« strana 313 »

Západní fyzika a východní mystika

rubrika: Filosofický koutek


V dějinách lidského myšlení asi obecně platí, že nejplodnější vývoj se odehrává tam, kde se střetávají dva různé myšlenkové proudy. Tyto proudy mohou vycházet ze zcela odlišných kulturních oblastí, z různých dob, z prostředí odlišných kultur a náboženských tradic. Když se opravdu setkávají, když mohou skutečně interagovat, můžeme doufat, že povedou k novému, zajímavému vývoji. - Werner Heisenberg

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Pokus o záchranu orchidejí

rubrika: Pel-mel


Britští vědci podnikají pokusy zachránit orchideje.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 2         


Luciferův sloup

rubrika: Pel-mel


Víte, kde v Praze stojí Luciferův sloup?

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Po kapkách

rubrika: Vinárna U Čerta


Naplňuje se láhev po kapkách...

 

Lucifer 


Celý článek »

komentářů: 3         


Doktor jako instalatér

rubrika: Pel-mel


Lékařská krize dosahuje vrcholu. S blížícím se kolapsem nemocnic ztrácí lékaři podporu jak politiků, tak veřejnosti. Všichni se bojíme, až přijde den a nás nebo blízké v nemocnici neošetří. Kdo je na vině? Poctivě třeba říct, že z větší části to lékaři nejsou. Pokud neseděli minulých 20 let ve vládě. "Prosím vládu, aby těmto 3 800 nefachčenkům zaplatilo i letenku do ciziny, kde chtějí "léčit pouze pro penízky" s podmínkou, že by měli do ČR doživotní zákaz vstupu. Ona by se ta investice vrátila." Takhle píší a mluví mnozí z nás. Selský rozum bez emocí ovšem říká, že pravda je jinde.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 16         


Někdy je třeba trochu zestárnout

rubrika: Pel-mel


Významný americký teoretický fyzik Lee Smolin vzpomíná v jedné ze svých knížek na svůj nástup do prvního zaměstnání v Institutu pro pokročilá studia v Princetonu (Institute for Advanced Study - IAS).

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Zneužití genového inženýrství

rubrika: Pel-mel


Mezi aplikace zneužívající genově inženýrské postupy k nekalým cílům patří na prvním místě biologické zbraně hromadného ničení. Každá věc, která byla vynalezena za účelem užitečného použití, vždy pohotově nalezne způsob, jak a k čemu může být zneužita. Kladivem lze zatlouct hřebík, ale také vzít někoho po hlavě.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  309  310  311  312    313    314  315  316  317 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »