Archiv - Červenec 2020


« strana 1 »

Sluneční ráno na Junkáči

rubrika: Pel-mel


Nastal poslední den v červenci roku 2020. Po noční pracovní pauze jsem se opět usadil na lavičce v horní části Junkáče se dvěma plechovkami Gambáče, abych se přivítal se Sluncem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Jó pes, ale vosa!

rubrika: Pel-mel


Nedávno jsem s pomocí Chodníku plném slimáků naznačil, že se v rámci pracovního nasazení zabývám nočními směnami. U této příležitosti jsem si postupně vybudoval jakýsi rituál, který aplikuji při odchodu z nočního pracoviště. Je tak roztomilý, že jsem se rozhodl podělit se o něj s vámi.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Rekonstrukce (Někdo tady řádí?)

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Na Neviditelném čertovi se dějí divné věci. Jako by tady řádil nějaký skřítek. Začalo to v dubnu tohoto roku, kdy zmizel skoro celý Neviditelný čert. Správce NČ ho po mém upozornění rekonstruoval a vše se zdálo být zase v pořádku. Jenže ono to není ani teď. Skřítek nedá pokoj a maže především mé příspěvky. Jeden nebo dva jsem si smazal sám, ale od dubna je řada takových, které zmizely bez mého přičinění. A tak v nejbližších dnech bude docházet k jejich resuscitaci.

 

Lucifer


Zaznamenal jsem, že zde zmizelo několik mých příspěvků. Nejdříve jsem si všiml, že chybí Alzheimerovo blues v Poetickém koutku. Mělo se nacházet mezi Sedmou cestou a Malušenkou. Odkaz na něj jsem dával v mnohem pozdějším příspěvku Sametová (V zapomnění). Tehdy fungoval, teď to vypadá takto: Článek neexistuje! Poté jsem zjistil, že v Archivu chybí příspěvky z ledna a února 2010.

 

Nejdříve počkám, co mi na to řekne správce NČ. Pokud obnoví vše, co zde chybí (mimo ten jeden nebo dva mnou smazaných), rekonstruovat a resuscitovat NČ nebudu. V opačném případě ano. Kupříkladu Předjarní II atp. Rekonstrukce prvních dvou měsíců po vzniku NČ je jiný oříšek. Je to historická záležitost a byla tam řada zajímavých komentářů. Pakliže správce NČ tuto část neobnoví, učiním částečnou reminiscenci, ovšem bez těch komentářů.


komentářů: 2         


Lidožroutská historie

rubrika: Povídání


Po Alkoholistické idylce od Jaroslava Haška vám z téhož zdroje přináším Lidožroutskou historii. J. Hašek v ní svým nenapodobitelným humorem skloubil misionářství tří hlavních křesťanských směrů s kulinářskými dovednostmi původně pohanských lidožroutů. Berte to jako druhou zahřívací oddechovku před příchodem Kámasútry. Dobrou chuť!

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Chodník plný slimáků

rubrika: Povídání


V pondělí brzy ráno jsem šel z noční směny v jedné instituci na okraji Prahy k nejbližší stanici metra, ze které mám tři stanice do stanice svého bydliště, které se kupodivu nenachází v Bohnicích, v nichž je instituce, do níž se asi budu muset brzy nastěhovat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Alkoholistická idylka

rubrika: Povídání


Posledního dne měsíce června jsem zde uveřejnil Sexuální příručku z roku 1894 od Ruth Smythersové, kterou jsem získal na webových stránkách PDF knihy. Tato příručka působí velmi cudným dojmem, a tak jsem slíbil, že to příště vyvážím výňatkem z Kámasútry. Neslíbil jsem ovšem, kdy to příště bude, čímž chci nenápadně naznačit, že teď ještě ne. Rozhodl jsem se, že učiním takové zahřívací kolo v podobě povídky od Jaroslava Haška, jež se jmenuje Alkoholistická idylka a vyšla roku 1912 v časopise Karikatury. Zdroj, který jsem použil, se jmenuje Povídky II a pochází z téhož internetového portálu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Podivné léto

rubrika: Pel-mel


Léto už nám překročilo polovinu července a kde nic tu nic. Zdá se, že roční období se začínají stávat bezobsažnými. Zima nezima, léto neléto, jaro a podzim též o ničem. Počasí se nám poněkud zglobalizovalo, tak jako my. Vše začíná vypadat tak nějak stejně, my též.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Férovka

rubrika: Vinárna U Čerta


Imaginární rozhovor

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Budapešť

rubrika: Pel-mel


Ve svých genech mám po svém otci maďarské předky. Maďarskému jazyku vůbec nerozumím, Igen? V Budapešti jsem byl pouze jednou. S rodiči, strýcem, tetičkou a dvěma sestřenicemi jsme tudy jeli kdysi za totáče na výlet do Rumunska a Bulharska. Přítomen byl ještě můj mladší bratr, který se nám v budapešťském zábavním parku plném kolotočů ztratil. Po mnoha letech se mi ztratil na řeckém pobřeží můj mladší syn. Oba byli nalezeni, ten první už ale nežije. Věci se v našich životech točí tak nějak dokola. Asi proto, abychom z toho kolotoče našli cestu ven. Kam? Zkuste přemýšlet. V poslední době mám pocit, že už se mi přemýšlet nechce. Ale co ten kolotoč?!

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 15         


Fujarovka

rubrika: Vinárna U Čerta


Tohle ale fuck t není báseň, něco takového bych si složit nedovolil, jednou jsem dokonce skládal uhlí na nádraží, ne z vagónu, ale z pontónu či bontónu, paměť už mi občas neslouží, někdy si nedokážu ani vzpomenout, co je to paměť, někdy venkonce ani, co je to ani.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«     1     »