Archiv - Prosinec 2015


« strana 1 »

Reinkarněnka

rubrika: Pohádky


V jednom království, které se nacházelo na planetě Potulné obíhající kolem hvězdy Toulavé někde na okraji Šlehačkové dráhy, se velmi konzervativně vyhlížejícímu královskému páru už asi pojedenácté narodilo dítě. K naprostému uzoufání krále (královna si vcelku lebedila) to zase bylo děvče – tedy princezna. Chudák král z představy, že už má asi jedenáct princezen a furt žádného prince, z toho byl takříkajíc na plech, což jeho rádcové přijali jako výzvu vybrat si další dovolenou – tedy celkově zhruba už jedenáctou.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 5         


Směr Opava

rubrika: Povídání


Letos jsem absolvoval tři cesty mimo výrazný rámec mého již po delší dobu pobytového města jménem Praha. První byla do Olomouce, druhá do Brixenu (Vyrážím do Brixenu, Druhá reportáž z Brixenu, Brixenská rozlučková), třetí do Mariánských Lázní. Čtvrtá, která počíná dneškem, je do mého rodného města (Rok Ďábla, Opava, Neviditelné město). Kruh či vlastně čtverec se tak uzavírá – všimněte si, že v odkazu věnovaném Olomouci své rodné město zmiňuji.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


Vánoční píseň

rubrika: Pel-mel


Laskavé prozření v údobí prvního a druhého vánočního svátku vám přeje neviditelný

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Vánoční pěna dní

rubrika: Pel-mel


Už jsou tady zase Vánoce. Každý rok se to opakuje, jako cokoli jiného, pořád dokola a dokola. Z televize, internetu a mobilů se na nás budou sypat rozkošné vánoční dárečky a ještě rozkošněji dementní reklamy, Santa Klaus, Ježíšek nebo Děda Mráz, to všechno se opět spolčí, už teď začínají bouchat petardy, zloději mají plné ruce práce… A podstata nejen tohoto, ale kteréhokoli svátku je už dávno utopena v jakémsi morbidním septiku. Jako všechno ostatní, co už nám tady zbylo, co už jsme schopni vnímat, je jen taková pěna dní.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 32         


Moje bysta

rubrika: Poetický koutek


(Rekapitulační)

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Mentální síla

rubrika: Pel-mel


V zájmu dosažení hlavního cíle své celoměsíční prosincové dovolené, tj. kompletního vyluxování vědomé duševní kapacity, jsem se rozhodl revitalizovat svoji mentální sílu. Navigovala mě k tomu knížka 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají od Amy Morinové, kterou jsem před pár dny ze zcela nevyjasněných příčin zakoupil v prodejně knihkupectví Neoluxor umístěné v nákupním centru Nový Smíchov. Když píšu zcela nevyjasněné okolnosti, trochu přeháním. Faktem ale je, že když jsem vyrazil na jednu z dalších předvánočních procházek, neměl jsem vůbec žádnou představu, kudy ji budu realizovat, kam průběžně dorazím – jediný cíl, který jsem měl zcela vyjasněný, byl ten poslední, moje ubikace. Motal jsem se vůkol jako nudle v bandasce, měnil jsem směry podle větru a momentální mentální jurodivosti, když tu najednou jsem postával před Novým Smíchovem a do oka mi padl Neoluxor. Když luxovat, tak luxovat, řekl jsem si a po vejíti do Neoluxoru mi do ruky jako rybička okamžitě skočila výše zmíněná knížečka.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Písmenkový vizážista

rubrika: Pel-mel


Jak už jsem tady několikrát naznačil, závěrečný měsíc dohořívajícího roku budu věnovat komplexnímu úklidu ve své duši, a to až tak urputně, že na zápraží následujícího roku budu mít v hlavě kompletně vymalováno. Naprosto čistý prostor, do něhož budu moci bez ladu a skladu kupit zase vše nové, novější a nejnovější. Týká se to samozřejmě vědomé domény mé mozkové ubikace. Podvědomá doména zůstane neporušena, jelikož je něčím jako náhradním skladištěm všeho od mého narození nahromaděného harampádí. Je nesmysl si myslet, že vše, co jste kdy zažili, můžete ze svého života definitivně vymazat. Nemůžete. Co však můžete či spíše musíte, je, že to harampádí natvrdo uzavřete ve svém podzemním trezoru, do něhož budete nahlížet, jenom když si to vaše vědomá doména z těch či oněch důvodů bude žádat, a to ještě přes dostatečně vhodný filtr. Na úpatí nového roku ve své duši nechte prohánět čistý vítr.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 1         


Vánoční monstrance

rubrika: Slovo Neviditelného čerta


Vánoce jsou nadohled, zdatný junák by k nim dohodil šutr, neméně zdatná junačka kabelku plnou všeobjímajících nezbytností ženského kalibru, a já jsem v úvodu prasince slíbil, že se zde budou odehrávat jen ty nepodivuhodnější věci – žádné populárně naučné či filosofické obohacování s pomocí sebe sama či jiných autorů atd. Když jsem to slíbil, tak mi nezbývá, než abych ten slib splnil – nejsem přece jenom tak nějaká neviditelná slibotechna. Abychom si však nalili čistého vína: Nejsem též perfekcionista, takže vám svoji slibotechnu zaručuji na sto procent pouze do Vánoc. Ten zbytek – no, uvidíme.

Dnes, patnáctého prosince roku 2015, přicházím s jednou lehounce aktualizovanou vánoční básničkou, kterou jsem napsal šestnáctého prosince roku 1998. Je to tak těžký kalibr obojetného pohlaví, že jsem se rozhodl vypustit ji s takovým předstihem, abych samotné Vánoce až tak úplně neznehodnotil. Mám k nim totiž docela dobrý vztah, stejně jaký jsem poměrně nedávno pocítil k olomouckým tvarůžkům. Vážně si na mou čest nedělám legraci. Díky polistopadovým návštěvám Francie jsem si velmi oblíbil tamní špičkové sýry, a k tomu samozřejmě tamní špičkové vína. Už jsem se z toho vyléčil. Kam se celá ta sýrová Francie hrabe na olomoucké tvarůžky, které se vyrábějí v Lošticích. Bez nich se někdy nedokážu dohrabat ani do postele.

Ještě před vypuštěním Vánoční monstrance tohle: Nezařadil jsem ji do Poetického koutku, jelikož si myslím, že má o kapku blíže olomouckým tvarůžkům. Taková rubrika tady není, pročež ji umisťuji do Slova Neviditelného čerta.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Návrat z Mariánek (skoro jako z Mariana)

rubrika: Pel-mel


Přicházím s velmi krátkou, téměř telegrafickou zprávou z mého závěrečného působení v Mariánských Lázních.

 

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 19         


«     1    2   »