« strana 275 »

Připomněnka

rubrika: Pohádky


Byl jednou jeden princ, který se narodil královně Puntičkářce XIII., které se někdy říkalo Puntíkatá třináctka.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Muchomůrky bílé

rubrika: Vinárna U Čerta


Už ode dávna patřila tahle píseň od Mejly Hlavsy mezi mé nejoblíbenější.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 9         


Mohu jediným pohledem změnit vesmír? II

rubrika: Populárně naučný koutek


Wheelerovo tvrzení, že historii celého vesmíru může měnit každý z nás, vzniklo na základě úvah o kvantovém měření. Jedním z nejpodivnějších rysů kvantové teorie je skutečnost, že vývoj stavu částic, například fotonů nebo elektronů, lze popisovat tak, jako by se pohybovaly k cíli po všech možných drahách najednou. 'Superpozice' je důsledkem vlnového charakteru kvantových objektů.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 4         


Člověk naprosto přesný a spolehlivý - i po smrti

rubrika: Pel-mel


Na téma posmrtná existence jsem dnes připravil případ ocitovaný ve Flammarionově knížce Tajemství smrti, který mě tak trochu rozesmál, neboť připomíná černý humor.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 3         


Vážení spoluobčané, naštvěte se!

rubrika: Pel-mel


Lidé z nižší a střední vrstvy na celé planetě mají plné zuby svých politiků, vlád. Mají vztek na bankéře a finančníky. Na politiky. Na své vlády. Rozhořčení se stupňuje. V čem je problém? Tvrdím, že v odpovědnosti. Problém dneška i minulosti je stále v tom, že za zlo jedněch pyká slušnější většina. Bohatí bohatnou a chudí chudnou, aniž by to mělo nějakou ekonomickou logiku.

Tomio Okamura


Celý článek »

komentářů: 16         


Mlčochu, Mlčochu

rubrika: Povídání


Les je jedna z nejlepších knížek bratrů Strugackých a zdánlivě samostatně se odehrává ve dvou liniích. Na jedné straně je Les, kde je všechno jinak – nábytek, oděvy a věci denní potřeby tu vyrůstají ze země, hlína chutná a je výživná jako sýr, houba zaroste celé vesnice – je to tajuplný, nepochopitelný prostor, kde se pohybují mrtváci a kam se pozemšťan sám neodváží. Na druhé straně je Správa, kde si lidé sami vytvářejí stejně absurdní svět nesmyslných, protiřečících si byrokratických předpisů, zákazů a příkazů, které je nutí chovat se stejně nepochopitelně.

Lucifer


Celý článek »

komentářů: 0         


Babizna a Kolafa

rubrika: Pohádky


Multipohádka. Každý komentátor se může připojit k jejímu pokračování.

Astra


Celý článek »

komentářů: 70         


«   1  2  3  4  5 . . . . . . . . . .  271  272  273  274    275    276  277  278  279 . . . . . . . . . .  358  359  360  361  362   »