Vinárna U Čerta


« strana 4 »

Brixen nadohled


Už se to blíží. Za třináct dní nasednu někdy v pět hodin ráno do vlaku a zamířím do Brixenu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


onchešV ej ýnjets monej yt


Srpenec se nám začíná zvolna rozjíždět na plné obrátky a stejně jako Psychorvanec na úvod zatápí pod tropickým kotlem. Okurky už nepřipomínají mumie, ale prací prášek. Někteří lidé melou z posledního radostně upadajíc do psychotropických halucinací. Hromadné zájezdy či nájezdy písečných kobylek nabývají neskonale uvědomělého charakteru, sušené vodní vážky jsou k dispozici v supermarketech a jim přidružených kontejnerech, ale jinak je všechno stejný, jenom…

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Astrolog v roztrhané šále


V tomhle šíleném vedru nejsem schopen ze sebe vypotit nic tak klopotně obsažného. A zdroje by byly i vlastní nápady, dokonce jsem si v posledním satoriho tažení na papírek napsal i kousek úžasné básně, jenže ten papírek se už stihl vypařit. Nejhorší je to sucho. Marně vyhlížím déšť, něco se už vůkol objevilo, ale v Praze ani kapka. Říci, že nastal konec vodníků v Čechách, je velmi tristní oznámení, jež by se hodilo na náhrobek Vodnáře. Dle horoskopického kalendáře jsem Vodnář a ten suchopárný horor prožívám už v posledním tažení.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


První březnová - Nostalgická


Prapodivný únor, který postupně zatuhl ve stavu beztíže, v monotónně se opakujícím stavu o ničem, kdy se každý den podobal všem ostatním, a nic se nepodobalo ničemu, co by se od února dalo očekávat, definitivně zatáhl svoji poslední záclonu a odněkud z jeho podzemí začal nesměle rašit první březnový klíček. Takové prťavé nedochůdče svého němého únorového předřečníka. A na mě padla nostalgie, prapodivná vize, v níž se chaoticky střídají obrazy z již dávno odplynuté minulosti, a celému tomu vévodí nádherný plameňák.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Opět v noční kavárně Satori


V poslední době jsem tuto svoji oblíbenou a téměř pravidelnou zastávku, o níž jsem se tady již několikrát zmiňoval (viz třeba Satori, Satori II, Osvícený stůl v Satori) stále více vynechával. Přinesla mi hodně. Po návratu ze svého šíleného pádu do kolejí metra (viz třeba Kterak oholit neviditelného čerta, Solaris, Vánočněnka) jsem v ní postupně nalézal jakýsi azyl, místo popracovního rozjímání, probouzení, kde jsem si zvykl připravovat některé příspěvky do Neviditelného čerta. V poslední době však toto kouzlo začalo vyprchávat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Hvězdy v tůních


Páteční preludium podletí

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 25         


Růžová pentle


Usoudil jsem, což se mi, věřte nevěřte, někdy stává, že bych měl zase dolít trochu čistého vína do vinárny U Čerta. Bude v tom trochu hokej, protože to, co tam doleju, bych z prvního pohledu měl nasypat do Poetického koutku. Jenže zaplavovat ten skvost čertího poetična kdejakou rýmovačkou by asi nebylo až tak úplně skvostné. Takže: Na zdraví! Dnes s valným předstihem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Konec dovolené


Skončila se má zdravotní dovolená.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Enigma


Enigma byl přenosný šifrovací stroj (mechanismus), používaný k šifrování a dešifrování tajných údajů. Enigma byla používána od počátku dvacátých let dvacátého století, nejdříve pro šifrování civilních zpráv, později ji začaly používat i armády a vlády některých zemí, například Německo ve 2. světové válce… Zbytek si přečtěte na Wikipedii nebo kdekoli jinde.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Chi mai


V tento podmračený páteční srpnový večer přicházím do čertí vinárny s poklidnou skladbou od Ennio Morricone. Název znamená v italštině něco jako „kdokoliv“. Pokud je za tím otazník, pak to znamená „kdopak?“. Takže, když se mě zeptáte: „Kdopak s tebou dneska byl?“, odpovím: „Kdokoliv“.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 50         


«   1  2  3    4    5  6  7  8 . . . . . . . . . .  14  15  16  17  18   »