Ten vůz už jel ...

rubrika: Povídání


Dovoluji si přijít s dalším námětem "příběhu" pod názvem - TEN VŮZ UŽ JEL ... Měl by pojednávat o ženě středních let, Boženě, která pracuje jako účetní v malé firmě. Je vdova, bezdětná, má jen málo radostí v životě. Večery tráví s počítačem, což je jediné její rozptýlení...

Astra


rose-car-bontten.jpgI. kapitola

Je neděle, dopoledne. Božena si obléká zástěru, bude vařit. Má chuť na drůbeží játra, k nim trochu rýže, ano, to bude dobré. Božena čistí játra, proplachuje je v cedníku a v kastrole míchá nadrobno nakrájenou slaninu a cibulku. Trochu jí slzí oči, dílem od cibule, ale tím větším dílem ze smutku.Už dlouho je sama, je jí krušno. Pouští si rádio karaoketexty. Hned první slova písničky ji rozplakala. Až tak, že málem připálila cibuli. Přes clonu slz míchá játra a snaží se pobrukovat s Maruškou písničku.

Větrák v notebooku na stole tiše přede. A najednou cink. Božena rychle odstavuje játra z plynu, usedá a čte: Milá Boženko. Velice mne dojal Váš příběh a tak nelením a hned odepisuju. Rád bych si s Vámi vyprávěl dodal vám trochu energie do života a sílu. Jsem též středního věku, sám jak ten kůl, děti už se rozprchli. Máte-li zájem odpovězte. Zatím ještě ne váš, ale to může být brzičko jinak. Váš Bedřich.


komentářů: 89         Komentáře (89)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
89 Axino
Lucifer 19.11.2011, 21:57:28
Uvidíme zítra. V každém případě to nezapadne. Poslední Astřino multipovídání se také hned neujalo, a teď už je tu skoro devadesát komentářů.

Axina
88
Axina 19.11.2011, 21:44:54
[86] [87] Taky nejsem pro to něco mazat. Toho bohdá nebude, aby český blogař z webu utíkal Usmívající se Lucifere, nezačal bys prvním příspěvkem navazujícím na Angolettin úvod? Bude nás to motivovat k netušeným výkonům!

Lucifer
87 vymazat?

86
Angioletto (neregistrovaný) 19.11.2011, 20:49:33
Dobře, můžeme počkat tak dlouho, jak bude Astra potřebovat. Každý má občas problémy a mě by fakt mrzelo, kdyby se aspoň nepokusila. Nebo to může Lucifer vymazat. Možná to nebyl až tak dobrý nápad.

85
Astra (neregistrovaný) 19.11.2011, 19:42:53
V těchto dnech nebudu mít čas. Mám problémy. Prosím, abyste mě vynechaly,omluvte mě!

Axina
84
Axina 19.11.2011, 19:26:40
Astro, říkala jste, že při zadání tématu máte vždy v hlavě kostru příběhu. A my vám s Angioletto rušíme váš předpokládaný konec příběhu. PROSÍM, NAPIŠTE NÁM VAŠI VARIANTU !!!
A pěkně dlouhou Usmívající se V rozsahu 3 příspěvků, jak jste předpokládala.
Přejdeme tím na vyšší level tvorby. Trochu něco jako Kinoautomat. Mne jste nechaly uplatnit moji variantu. Angioletto popsala, jak by pokračovala, kdyby musela navázat na vás. Dlužíte nám to. Předem co nesilněji děkuji Mrkající

Axina
83
Axina 19.11.2011, 19:06:42
[82] Pokud bychom pokračovali/pokračovaly kontinuálně, tak vy, Astro. Já na tom zase nejsem časově nejlíp. Kéž by se ještě někdo připojil. Ale budu se snažit.

82
Astra (neregistrovaný) 19.11.2011, 18:56:51
No,tohle téma pro mě moc není. Pokusím se do toho nějak dostat, ale neručím za výsledek.Na to je dobrý Lucifer. Já pro to nemám vhodnou fantazii. Tak kdo je teď na řadě. Axina?

Lucifer
81
Lucifer 19.11.2011, 13:30:07
Angioletto, vidím, že jsme se těsně minuli ]Usmívající se Sanitární filtr ještě stále běží, ale už jsem ho trochu upozadil či odklonil ]Mrkající

80
Angioletto (neregistrovaný) 19.11.2011, 13:25:53
Díky Axino, myslím, že by byla fakt sranda, kdyby nás psalo víc. Uvidíme, co na to ještě Astra. Je to spíš o odreagování od různých starostí i té práce. Mimochodem sám nejvyšší Lucifer má s pohádkami a fantazií vůbec bohaté zkušenosti, takže by mohl taky občas něco přihodit. Uvidíme, až projde tím sanitárním filtrem.

