Vinárna U Čerta


« strana 4 »

První březnová - Nostalgická


Prapodivný únor, který postupně zatuhl ve stavu beztíže, v monotónně se opakujícím stavu o ničem, kdy se každý den podobal všem ostatním, a nic se nepodobalo ničemu, co by se od února dalo očekávat, definitivně zatáhl svoji poslední záclonu a odněkud z jeho podzemí začal nesměle rašit první březnový klíček. Takové prťavé nedochůdče svého němého únorového předřečníka. A na mě padla nostalgie, prapodivná vize, v níž se chaoticky střídají obrazy z již dávno odplynuté minulosti, a celému tomu vévodí nádherný plameňák.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Opět v noční kavárně Satori


V poslední době jsem tuto svoji oblíbenou a téměř pravidelnou zastávku, o níž jsem se tady již několikrát zmiňoval (viz třeba Satori, Satori II, Osvícený stůl v Satori) stále více vynechával. Přinesla mi hodně. Po návratu ze svého šíleného pádu do kolejí metra (viz třeba Kterak oholit neviditelného čerta, Solaris, Vánočněnka) jsem v ní postupně nalézal jakýsi azyl, místo popracovního rozjímání, probouzení, kde jsem si zvykl připravovat některé příspěvky do Neviditelného čerta. V poslední době však toto kouzlo začalo vyprchávat.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Hvězdy v tůních


Páteční preludium podletí

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 25         


Růžová pentle


Usoudil jsem, což se mi, věřte nevěřte, někdy stává, že bych měl zase dolít trochu čistého vína do vinárny U Čerta. Bude v tom trochu hokej, protože to, co tam doleju, bych z prvního pohledu měl nasypat do Poetického koutku. Jenže zaplavovat ten skvost čertího poetična kdejakou rýmovačkou by asi nebylo až tak úplně skvostné. Takže: Na zdraví! Dnes s valným předstihem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Konec dovolené


Skončila se má zdravotní dovolená.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Enigma


Enigma byl přenosný šifrovací stroj (mechanismus), používaný k šifrování a dešifrování tajných údajů. Enigma byla používána od počátku dvacátých let dvacátého století, nejdříve pro šifrování civilních zpráv, později ji začaly používat i armády a vlády některých zemí, například Německo ve 2. světové válce… Zbytek si přečtěte na Wikipedii nebo kdekoli jinde.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Chi mai


V tento podmračený páteční srpnový večer přicházím do čertí vinárny s poklidnou skladbou od Ennio Morricone. Název znamená v italštině něco jako „kdokoliv“. Pokud je za tím otazník, pak to znamená „kdopak?“. Takže, když se mě zeptáte: „Kdopak s tebou dneska byl?“, odpovím: „Kdokoliv“.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 50         


Hej ty!


Dnes zde bude otevřena pouze vinárna U Čerta. V té čertí vinárně sice budu, ale vesměs neviditelný. Na pozadí vám bude hrát hudba, která vás osloví: Hej ty! 

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 16         


Loďka na řece


S hrůzou jsem zjistil, že jsem už jeden a půl měsíce nenavštívil vinárnu U Čerta.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Norské dřevo z Gumové duše


A je tady zase pátek. Asi bych se už neomezeně opakoval, kdybych se pokusil naznačit, že lidé s alternativní duší dnes mají svátek. Takže se tvařte, že jsem vám tuto triviální informaci znovu nepředložil jako hlavu gorgony Medúsy na míse. Dnešek však právě proto, a proti jakýmkoli jiným očekáváním, se zde, v tak viditelně neviditelném čertím virtuálnu, bude odehrávat ve vinárně, která má neuvěřitelně přiléhavý název U Čerta.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


«   1  2  3    4    5  6  7  8 . . . . . . . . . .  14  15  16  17  18   »