Pel-mel


« strana 2 »

Květnová neděle


Květen se překlopil přes svoji půlku, prvomájové hrátky chladivých květů jsou ty tam, venku se začíná klubat podletí. Náhle je všechno jinak, oděvy zimní uloženy v hlubinách skříní. Možná už vytáhnout plavky, proč ne, anebo si omotat kolem pasu roušku. Tuhle květnovou neděli nezapomenu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Světlo


Pokud jste lucidně snící, tak určitě pochopíte, že se v poslední době prostě nemohu odtrhnout od neuvěřitelně zajímavého fenoménu lucidních snů, od Vnitřní reality (Inner Self). Jak už jsem naznačila v minulých článcích (Vnitřní realita, Vnitřní realita – epizoda II.), existence tajemného hybatele za oponou snu, není pouze moji domněnkou, ale reálnou zkušeností celé řady dalších lucidně snících lidí. To, co mě na tomto fenoménu neobyčejně fascinuje i překvapuje, je způsob komunikace s ním.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 7         


Vnitřní realita – epizoda II.


V komentáři pod mým posledním článkem “Vnitřní realita” jsem se pochlubila, že se mi už podařilo v lucidním snu oslovit “vnitřní realitu” a popsala jsem tento zážitek. A to nejenom vám (v tom komentáři), ale i Robertu Waggonerovi, americkému psychologovi, autorovi knihy “Lucidní snění – Brána k vnitřnímu já / Lucid dreaming – Gateway to the Inner Self”, kterému jsem samozřejmě vylíčila celý sen poněkud podrobněji i s detaily. Robert byl velice nadšený a požádal mě o svolení publikovat moji lucidní zkušenost s “Inner Self” ve svém magazínu Lucid Dreaming Experience. Mrkla jsem hned na tyto webovky a dle mého názoru, na nich můžete najít ohledně lucidního snění všechno podstatné. Pokud se tedy zajímáte o lucidní snění a zvládáte angličtinu, určitě vřele doporučuji!

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 2         


Vnitřní realita


Loni jsem slíbila mámě, že pod stromečkem najde nějakou knížku, kde by se mohla více dozvědět o lucidním snění. Hlavně nechtěla odbornou učebnici, tak jsem intuitivně, nebo spíš naprosto náhodně, vybrala knihu od Roberta Waggonera „Lucidní snění – Brána k vnitřnímu já“, která měla celkem dobré recenze. Autor knihy se naučil lucidně snít v šestnácti letech a od té doby se systematicky věnuje průzkumu lucidního snění, publikuje a přednáší na univerzitách v USA, Izraeli a Velké Británii. Do jmenované knížky jsem před Vánocemi ani nenahlédla (jak je normálně mým zvykem), půjčila jsem si ji až nedávno, až když jí máma dočetla. A jedním slovem, ta kniha je „bomba“. Aspoň pro mě. Konečně nějaký skutečný průvodce divnosvětem lucidní snové reality!

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 6         


Mise Europa Clipper


Víte co je to zástupný problém? To je taková berlička, když vám myšlenky sklouzávají pořád stejným směrem a přitom věc, na kterou myslíte, nejde vyřešit, nebo nemáte na její průběh žádný vliv. Potom přichází na scénu „zástupný problém“, to jest nějaká jiná záležitost, která může být buď velice triviální, například některé ženy si pod stresem začnou přelakovávat nehty, nebo naopak, je možné si pokládat složité, filozofické či vědecké, ale emočně neškodné otázky. Například: „Kam mizí ponožky, a proč vždycky po jednom kusu?“, „Jde upéct chleba úplně bez sacharidů?“, „Způsobil Velký třesk Chuck Norris?“, „Co je temná hmota?“, nebo „Je ještě někde, mimo naši planetu, ve vesmíru život?“

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 11         


Leonardo Vincio


Věděli jste, že tímto jménem,(nebo ještě někdy Leonardo Florentino), tituloval sám sebe mistr Leonardo da Vinci? Původně jsem chtěla psát dvě glosy, jednu o Velikonocích a pak něco krátkého a úderného o Leonardovi (má 15. dubna výročí narození), ale stalo se mi něco zvláštního. Zjistila jsem včera na Wikipedii u hesla Mona Lisa, že text byl změněn a přidána poznámka, že předlohou ženy na obraze by mohla být Caterina, matka Leonarda, a zároveň byl přidán odborný článek do zdrojů Wikipedie. Tak tohle mě dostalo. Jak to říct kulantně? Jistý Roni Kempler se ve svém článku z roku 2017 (v angličtině), chlubí teorií a uvádí argumenty, které se převelice nápadně podobají teorii a argumentům v mém článku, který jsem publikovala v populárně naučném časopise o historii „Fakta a svědectví“, vydání 4/2015. Na jedné straně mě to trochu naštvalo, ale na druhé straně je zřejmé, že moje bádání zaujalo víc lidí, než jsem si myslela. A protože článek už není dostupný online, pouze se dá v antikvariátu koupit tištěná verze celého čísla časopisu, říkala jsem si, že by vás to třeba mohlo zajímat.

 

Marky


Celý článek »

komentářů: 8         


Koronáč podruhé


Navazuji na předchozí Koronáč. Mám pocit, že se mi ta koronovirová situace začíná vymykat kontrole. Duševní i fyzické. Koronavirus jsem už nejspíš prodělal, příznaky byly dost jednoznačné, takže bych měl být imunní, nicméně mě to přestává bavit. Svět kolem se bleskurychle transformoval ze stavu „Dělejte si, co chcete“ do stavu „Nedělejte vůbec nic, držte hubu a na ni si navlékněte roušku“. Ode zdi ke zdi.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


«   1    2    3  4  5  6 . . . . . . . . . .  154  155  156  157  158   »