Lucifer
79
Lucifer 19.11.2011, 13:23:48
[76] [77] Během dne se tak stane. Vlevo se zároveň objeví další odkaz, přičemž to předchozí multipovídání tam ještě nějakou dobu zůstane.

Axina
78
Axina 19.11.2011, 11:01:09
Navrhuji nechat založit nový odkaz s názvem "Multipovídání Bylo, nebylo ...", případně "Multipohádka Bylo, nebylo ..."

Axina
77
Axina 19.11.2011, 10:40:47
[76] Ještě ráno jsem byla stoprocentně rozhodnutá, že si dám od psaní na NČ oddech. Ten virtuální život je náročný a pokud mám pracovat, tak jednoduše nespím. Ovšem námět Angioletty mě dostal! Už dlouho jsem se nesetkala s něčím tak inspirativním. Žádné jiné téma nevymýšlím. Tohle nemůžu trumfnout! Jen bych stála o to, aby se nás zapojilo víc.

76
Angioletto (neregistrovaný) 19.11.2011, 10:18:48
Áčka, předhazuji dnes po vydařeném spánku námět na další seriál. Děkuji také tímto Astro za milé ocenění, ale myslím, že na TV akce rozhodně nemám. Ale bylo moc příjemné to číst. Tak tedy zase něco trochu bláznivé fantazie. Axina může navrhout další námět a pak jeden z nich rozjedem. Tak tedy:

BYLO NEBYLO ANEB JAK TO NEBYLO.

"Honzíkůůů...." nese se lesem naláhavé volání. "Prosím, ozvi se mi, moc se bojím!" Chvíli bylo naprosté ticho, jaké dokáže být jen v lese, jen pár ptáčků zpívalo svoje naučené a stále stejné árie. Najednou zapraskaly suché větve na zemi. To jak se někdo přibližoval smměrem k volajícímu. "BAF!!!" "Fuj to jsem se lekla, ty jsi nemožný, víš jak se bojím od té doby, co jsme byli zavření u té odporné Ježibaby. Do smrti už nechci vidět perník!" "No tak Maruško, je to už tři roky. Neboj, teď už na nás nevyzraje," snaží se Honzík uklidnit sestru. "Hele, víš co, já už mám těch borůvek dost, raději se vrátíme domů. Stejně jsem je málem leknutím rozsypala." "Tak jo, ale půjdeme tou neprobádanou zkratkou. Slíbila jsi to." Maruška chtěla protestovat, ale představa, že bude dříve doma jí uklidnila. Vyrazili na cestu, ze které se postupně stávala cestička, pak úzká pěšinka a pak jen křoví.´" A je to tady zase! Že jsme zabloudili?" začala si zoufat Maruška. "Nešil a pojď, támhle vidím nějaký tunel, to bude určitě ta zkratka" odhodlaně vykročil Honzík a Maruška bojácně za ním. Tunel měl stěny z kamenů a bylo z jeho vnitřku cítit vlhko. Přes protesty popadl Honzík sestru za ruku a vyrazil nebojácně dovnitř neznáma.
Šli podél stěny, zdálo se snad už půl hodiny tmou, až i Honzík začak pochybovat. "Ještě kousek a když neuvidíme světlo, vrátíme se." A v tom okamžiku uviděli před sebou né obyčejné denní světlo, ale jasně zářivou zelenou mlhovinu. "Pááni, co je to?" vyslovili téměř současně. Trošku bojácně se už oba dva přibližovali k tomu úkazu. Honzík natáhl ruku a nic se nestalo, bylo to stejné, jako s obyčejnou mlhou, proto vykročili dál. Prošli zelenou mlhovinou a až nyní uviděli ústí tunelu s denním světlem. "No vidíš, já ti to říkal Maruško, že je to zkratka." Maruška pocítila úlevu a tak poposkočila radostně vpřed. "Hele, tam sedí venku nějací hoši," ještě podotkla. Přicházejíc k partičce pěti mladíků už zdálky zdravili: Pozdrav Pánbůh, nevíte, kudy máme jít směrem ke Lhotce?" zeptal se slušně Honzík. Všichni z té party se na ně nevěřícně podívali a ten zřejmě nejstarší vyhrknul "Ty vole, z který cvokárny ste zdrhli? A co to máte za hadry. Dete na školní besídku nebo co?" Honzík s Maruškou netušili, proč na ně tak divně chlapec mluví a stejně tak divně zírali i oni na podivné oblečení celé party. Raději půjdeme dál, myslel si Honzík a vyrazili prostě rovně za nosem "Hej, nemáte cígo?" slyšeli ještě za zády a vůbec netušili o čem ten chlapec mluví. Něco tady nehrálo, ale to nebylo ještě to nejhorší, protože co uviděli později jim doslova vyrazilo dech.

75
Astra (neregistrovaný) 18.11.2011, 12:26:44
Omlouvám se za všechny překlepy dozadu i dopředu!

«     1    2  3  4  5  6   »