Vinárna U Čerta


« strana 5 »

Růžová pentle


Usoudil jsem, což se mi, věřte nevěřte, někdy stává, že bych měl zase dolít trochu čistého vína do vinárny U Čerta. Bude v tom trochu hokej, protože to, co tam doleju, bych z prvního pohledu měl nasypat do Poetického koutku. Jenže zaplavovat ten skvost čertího poetična kdejakou rýmovačkou by asi nebylo až tak úplně skvostné. Takže: Na zdraví! Dnes s valným předstihem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Konec dovolené


Skončila se má zdravotní dovolená.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Enigma


Enigma byl přenosný šifrovací stroj (mechanismus), používaný k šifrování a dešifrování tajných údajů. Enigma byla používána od počátku dvacátých let dvacátého století, nejdříve pro šifrování civilních zpráv, později ji začaly používat i armády a vlády některých zemí, například Německo ve 2. světové válce… Zbytek si přečtěte na Wikipedii nebo kdekoli jinde.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Chi mai


V tento podmračený páteční srpnový večer přicházím do čertí vinárny s poklidnou skladbou od Ennio Morricone. Název znamená v italštině něco jako „kdokoliv“. Pokud je za tím otazník, pak to znamená „kdopak?“. Takže, když se mě zeptáte: „Kdopak s tebou dneska byl?“, odpovím: „Kdokoliv“.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 50         


Hej ty!


Dnes zde bude otevřena pouze vinárna U Čerta. V té čertí vinárně sice budu, ale vesměs neviditelný. Na pozadí vám bude hrát hudba, která vás osloví: Hej ty! 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


Loďka na řece


S hrůzou jsem zjistil, že jsem už jeden a půl měsíce nenavštívil vinárnu U Čerta.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Norské dřevo z Gumové duše


A je tady zase pátek. Asi bych se už neomezeně opakoval, kdybych se pokusil naznačit, že lidé s alternativní duší dnes mají svátek. Takže se tvařte, že jsem vám tuto triviální informaci znovu nepředložil jako hlavu gorgony Medúsy na míse. Dnešek však právě proto, a proti jakýmkoli jiným očekáváním, se zde, v tak viditelně neviditelném čertím virtuálnu, bude odehrávat ve vinárně, která má neuvěřitelně přiléhavý název U Čerta.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Kde jsou ty časy


Začínám mizet do útrob svých sanitárních víkendovin. Tentokrát ale nebudou jenom sanitární, budou přímo rekultivační.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Na světě se občas stává...


Do hlavy mi proudí neustále stejná píseň...

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


«   1  2  3  4    5    6  7  8  9 . . . . . . . . . .  16  17  18  19  20   »