Po delší době jsem se vrátil ke knize Lži století, které znají jen zasvěcení od Heiko Schranga. Několikrát jsem ji tady citoval. Náhodně jsem sáhl do knihovny a ocitla se mi v ruce. V knize se praví, že nic není náhoda. Ta kniha už asi na mě čekala a říkala si o pozornost. Za chvíli se ukázalo proč. V poslední době jsem přišel o několik blízkých, a když jsem tu knihu otevřel, objevila se kapitola věnovaná reinkarnaci. Na toto téma jsem zde publikoval řadu článků, v nichž jsem často zmiňoval buddhismus. Naposledy Jak vědecký zázrak přináší útěchu životu i smrti, v němž věnujte pozornost mé poznámce. Cituji některé poněkud přeformulované pasáže a myšlenky z knihy Heiko Schranga.
Lucifer
28.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
V předchozích dvou pojednáních jsem předložil dvě nové teorie o černých dírách. Viz Největší kdy pozorované výtrysky černých děr jsou dlouhé jako 140 Mléčných drah a Radiační paradox Stephena Hawkinga by mohl být konečně vyřešen – pokud černé díry nejsou tím, čím se zdají být. Tentokrát to bude o něčem jiném, ale ne tak úplně. Na portálu Dotyk.cz jsem na přelomu června a července objevil článek, v němž se praví, že obří oceánské víry se chovají podobně jako černé díry. Následují poupravené výňatky z onoho článku.
25.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 2
Navazuji na předchozí pojednání Největší kdy pozorované výtrysky černých děr jsou dlouhé jako 140 Mléčných drah. Ve stejném zdroji jsem včera objevil zajímavý článek, který považuje černé díry za úplně jiné objekty, než se myslelo. Předkládaná teorie nabízí možnost, jak vyřešit radiační paradox Stephena Hawkinga. A nejen ten.
22.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Opět se vracím k mému kosmologickému tématu, kterým jsou černé díry. Článků týkajících se černých děr jsem tady napsal spoustu. K nim jsem zpravidla dával svoje poznámky. Co si o tom myslím. Supermasivní černé díry se zpravidla nacházejí v centrech galaxií. I Mléčná dráha má ve svém středu obrovskou černou díru. Původně se předpokládalo, že cokoli spadne do černé díry, definitivně zmizí. Prostě se už nevrátí zpět. Stephen Hawking nicméně došel k závěru, že černé díry se vypařují. V roce 1971 Stephen Hawking dokázal, že se celková plocha horizontu událostí jakékoli skupiny černých děr nikdy nezmenší. V roce 1975 aplikoval teorii kvantového pole na zakřivený časoprostor okolo horizontu událostí a objevil, že černé díry mohou vyzařovat tepelné záření, známé jako Hawkingovo záření. To vzniká hned za horizontem událostí a v současném pojetí (existují ale i opačné výsledky) nenese žádnou informaci o vnitřku černé díry, protože je tepelné. To však znamená, že černé díry nejsou úplně černé a důsledkem je pomalé vypařování hmoty černé díry. Existuje však novější teorie, která tvrdí, že černé díry mohou produkovat obrovské výtrysky hmoty do okolního vesmíru. Následují výňatky z článku na Live Science.
19.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Nejhůř dopadla severní Morava. Velká část Kateřinek v mém rodném městě Opavě pod vodou. Naposledy se tak stalo v roce 1997. Tentokrát je to ještě horší. Někde nepadaly hvězdy, ale stromy a domy. Meteorologové varují, že by mohla ještě přijít vichřice. Doufám nicméně, že od pondělí se situace dostane do normálu. V Praze vysvitne slunce a teploty se začnou blížit ke dvaceti stupňům.
16.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Už několik dní se na nás sypou z médií výstrahy hydrometeorologů, že se na nás řítí extrémně intenzivní srážky. Především dešťové, na některých horách však i sněhové. Předpovědi se neustále mění. Původně to mělo začít v Německu, a pak přejít na Moravu. Českých krajů se to mělo týkat jen okrajově. Okamžitě se začaly přípravy, jak případnou povodeň co nejvíce minimalizovat. Například se odpouští voda z přehradních nádrží, plní pytle pískem atd.
13.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Existuje rostlina, která nepříjemně zapáchá, obzvláště když rozdrtíte její listy. Lidově je nazývána též čapí nůsek, čapina, kyčník nebo jako ostatní druhy tohoto rodu stinkovo koření a muškát. Nenechte se však zmást. Kakost smrdutý má pozoruhodné léčivé vlastnosti. V Česku patří kakost smrdutý k hojným druhům, rozšířený je zejména ve stinných a polostinných listnatých nebo jehličnatých lesích, zahradách, parcích, zdích nebo skládkách. Roste na celém území Česka od nížin až po horské oblasti. Vyskytuje se v celé Evropě, na Blízkém východě, v severní Africe, a pásmu jižně od Himálaje až po Tichý oceán. Na Severoamerickém kontinentě se přirozeně vyskytuje v Kanadě a USA. Introdukován byl na Kubu do Jižní Ameriky, Madagaskar, Japonsko a Nový Zéland.
10.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Každý den se uchyluji k samomluvě. Hovořím někdy i dost nahlas. Většinou pronáším nějaké myšlenky, úvahy atd., Někdy se rozdvojím na jedno a druhé dvě já a debatuji sám se sebou ze dvou úhlů pohledu. Občas si protiřečím, ale obě já trvají na svém. Ty debaty často vedou do slepé uličky, ale jsou mi přínosem.
07.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Rezavec šikmý je víceletá dřevokazná houba. Běžně roste na břízách a dalších listnatých stromech. V češtině je rezavec šikmý známý také pod označením sibiřská čaga nebo čaga sibiřská či anglicky chaga. Má neobyčejné léčivé vlastnosti. Její název pochází z místa, kde roste nejčastěji. S čagou sibiřskou se ale kromě Sibiře můžete setkat i na Vysočině. Na portálu Dotyk jsem narazil na článek, z něhož jsou v následujícím textu poupravené výňatky, k nimž jsem v posledním odstavci přidal něco z Wikipedie.
04.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0
Předposlední den v srpnu jsem se rozhodl, že přejdu z vína na pivo. Včera jsem tu transformaci zahájil. Dopil poslední víno a šel si koupit pivo. Září se zatím tváří letně a teploty jsou odpoledne vysoké. Chlazené pivo jistě uhasí žízeň líp než Coca-Cola nebo minerálka. A navíc je zdravé a uklidňující.
01.09.2024, 00:00:00 Publikoval Luciferkomentářů: 0