Slovo Neviditelného čerta


« strana 3 »

Demokracie


Pojednou jsem si uvědomil, že už dlouho tady nebylo ukápnuto do rubriky Slovo Neviditelného čerta. Toto nechutné opomenutí tak důležitého jádra, na němž zde stavím, jsem se rozhodl bleskurychle napravit, ovšem ne mými, ale slovy prokletého básníka Jeana Nicolase Arthura Rimbauda. Vzhledem k tomu, jak čím dál tím urputněji vnímám současné peripetie našeho blahosklonně demokratického světa, mohu zcela bezpodmínečně odpřisáhnout, že Rimbaudovo slovo níže uvedené je i mým slovem. Ještě níže uvedený hudební doprovod je takovou ranou z milosti.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


Půlkulaté výročí narození Neviditelného čerta


S jednodenním předstihem přicházím s jedním velmi závažným oznámením. Ano, už je to tak. Neviditelný čert oslaví zítra, kdy to zde ještě bude viset stále na prvním místě, první půlkulatiny. Jak se to vše seběhlo či skoro spíš semlelo, jsem procítěně popisoval u příležitosti čtvrtých čertích narozenin. Opakovat se neubudu, nejsem kolovrátek, ačkoli juchání na adresu některých výročí se stále ještě nedokážu zbavit. I k tomu však jednoho dne bude muset dojít. Ten den pak budu každý rok slavit jako své finální výročí. Ad ultimum, ad absurdum, ad nihilum.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 13         


2015


Automaty pro radost

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 62         


Velká vánoční


V posledních dnech jsem si všiml, že každou chvíli někdo někomu přeje něco k Vánocům. Zpravidla něco hezkého, na výjimku potvrzující pravidlo jsem zatím nenarazil, a jak to tak zpoza buku pozoruji, tak se jí už asi nedočkám. Ne že bych po ní nějak lačnil, ale pravidlo, které nemá výjimku, působí poněkud podezřele. Čert to vem, nebudu se do toho montovat, takže pokažení vaší vánoční nálady ode mne nehrozí, ačkoli se tak mohlo v posledních dnech zdát. Moje vánoční přání naleznete na konci (nezapomeňte si na něho kliknout devil), předem bych pouze vysvětlil, proč jsem ten vánoční elaborát nazval Velká vánoční. Je to velmi jednoduché. Před Vánoci jsem napsal Malou předvánoční, takže mne nenapadlo nic jiného, než o Vánocích napsat Velkou vánoční. Věci jsou někdy opravdu velmi prosté.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 21         


Váš Pierrot


Rok 2014 se zvolna začíná naklápět ke svému konci. Na Staroměstském náměstí Matky stověžaté už víc jak týden poblikává vánoční stromeček. Spěcháme. Už abychom pomalu začali slavit Velikonoce. Někdy si připadám jako Pierrot. Jako takový prapodivný klaun, herec v neprostupné masce, písmák v neviditelném hávu své podstaty, usmívající se opička se slzičkami tekoucími nenápadně do cvičebního úboru na levné gumičce. Nový rok je ještě vlastně v nedohlednu, ale protože se snažím bořit všechny mýty, předkládám teď, a zrovna teď, jindy by už to nešlo, svoji čertí rekapitulaci.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Zrnění a Probuzení


Přicházím se závěrečnou částí mého povídavého kvarteta, abych doplnil ten předchozí triptych - Opět v noční kavárně Satori, Povídavá nálada, Víkendová kouřová clona – za účelem vyjasnění jeho obsahu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Dvoumiliontý klikanec v Rouperově nejspodnějším virtuálním sklepním šuplíku


Rouper de Clotrimazol měl velmi těžký sen. Není se ani čemu divit, když uvážíme, že na tak nezdolatelně dlouhý čas byl svým Tvůrcem, jenž si z jakýchsi absurdních důvodů nechává říkat Lucifer, tedy něco jako opelichaný anděl padlý na hlavu, uzamčen na tisíc a jednu noc v tom nejspodnějším sklepním šuplíku své i jeho virtuální existence. V tom snu se mu zjevila Rouser v doprovodu rodinného psychiatra, emeritního profesora Chocho de Chichi von Chacha, a za jeho bouřlivého chichotání mu velmi suše sdělila, že mu na maják šplouchá už druhý milion.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 18         


Sobotní post narozeninová


Bude velmi krátká. Jenom takové malé zamyšlení.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 34         


Čtvrté narozeniny Neviditelného čerta


Před čtyřmi lety se na internetu narodilo neviditelné dítě, které bylo sudičkami ihned v kolíbce obdařeno malými růžky a k tomu ještě křidélky, aby bylo jasno, že není jen tak nějakým čertem, nýbrž padlým andělem. Kromě toho mu sudičky daly do ručičky malou baterku a sborovým hlasem pronesly: „Budeš lidem svítit na cestu, staneš se Světlonošem. Tak to nezvorej!“

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 38         


«   1  2    3    4  5  6   »