Vinárna U Čerta


« strana 2 »

Nedělní ráno


O sobotních nocích někdy uléhám ke spánku s pocitem, že bych se rád probudil do krásného nedělního rána.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Avalon


Avalon je bájný ostrov, kde se dle legendy jistý král Artuš léčil ze smrtelné rány, kterou mu uštědřil jeho syn Mordred. Podle jednoho spisku z roku 1135 byl na tomto ostrově ukován meč Excalibur, jenž byl ve vhodný okamžik Artušovi předán, aby své plány uskutečňoval mávaje kolem sebe pořádným kalibrem. Na či v Avalonu pečovalo o Artuše devět sester, čarodějek, jimž velela Morgana le Fay, o níž se šušká, že byla Artušovou nevlastní sestrou. Kolem se pak ještě tak nějak nenápadně motal super kalibrovaný čaroděj druidského střihu Merlin, jenž ve skutečnosti Artušův avalonský fraucimor dirigoval. Jinde se zase praví, že Avalon byl místem posledního odpočinku krále Artuše. Každý v té či oné míře dříve či později pocítí, že by se rád vydal na cestu do Avalonu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Prostě buďte


Nastalo Velikonoční (původně Červené) pondělí se zmalovanými vajíčky a kdoví ještě čeho. Svoji třídílnou velikonoční pouť zakončím tam, kde jsem začal, totiž ve vinárně U Čerta.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Cesta do dětství


Už dlouho jsem neupustil něco jurodivě komprimovaného do vinárny U Čerta. Letos pouze jedinkrát počátkem ledna v podobě Rouper de Clotrimazolovo poste restante. Jenže to jsem nebyl já, ale Rouper de Clotrimazol, který mě tady občas alternuje v době, kdy se vydávám na cestu do dětství.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Rouper de Clotrimazolovo poste restante


Poté co Rouper de Clotrimazol vystřízlivěl ze silvestrovského opíjení se vodovodní vodou ze starých a rezavých trubek podsklepního vodovodu, rozhodl se, že, aby ten nový rok náležitě přivítal a duševně obhospodařil, se vydá na cestu kolem světa. Ne však jen tak po nějaké přímce, odsud sem, potom ještě tam a kousek za tím, a hupky šupky zase do výchozí pozice, ale cik cak skoro úplně všude.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Zvláštní meteorologický úkaz


Poslední dobou se odehrává počasí, ze kterého jsou i drsným způsobem ošlehaní meteorologové takříkajíc na plech. S počátkem listopadu, ale už i ke konci října, očekáváme ponuré podzimní dny, plískanice, mlhy, když vykoukne sluníčko, tak jen na chvíli a krkavě. Když listopad pokračuje ve svém volnoběhu, začíná vrcholit podzim, který má či měl by mít svoji nezaměnitelnou, sentimentálně ponurou náladu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 8         


Matoucí


Započíná se třetí měsíc od konce našeho dvanáctiměsíčního kalendáře, jemuž se v českém žargonu říká říjen, což má jakousi souvislost s jelení říjí. Nejsem jelen, a pokud chci mít říji, tak je mi úplně jedno, jaký měsíc se zrovna nachází v kalendáři, ani fáze oné poďobané satelitní mičudy kroužící kolem zemské mičudy mě nezajímá. Koncem předchozího měsíce, kterému v našich končinách říkáme září, jsem se kompletně vyzářil. Něco z tohoto úkazu se vám teď pokusím vyždímat, ale od sfouknuté svíčky toho moc nečekejte.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Brixen nadohled


Už se to blíží. Za třináct dní nasednu někdy v pět hodin ráno do vlaku a zamířím do Brixenu.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


«   1    2    3  4  5  6 . . . . . . . . . .  17  18  19  20  21   »