Archiv - Červenec 2012


« strana 1 »

Když jsi smutná

rubrika: Vinárna U Čerta


Když jsi smutná, vylov svoje vzpomínky a vydej se na kluziště.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Ospalenka

rubrika: Pohádky


Bylo jednou jedno děvče a kromě toho, že bylo princeznou, bylo také velkým spáčem. A tak jí říkali Ospalenka.

Ospalenka spala furt.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


One Misty Moisty Morning

rubrika: Vinárna U Čerta


Náhle jsem si opět vzpomněl na britskou folk-rockovou kapelu Steeleye Span, jejíž písničky jsem objevil někdy v osmdesátých letech minulého století.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Čas

rubrika: Povídání


Na počátku tohoto týdne, na jehož konci se ponořím do hlubin šumavských lesů, bych si zde dovolil zcela neprofesionálně zafilosofovat o jistém pojmu, fyzikální veličině zvané čas.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Pijavice (barometr, který kouše)

rubrika: Pel-mel


V souvislosti s tímto živočichem vás žádným kvizem trápit nebudu. Není třeba se na nic ptát, protože kdo si s tímto tvorem neumí poradit, tomu ublíží, a kdo umí, toho vyléčí. Nechme však těch srandiček, předávám slovo jedněm z mých nejoblíbenějších popularizátorů nápravy všeobecné nevědomosti, Johnu Lloydovi a Johnu Mitchinsonovi:

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Letní evoluce

rubrika: Poetický koutek


Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Menší andělé podruhé

rubrika: Povídání


Je tady zase pátek a mě napadlo, že bych tu mohl zavést páteční povídání. Vzhledem k tomu, že tento den pravidelně slaví určitý typ jurodivých bytostí, tak by šlo o páteční jurodivé povídání. Ale jak známo, valná část našich předsevzetí či plánů nenávratně mizí v propasti našeho jurodivého koloběhu, nemohu tudíž tuto novou tradici zaručit. Přinejmenším to však zaručím alespoň dneska, takže se hezky posaďte a poslouchejte.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


V pavučině sítí - v říši náhody II

rubrika: Populárně naučný koutek


V pavučině sítí - v říši náhody I jsme se seznámili s Eulerem, který stál u základů teorie sítí, ve druhé části přicházejí na scénu dva skvělí maďarští matematici Pál Erdős (křestní jméno se někdy uvádí jako Paul) a Alfréd Rényi, kteří položili základy teorie náhodných sítí. Pojďme se nejdříve seznámit s Paulem Erdősim, geniálním matematikem, který nikdy neměl víc majetku, než jen trochu šatstva, která se mu vešla do malého koženého kufříku.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Egyptské náboženství

rubrika: Pel-mel


Po Andělském hradu mě v knížce Simona Coxe Andělé a démoni - fakta zaujala minikapitola, která se týká egyptského náboženství a obsahuje velmi zajímavou myšlenku, jež dává toto náboženství do souvislosti s Ježíšem Kristem.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


«     1    2  3  4   »