou, to v této chvíli ještě nevím. Neumím věštit z čajových lístků. Kromě toho přidávám jeden ještě zábavněji laděný mimo procházkový střípek. To vše si rozeberte dle vlastního psychického rozpoložení, aniž byste utrpěli jakýkoli těžký duševní otřes.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Třináctá komnata

rubrika: Poetický koutek


(Fénixův dopis na rozloučenou)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Prostě to udělejte

rubrika: Pel-mel


V příspěvku Vlčí dilema a myš jsem naznačil, že bajka o chlapci, který měl neustálé nutkání všude kolem sebe vidět vlky, inspirovala nejen jednoho spisovatele k napsání knížky, ale stála též u zrodu pozoruhodného psychologického experimentu, který vešel ve známost jako „vlčí dilema“. Popisem tohoto experimentu zahájím další příspěvek z Psychopatova průvodce, a jak se k němu staví běžný člověk a jak psychopat. Následovat bude několik poznámek týkajících se prokrastinace (chronické tendence odkládat realizaci důležitých věcí) a jak se z ní vymanit s pomocí zkušeností hodného psychopata, v čem se v této souvislosti liší fungování mozku běžného člověka a psychopata, a co má společného prokrastinace a perfekcionismus.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Imaginace

rubrika: Poetický koutek


(Předpotopní)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Revoluce RNA

rubrika: Populárně naučný koutek


Deoxyribonukleová kyselina (DNA) byla až donedávna považována za královnu nukleových kyselin, jelikož jsou z ní vytvořeny geny, kódovaná řeč, kterou je napsán manuál života. Ribonukleová kyselina (RNA) byla povětšinou považována za sluhu DNA. Je to signální látka, jež vyřizuje buněčné pochůzky pro svého pána, sluha a nosič, který shromažďuje aminokyseliny, aby DNA mohla najít své vyjádření v proteinu. Jenže mikrobiologové a genetici se poznenáhlu dopracovali k úžasnému zjištění, že RNA není jen jakýmsi poskokem DNA, ale něčím mnohem více.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Letní masturbace

rubrika: Poetický koutek


(Kataklyzmatická)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Timequake by myself

rubrika: English Corner


Maybe you have indicated that some time ago I have incorporated here one special corner which is in English – English Corner. In this corner you can find only two pieces of contributions. The first one is translated to the Czech language that is very complicated; the second one remained only in the much simplified language that is, of course, English. I would like to fix up this unbelievable and unjustifiable omission, so that I am coming with the third piece of contribution to this corner. My inspiration to do this was initiated by the semi-autobiographical literal work Timequake created by Kurt Vonnegut. Let’s go on to the Timequake by myself.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


«     1    2   »