Pel-mel


« strana 137 »

Guggenheim Museum v Helsinkách


Na okraji Abu Dhabi dělníci v současné době vykopali základy pro budovu za 800 miliónů dolarů, navrženou Frankem Gehrym, dvanáctkrát větší než NY 'flagship'.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 4         


Harvard všichni nepotřebujeme


Ministr Dobeš si vysloužil "Despekt" týdeníku Respekt za výzvu rodičům, aby děti poslali do učilišť. No jistě, ministr školství musí předkládat ambicióznější výzvy - má přece volat Děti na Harvard! Skutečný život je ovšem jiný a faktem je, že i kdyby všichni měli Harvard, stejně bude potřeba zedník nebo topenář. A přes touhy všech intelektuálů onen Harvard duševně zvládne jen mizivé promile populace. Navíc pro poctivý úspěch v životě nejdůležitější není vzdělání, ale ochota a schopnost pracovat. "Intelektuál" to vidí jednoduše - udělej si maturitu a máš po problému. Ukazuje to absolutní odtržení takových "elit" od skutečného života.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 20         


Cesta k poznání


Opět jsem navštívil knihkupectví Academia a neodešel s prázdnotou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Peníze v umění


Příběh s Warholovým prostřeleným portrétem Mao Tse Tunga z minulého týdne má pokračování.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


Policejní


Všechno zlé může být k něčemu dobré. Tahanice o policejního prezidenta vynesla na světlo boží "kočkopsa" - komisi s účastí opozice, která by hlavu policie měla vybrat. Tahle myšlenka by zapadnout neměla. Už jen proto, že premiér je proti. To je signál, že jde o krok správným směrem. Šéfy policie nebo nejvyšší státní zástupce by neměl vybírat jeden politik jedné politické strany.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 7         


Warholův prostřílený Mao hvězdou na aukci ;)


Většina sběratelů, kteří by měli to štěstí vlastnit Warholův portrét Mao Zedonga, (Mao Tse Tung), by udělala snad všechno, co je v lidských silách, aby dílo zůstalo uchráněno a nedotčeno.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 5         


Thomas Houseago


Thomas Houseago se narodil r. 1972 v Leedsu a vyrostl v Yorkshire.

Zuzana


Celý článek »

komentářů: 0         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  133  134  135  136    137    138  139  140  141 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »