Populárně naučný koutek


« strana 6 »

Propylenglykol a další jedy či zbytečné operace, jimiž jsme tak vehementně oblažováni


Z Doby jedové 4 (DJ 4) od Sherrill Sellmanové jsem zde předložil už celou řadu výňatků, poslední se věnoval zázračné molekule glutation. Knížka však obsahuje poměrně dlouhý doslov její překladatelky Hanky Synkové, absolventky Institutu životního stylu, jenž se jmenuje Postřehy k vydání pro české čtenáře od Hanky Synkové. Zde je několik postřehů z první části těchto Postřehů:

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 10         


Glutation – zázračná molekula pro dlouhověkost


Z nedávných statistik vyplývá, že se nejrychleji rozrůstá věková skupina stoletých lidí. Jaké je tajemství dlouhého a zdravého života? Jednu z odpovědí lze možná nalézt v přítomnosti glutationu – malé, leč velmi účinné molekuly, která se tvoří v každé buňce lidského těla. Ačkoli glutation není tak známý jako jiné, častěji zmiňované živiny, například vitamin C a E, rozhodně se jedná o zázračnou molekulu. Badatelé zjistili, že průměrná aktivita glutationu je u stoletých lidí výrazně vyšší než u těch mladších. Několik studií dospělo k závěru, že vysoká hladina glutationu souvisí se zvýšeným přežitím.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 2         


Imunitní systém


I přes ne zcela příznivě přijaté poslední pojednání z Doby jedové 4, Nechť je tvá strava tvým lékem – Salba chia, jsem se nenechal odradit a přicházím s dalším. Ta knížka totiž obsahuje velmi zajímavé poznatky týkající se mimo jiné naší zdravé či nezdravé, přírodní, umělé, jedovaté atd. stravy, že se tomu nedá vyhnout širokým obloukem.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 6         


Nechť je tvá strava tvým lékem – Salba chia


Je pátek, blázni jako obvykle mají svátek, i když nadměrní konzumenti ohromných porcí téměř bezobsažných potravin ho mají každý den. Někdy si připadám jako ve velkovýkrmně. Když chodím s kolegy do nedaleké restaurace na oběd, mám občas takový problém, že to, co mi tam jako štamgastovi s bezpochyby dobráckým úmyslem dají na talíř, je skoro větší než obsah mého trávicího traktu, a někdy mi z toho ani není dobře. Podobně to dopadlo včera, zatímco předevčírem jsem si v Albertovi koupil dva menší sendviče s rybím obsahem, jedno nádherné jablko a k tomu rybí konzervu, a bylo mi mnohem líp. Jenže situace je mnohem horší. Budu se muset nad svými stravovacími návyky hluboce zamyslet, i přesto, že už teď jsou velmi vzdálené od „lukulských hodů“ oněch těžkotonážních konzumentů životodárně bezprizorních potravin. Pro tento pátek jsem vám připravil jeden z dalších výtažků z Doby jedové 4 (poslední byl o lécích z kohoutku), jenž se týká právě této problematiky.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 37         


Léky z kohoutku


Jedněmi z největších jedlíků farmaceutických produktů jsou Američané (občané USA). Co se asi tak stane s těmi stovkami milionů předepsaných i volně prodejných léků, které Američané denně spotřebují? Každý lék, který člověk přijme do těla, se až z 90 % vyloučí v nezměněné formě nebo rozloží na aktivní metabolit, poté se ve stolici spláchne do záchodu a do kanalizace, odkud se dostane do vodních zdrojů. Pak už v tomto řetězci zbývá jen krok, než se tento lék nakonec přes vodovodní kohoutek vrátí tam, odkud přišel.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Bezdrátové dilema – narušení hormonální rovnováhy, rakovina prsu a mobilní telefony


Hned za kapitolou věnující se řešení očisty našeho organismu od toxické zátěže z knížky Doba jedová 4 – Hormony se nachází kapitola věnující se vlivu moderního elektromagnetického smogu (též elektrosmogu) na naše zdraví, což je stále ještě velmi opomíjeno či přímo ignorováno. Vzhledem k tomu, že na tuto problematiku jsem zde již několikrát narazil, kupříkladu v souvislosti s mobilními telefony, s nimiž si dnes už hrají i malé děti a značná část populace je nedá z ruky nebo od hlavy, rozhodl jsem se tuto pasáž připojit bezprostředně za tu předchozí.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


Soudobá toxická zátěž našeho organismu a její (možné) řešení


Po delší době jsem opět navštívil knihkupectví Academia na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice. Ke svému údivu jsem zjistil, že k Době jedové, z jejichž prvních dvou dílů v podání Anny Strunecké a Jiřího Patočky jsem zde vyextrahoval již celou řadu zajímavých informací (naposledy Jedovatá ryba fugu), přibyly další dva díly. Očekával jsem tytéž autory, ale k mému dalšímu údivu přibyli dva další, a tentokrát ne české provenience. Třetí díl věnovaný jedovaté kosmetice napsala Stacy Malkanová, ředitelka oddělení komunikace v organizaci Zdravotní péče bez rizika, mediální poradkyně a spolutvůrkyně Kampaně za bezpečnou kosmetiku, která byla několik let žurnalistkou a vydavatelkou regionálního deníku a ve Washingtonu organizovala kampaně za environmentální zdraví. Čtvrtý díl věnovaný škodlivým účinkům syntetických hormonů napsala Sherrill Sellmanová, neuropatoložka, psychoterapeutka a žurnalistka. Začnu od konce, takže pro dnešek jsem připravil lehce stravitelný výtažek ze čtvrtého dílu, který se zabývá možným řešením očisty našeho organismu zatěžovaného neuvěřitelným množstvím toxických látek.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 7         


Televize pro děti a DVD Baby Einstein IV


Vzhledem k zmatečné diskusi pod třetí části této série o digitální demenci z uvedené knížky Manfreda Spitzera přicházím s předstihem s její poslední části. Následující text jsem s různými úpravami převzal přímo ze zdroje. Přidal jsem k němu pouze jednu zcela vlastní větu, která se týká zodpovědnosti rodičů předhazujících své děti pochybným médiím. Kromě jiného se též dozvíte, proč je v názvu Baby Einstein. Závěr tohoto pojednání může působit až přehnaně drsně, své poznámky však k němu připojovat nebudu. Některé se možná objeví v diskusi, ale pokud se k tomuto tématu budu chtít vyjádřit obšírněji, tak o tom napíši vlastní příspěvek. Poněvadž je Neviditelný čert touto záležitostí už poněkud přeplněn, nejspíš to jen tak hned nebude.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Televize pro děti a DVD Baby Einstein III


V předchozí části bylo naznačeno, že stejně jako by naše potrava měla vyhovovat našemu trávení, musí také naše duševní potrava vyhovovat našemu duchu. Miminka nesnášejí vepřovou pečeni s knedlíky a kyselým zelím, a proto je krmíme kojeneckou výživou a kaší. Jaká duševní potrava se hodí pro miminka?

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 20         


«   1  2  3  4  5    6    7  8  9  10 . . . . . . . . . .  36  37  38  39  40   »