Pel-mel


« strana 1 »

Budapešť


Ve svých genech mám po svém otci maďarské předky. Maďarskému jazyku vůbec nerozumím, Igen? V Budapešti jsem byl pouze jednou. S rodiči, strýcem, tetičkou a dvěma sestřenicemi jsme tudy jeli kdysi za totáče na výlet do Rumunska a Bulharska. Přítomen byl ještě můj mladší bratr, který se nám v budapešťském zábavním parku plném kolotočů ztratil. Po mnoha letech se mi ztratil na řeckém pobřeží můj mladší syn. Oba byli nalezeni, ten první už ale nežije. Věci se v našich životech točí tak nějak dokola. Asi proto, abychom z toho kolotoče našli cestu ven. Kam? Zkuste přemýšlet. V poslední době mám pocit, že už se mi přemýšlet nechce. Ale co ten kolotoč?!

 

Lucifer


Maďaři jsou zalezlí ve své pustě, kam přikvačili odněkud z Uralu později než slovanské kmeny do Čech a na Moravu. Před příchodem Maďarů vznikla Velkomoravská říše, které velel franský kupec Samo. Frankové byli Germáni. Ovšem ten germánský Samo z přišedších Slovanů vytvořil říši. Ta se časem rozpadla a zbytek se přesunul do Čech, kousek Moravy zůstal. Zbylou východní část obsadili Maďaři a udělali z ní Horní Uhry. Zatímco Češi měli po staletí knížectví, pak království v rámci Svaté říše římské, Slováci, jakožto potomci původní Velkomoravské říše, se dočkali prvního samostatného státu až za Hitlera. A tak dále…

 

Mám v sobě i maďarské geny, což se projevuje někdy v tom, že se zaobalím do své pusty a nikoho do ní nepustím. Možná čardáš. Možná příbuzné potulné Kumány. Mám v sobě ale geny kohokoli jiného v tomto středoevropském prostoru, včetně těch germánských. A tak si myslím, že v tomto čase, kdy se hroutí nejen Spojené státy americké, ale především Evropská unie, je na čase vytvořit Středoevropskou konfederaci: Čechy, Morava, Slezsko, Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko a možná i Bavorsko. Žádné Rakousko-Uhersko, do stejné řeky už nikdy nevstoupíš, ale něco podobného a mnohem lepšího a pevnějšího.

 

 


komentářů: 7         


Sexuální příručka z roku 1894


Před pár dny jsem narazil na PDF knihy. To je takový portál na internetu, z něhož si můžete stáhnout nejrůznější texty či knihy v pdf formátu. Pár takových jsem si už stáhl. V této fázi mě víceméně zaujal jeden text, jehož název tkví v názvu tohoto příspěvku. Sepsala ho v roce 1894 Ruth Smythersová, milovaná žena reverenda L. D. Smytherse, pastora arkadické metodistické církve, při výročním regionálním shromáždění. Jelikož jsem vzhledem k ženám sexuálně silně založený muž, tak mi nezbývá než se s vámi o tento text podělit, abyste věděli, že dokážu být v tomto ohledu sebezpytující, ba přímo kajícný. V textu jsem provedl jenom pár stylistických změn, příště vás obdařím výňatky z Kámasútry.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Ukazatel (Směrník)


Předevčírem jsem upadl na záda v umývárně obchodního centra. Mám teď poněkud pochroumaná žebra. Včera jsem strávil pár hodin na jednom úřadě. Netýkalo se to práce, ale důchodu. Co se děje ve Spojených státech amerických, ale i těch unijních Evropských, mi hlava přestává brát. Domníval jsem se, že právo zešílet mám jen já a pár podobných. Zdá se, že si ho osobují už skoro všichni. Více jak měsíc předpovídají meteorologové, že nás nejpozději pozítří čekají třicítky. Zatím nic moc, ale meteorologové to začali šroubovat na čtyřicítky. Po Vyšehradem prý bouchne nějaká bomba, trosky vyšehradské skály přehradí Vltavu a z Prahy se stane jezero. Možná moře.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Návrat Idiota


Právě jsem přišel o práci. Byla z těch předchozích nejméně idiotštější, nějak se však musím živit. Umím spoustu věcí, ale nikoho to nezajímá. Potřebují idiota, který dokáže oblbnout další idioty. K něčemu takovému jsem se za poslední dva roky několikrát odhodlal, protože jiná nabídka než manipulativně hovořit s lidmi, což mohu excelentně dokázat, nebyla. Nikdo neměl zájem o zkušeného fyzika, pouze o manipulativního idiota.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Born in the U.S.A.


Nenarodil jsem se ve Spojených státech amerických, mám však k této zemi velký respekt. Původně tam žili indiáni, někde na severovýchodním okraji kontinentu se kdysi vylodili Vikingové, ale dokud nedopluli v roce 1492 španělské koráby do Karibiku, byla Amerika pod taktovkou indiánů. Tito jakoby původní obyvatelé Severní a Jižní Ameriky tam prý doputovali z Asie přes dočasně přemostěnou Beringovu úžinu. Jestli tam našli skutečné původní obyvatele, to se dodnes až tak úplně neví. Pokud však ano, tak ti migrující Asiati, kteří byli díky Kryštofovi Kolumbovi, který si myslel, že pluje do Indie, nazváni indiáni, byli prvními dobyvateli. Od severu migrovali dolů na jih a ve Střední a Jižní Americe založili mocné říše. Ti na severu se uskrovnili lovem zvěře, sběrem bobulí a stavěním vigvamů. Když pomineme periferní výlet Vikingů, tak Španělé byli druhými dobyvateli. K nim se záhy přiřadili další Evropané, především Angličané a Francouzi. Zatímco Španělé a Portugalci hledali Eldorádo na jihu, ostatní Evropané se soustředili na sever, zpočátku především na jeho východní pobřeží. Založili tam kolonie, které začaly prosperovat, až se čas nachýlil k tomu, že se rozhodly osamostatnit. A tak vznikly Spojené státy americké.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


První červnová


Byl pozdní večer, poslední Máj… Až to budete číst, bude už první červen. Někteří to možná stihnou posledního Máje, protože to vyjde těsně před půlnocí, ale věnování patří červnu. Nečekejte nic zádumčivého, mám kecací náladu. Kecy v kleci. Směska několika směšných postřehů.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Uvolnění


V pondělí započalo v ČR ovolňování opatření zavedených díky koronáči. Zatím jen velmi opatrně, žádný spěch, cesta k normálu je daleká a je třeba si ji náležitě vychutnat. K jakému normálu se však vracíme? K tomu, jenž byl před příchodem koronáče? Někteří se domnívají, že k něčemu takovému se už vrátit nedokážeme, ten předchozí normál je už zkrátka definitivně pryč. Nikdy nevstoupíme do stejné řeky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


«     1    2  3  4  5 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  151  152  153  154  155   »